شنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Sat, 4 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

از معجزه روتین صبحگاهی چه می دانید؟

1 سال پیش ( 1399/8/21 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : ایمران طاریق  

آیا فرد موفقی را می‏ شناسید که روتین صبحگاهی خاصی را نداشته باشد؟ درواقع مرحله اول شروع یک روز فوق‏ العاده، صبح شما خواهد بود. در این رابطه اگرچه تفاوت‎ هایی میان برنامه‎ های افراد وجود دارد، با این حال برخی از نکات مشترک بوده و لازم است تا آنها را رعایت نمایید. تحت این شرایط پس از مدتی شاهد تغییراتی فوق ‎العاده در زندگی خود خواهید بود. در این راستا 5 مورد اصلی را بررسی خواهیم کرد.

1-قبل از روشن شدن هوا بیدار شوید

معجزه روتین صبحگاهی

برای بسیاری از افراد صبحگاه تنها زمانی برای بیدار شدن، صرف صبحانه و خارج شدن سریع از منزل برای رفتن به محل کار است، با این حال از نظر علمی ثابت شده است که زود خوابیدن، باعث خواهد شد تا به زمان به مراتب کمتری برای خواب نیاز داشته باشید. در این رابطه بهترین زمان، ساعت 5 صبح خواهد بود. این موضوع کمک خواهد کرد که قبل از خارج شدن از منزل، فرصتی برای برخی از اقدامات را داشته باشید که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

مطلب مرتبط: 5 عادت صبحگاهی

2-ورزشی سبک را داشته باشید

برای این امر که از ابتدای حضور در محل کار خود انرژی فوق ‎العاده ‎ای را داشته باشید، توصیه می‎ شود که حتما قبل از صرف صبحانه، برای زمانی کمتر از نیم ساعت ورزش نمایید. این مسئله نه تنها باعث خواهد شد تا سلامت شما تا حدود زیادی تضمین شود، بلکه در تناسب اندام و افزایش آستانه تحمل شما در برابر سختی‎ ها، تاثیر فوق ‎العاده‎ ای را به همراه دارد. در این رابطه هر فرد می‎تواند با توجه به علاقه و امکانات خود، اقدام نماید. با این حال دویدن و انجام تمارین کششی، جزو مواردی محسوب می ‎شود که انجام آن برای هر فردی امکان ‎پذیر خواهد بود. در این راستا نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از فشار بیش از حد، خودداری نمایید. درواقع افزایش زمان تمرین باید با توجه به آمادگی جسمی شما صورت گیرد. به همین خاطر از شروعی کوچک، نباید احساس بدی را داشته باشید.

3-مراسم شکرگزاری داشته باشید

برای این امر که به فردی مثبت گرا تبدیل شوید، یکی از اقدامات ضروری این است که هر روز مراسم شکرگزاری را به جا آورید. این مراسم بسیار ساده بوده و تنها کافی است تا در یک برگه، تمامی مواردی را که به خاطر آنها در زندگی احساس خوشبختی می ‎کنید را یادداشت نمایید. این موضوع می ‎تواند شامل اهداف شما در آینده نیز باشد. درواقع فکر کردن در رابطه با آنها و بیان جملات مثبت، باعث خواهد شد تا وضعیت روحی شما برای یک روز فوق‎ العاده، کاملا آماده باشد. درواقع شما نباید تنها به ایجاد آمادگی جسمی، توجه داشته باشید. این مراسم ابدا زمان بر نبوده و کمتر از 10 دقیقه زمان نیاز خواهد داشت. به همین خاطر توصیه می ‎شود که آن را حتما انجام دهید. پس از طی کردن این مرحله می‎ توان یک صبحانه مقوی را صرف کرد و در حین آن به پادکست و یا کتاب صوتی، گوش دهید. درواقع هر فردی برای موفقیت، نیاز به افزایش نرخ مطالعه خود در حوزه ‎ای که هدف وی است، دارد. به همین خاطر بخشی از زمان صبح، می‎ تواند شما را به این هدف نزدیک نماید.

4-برنامه روزانه خود را مرور نمایید

همواره توصیه شده است که از شب قبل، برنامه فردای خود را مشخص نمایید. این امر باعث خواهد شد که از همان ابتدا بتوانید برطبق برنامه اقدام نموده و زمانی را از دست ندهید، با این حال در ساعت ‎های پایانی شب همواره این احتمال وجود دارد که برخی از نکات نهان بماند. به همین خاطر قبل از خارج شدن از منزل، بهتر است تا آن را بررسی نمایید. یکی از راهکارهای جالب در این زمینه استفاده از ضبط صدا است. درواقع این امر، در تمامی گوشی‏ ها یافت شده و با توجه به این امر که در ساعات پایانی شب، افراد خسته هستند، ممکن است تمایل به نوشتن برای آنها وجود نداشته باشد. به همین خاطر می‏توانید در این زمان صرفا موارد را ضبط کرده و فردا آن را مکتوب نمایید. در برنامه ‏ریزی خود فراموش نکنید که الزامات با موارد فرعی، باید از یکدیگر کنار گذاشته شوند.

5-به برنامه خود وفادار بمانید

در روزهای ابتدایی، اجرای یک برنامه برای اکثر افراد امری سخت خواهد بود. این امر ممکن است باعث شود که به دنبال حذف برخی از بخش ‎های آن باشید. با این حال این امر بزرگ ترین اشتباهی است که هر فردی ممکن است انجام دهد. درواقع فراموش نکنید که پس از یک ماه، شما به برنامه جدید کاملا عادت کرده و دیگر فشاری را احساس نخواهید کرد. به همین خاطر حذف بخش‏ هایی که بسیار کارآمد هستند، تنها باعث خواهد شد تا از تاثیر روتین صبحگاهی شما کاسته شود.

مطلب مرتبط: 10 عادت ساده صبحگاهی در افراد موفق

در نهایت فراموش نکنید که این 5 مورد، تنها اصولی هستند که حتما باید رعایت شود. به همین خاطر شما ابدا به آنها محدود نبوده و در صورت تمایل می‏توانید موارد بیشتری را مورد توجه قرار دهید.

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/mN8B9RL2
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه