چهارشنبه, ۵ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Wed, 27 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

اگر شما کسب و کاری که متکی بر فروش هرچه بیشتر است را مدیریت می کنید، باید همیشه به دنبال راهکارهای تازه و خلاقانه برای افزایش درآمدتان باشید. شاید در این میان استخدام مسئول روش یا حتی همکاری با موسسه های حرفه ای ایده جذابی باشد، اما همیشه بهترین راه حل نیست. شما به عنوان کارآفرین همیشه بهترین فروشنده برای کسب و کارتان هستید. تنها چیزی که در این میان بدان نیاز دارید، توصیه هایی حرفه ای برای فعالیت در این حوزه است. دقیقا به همین خاطر در این مقاله قصد بررسی برخی از توصیه های حرفه ای برای فروش بیشتر را داریم. 

توجه به مشتریان فعلی

مشتریان فعلی یک برند مهمترین منبع برای تجربه فروش های هرچه بیشتر هستند. وقتی کسی یک بار از شما خرید کرده، تاثیرگذاری بر روی وی برای تجربه دوباره خرید امر ساده ترین خواهد بود. این نکته به شما برای تاثیرگذاری هرچه بهتر بر روی میزان سود نهایی و فروش کمک خواهد کرد. 

مطلب مرتبط : فروش بیشتر با اعتمادسازی در میان مشتریان

متاسفانه بسیاری از برندها در زمینه کسب و کار خیلی راحت مشتریان شان را فراموش می کنند. چنین امری مشکلات بسیار زیادی برای کسب و کارها به همراه خواهد داشت. بدون تردید فروش دوباره به مشتریان قبلی برند بسیار ساده‎تر و کم هزینه تر از پیدا کردن مشتریان تازه خواهد بود. بنابراین شما همیشه باید هزینه کمتر در زمینه فروش بیشتر را انتخاب کنید. 

یاد گرفتن تمام نکات درباره محصولی که می فروشید

اگر شما به عنوان فروشنده در یک شرکت فعالیت دارید، باید به طور مداوم به دنبال راهکارهایی برای فروش بالاتر باشید. نکته مهم در این میان آگاهی دقیق از محصولی است که قرار است بفروشید. برخی از فروشندگان خودشان هم آگاهی دقیقی درباره محصولی که باید به فروش برسانند، ندارند. درست به همین خاطر فرآیند تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف بسیار دشوار خواهد شد. 

اگر مشتری عدم تسلط شما در زمینه فروش محصولات را مشاهده کند، هیچ انگیزه ای برای خرید پیدا نخواهد کرد. شرایط بدتر در این زمینه مواجهه با مشتری ای است که دارای اطلاعات بسیار بیشتری در مقایسه با شما به عنوان فروشنده است. چنین امری جایگاه حرفه ای شما به عنوان فروشنده را با خطر مواجه خواهد کرد. بنابراین پیش از تلاش برای فروش یک محصول همیشه اطلاعات تان درباره آن را به طور قابل ملاحظه ای افزایش دهید، در غیر این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مشتری تان نخواهید داشت. 

توجه به علاقه هر مشتری

اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مشتریان هستید، باید با هر کدام شان به طور ویژه ای برخورد کنید. این امر حس و حال بسیار خوبی در هر مشتری ایجاد خواهد کرد. بنابراین شما باید از این امر به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید. یکی از راهکارهای مناسب در این میان تلاش برای پیدا کردن علاقه خاص هر مشتری است. این امر دریچه‎ای به سوی تاثیرگذاری بر روی مشتری و جلب توجه اش به محصول تان خواهد بود. 

وقتی مشتریان تلاش شما برای پیدا کردن حوزه علاقه شان را مشاهده کنند، تمایل بسیار بیشتری برای همکاری با شما نشان خواهند داد. این امر موجب فروش بالاتر در دنیای کسب و کار می شود. 

بازنگری در شیوه قیمت گذاری محصولات

اگر شما میزان فروش پایینی را تجربه می کنید، باید ساختار قیمت گذاری برندتان را مورد بازبینی قرار دهید. اغلب اوقات تعیین پایین ترین قیمت ممکن برای محصولات راهکاری تضمین شده برای پیدا کردن مشتریان متعدد محسوب می شود. شاید این امر در نگاه نخست بسیار سخت باشد، اما برای توسعه کسب و کارتان چارهای به جز این امر ندارید. 

به عنوان مثال، اگر شما در زمینه فروش تجهیزات خانه های هوشمند فعالیت دارید، تعیین قیمت های 5 درصد پایین تر از رقبا ایده بسیار عالی خواهد بود. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و در دست گرفتن جریان بازار کمک شایانی می کند. 

مطلب مرتبط: فروش بیشتر در بازار با بازاریابی در شبکه های اجتماعی

توجه به استراتژی بازاریابی

فروش بالا بدون توجه به تکنیک های بازاریابی امکان ناپذیر است. بسیاری از برندها برای فروش بالا به دنبال بازاریابی و تبلیغات نیستند. درست به همین خاطر مشتریان حتی اسمی هم از آنها نمی شوند. اگر شما سرمایه گذاری مناسب بر روی حوزه بازاریابی نمایید، شانس بسیار بالایی برای جلب نظر مخاطب هد‎ تان خواهید داشت. این امر موجب توسعه شهرت شما در بازار امکان تاثیرگذاری مناسب بر روی مشتریان خواهد شد. با این حساب اگر شما برنامه ای در زمینه بازاریابی ندارید، باید به طور چشمگیری در برنامه های تان تجدیدنظر کنید. 

منبع : noobpreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/o2l2gdHX
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه