پنجشنبه, ۲۷ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 18 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

آمازون سایتی بی نهایت بزرگ با کلی محصولات متنوع است. همین امر برای اینکه مشتریان بر سر خرید محصولات بهتر با هم رقابت نزدیکی داشته باشند، کفایت می کند. نکته مهم اینکه شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف در این فضا نیاز به استفاده از تکنیک های دقیق دارید. اگر شما همین طور بدون تحقیق اقدام به عرضه یک محصول در آمازون کنید، شاید حتی یک نفر هم در این سایت بزرگ به محصول تان سر نزد. این امر می تواند مشکلات شما را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده و اوضاع تان در بازار را نیز دستخوش تغییرات زیادی سازد. درست به همین دلیل برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف بسیاری از برندها برای بهبود اوضاع شان نیاز به استفاده از مطالعه دقیق بازار و استفاده از تکنیک های آزمایش شده دارند. این امر امکان اطمینان به نحوه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را افزایش داده و اوضاع تان را نیز به طور قابل توجهی بهبود می بخشد. 

هدف اصلی در این مقاله مرور برخی از مهمترین نکات در رابطه با استفاده از تکنیک های درست در زمینه فروش محصولات در آمازون است. به عبارت بهتر، ما به دنبال پیدا کردن بهترین محصولات برای عرضه در آمازون هستیم. این طوری شما می توانید خودتان را با سلیقه مشتریان هماهنگ کرده و شانس فروش بالاتری داشته باشید. این امر شما را به طور قابل ملاحظه ای در کانون توجه مشتریان قرار می دهد. 

تکنیک های فروش محصولات در آمازون

در ادامه برخی از مهمترین نکات برای پیدا کردن محصولات مناسب برای عرضه در آمازون را مورد بررسی قرار می دهیم. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور حرفه ای کمک کرده و اوضاع شما را نیز به طور قابل ملاحظه ای بهبود خواهد بخشید. 

مطلب مرتبط: چطور در آمازون درآمدزایی کنیم؟

رقابت با آمازون ممنوع

اولین نکته ای که شما باید مد نظر داشته باشید، اهمیت هماهنگی کامل با آمازون است. این امر به شما کمک شایانی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کرده و اوضاع تان را نیز به نحو قابل ملاحظه ای بهینه می سازد. متاسفانه برخی از برندها در آمازون به طور مداوم دنبال رقابت با این پلتفرم هستند. این امر می تواند شرایط بسیار دشواری برای برندها به همراه داشته و اوضاع آنها را نیز به طور چشمگیری تحت تاثیر قرار دهد. شما قرار نیست یک تنه با آمازون و محصولات محبوب در آن رقابت کنید. درست به همین دلیل باید شیوه ای متفاوت برای خودتان انتخاب کرده و به دنبال بهره گیری از اطلاعات در این سایت باشید. 

اگر شما به خوبی می دانید برخی از محصولات در آمازون طرفدار ندارد، قرار نیست ذهنیت مشتریان را تغییر دهید. در عوض شما می توانید به ساده ترین شکل ممکن به دنبال بهبود اوضاع تان با عرضه محصولات محبوب در میان کاربران باشید. این امر به شما فرصت بسیار بهتری از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف خواهد داد. به این ترتیب می توانید به خوبی حجم تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را افزایش داده و اوضاع تان را نیز بهبود بخشید. 

آمازون به طور معمول تلاشی برای تاثیرگذاری بر روی میزان خرید مشتریان ندارد. این امر به طور کامل به فعالیت برندها واگذار شده است. این یعنی شما خودتان باید برای محصولات تان در آمازون مشتری پیدا کنید و این شرکت هیچ تضمینی به شما نمی دهد. اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به شیوه ای حرفه ای هستید، می توانید با استفاده از برخی فعالیت های حرفه ای کارتان در این میان را بهینه سازی کنید، در غیر این صورت به طور مداوم شرایط تان بدتر شده و اوضاع تان نیز به هم خواهد ریخت. پس از همین ابتدای کار فکر رقابت با آمازون را از سرتان بیرون کنید. 

پیدا کردن محصولات پرطرفدار با کلیدواژه ها

تکنیک های فروش محصولات در آمازون

آمازون خودش به تنهایی اطلاعات بسیار خوبی در اختیار شما برای فعالیت و فروش محصولات قرار می دهد. این اطلاعات می تواند شامل کلیدواژه های پرطرفدار در پلتفرمش باشد. شما به این ترتیب از میزان جست و جوی هر محصول در آمازون مطلع شده و به خوبی امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را پیدا می کنید. این امر به شما فرصت بسیار خوبی برای بهبود کارتان داده و اوضاع تان را نیز بهینه سازی خواهد کرد. با این حساب شما می توانید در مدت زمانی کوتاه به جای فعالیت با دردسرهای فراوان و آزمون و خطا برای پیدا کردن بهترین محصول برای عرضه در بازار اوضاع تان را بهینه سازی کنید. این امر به شما فرصت های بی نهایت تازه ای در بازار کسب و کار می دهد. 

مطلب مرتبط: فروش محصولات در آمازون با راهکارهای حرفه ای

وقتی کاربران در آمازون یک محصول را چند بار پشت سر هم جست و جو می کنند، پیام روشنی برای شما مخابره می شود. این امر به معنای ضرورت پرداختن به سلیقه مشتریان و تلاش برای تاثیرگذاری بر روی آنها با عرضه محصولی مورد انتظار است. این روزها مشتریان به برندهایی که انتظارات شان را سریع برآورده می کنند، توجه بسیار زیادی نشان داده و اوضاع شان در این میان نیز به خوبی بهبود پیدا می کند. 

اگر شما به دنبال پیدا کردن بهترین و پرطرفدارترین محصولات در آمازون هستید، کافی است به سرچ باکس این پلتفرم مراجعه کرده و عبارت ابتدایی یک محصول را درج کنید. به عنوان مثال، اگر محصول هدف شما اسباب بازی سگ های خانگی است، می توانید با تایپ عبارت اسباب بازی سگ متوجه محصولات پرطرفدار در این میان شوید. اینطوری می توانید به خوبی محصولات مشابه را طراحی و روانه بازار کنید. بسیاری از برندها با همین تکنیک امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را پیدا کرده و اوضاع شان در عرصه کسب و کار به خوبی بهینه سازی می شود. 

پرهیز از رقابت مستقیم با برندهای بزرگ

برندهای بزرگ در بازار اعتبار بسیار زیادی دارند. این امر می تواند برای شما جذابیت بسیار زیادی به همراه داشته و حتی به سرتان بزند برای جلب اعتبار در بازار اقدام به رقابت با چنین برندهایی کنید. در این صورت باید حسابی شما را نسبت به این وضعیت آگاه کنیم. اغلب اوقات برندهای کوچک شانس زیادی برای رقابت مستقیم با برندهای بزرگ ندارند. درست به همین دلیل اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف هستید، می توانید شانس تان را به خوبی در این میان امتحان کرده و اوضاع تان را نیز بهبود بخشید. 

بسیاری از برندهای حوزه ورزشی دوست دارند به عنوان رقیب اصلی نایک یا آدیداس مطرح شوند. نکته مهم اینکه چنین برندهایی آنقدر اعتبار ندارند که مشتریان را به سوی خرید از خودشان به جای آدیداس ترغیب کنند. درست به همین دلیل شما باید کارتان در این فضا را به خوبی مدیریت کرده و به دنبال تاثیرگذاری بر روی مشتریان در حاشیه بازار باشید، در غیر این صورت برندهای بزرگ به سادگی شما را شکست داده و توانایی تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را از بین می برند. 

رقابت مستقیم با برندهای بزرگ فقط در صورتی که شما از کیفیت و قیمت مناسب محصولات تان اطمینان کامل دارید، ایده ای مناسب خواهد بود. این امر می تواند در بسیاری از اوقات شما را به دردسر انداخته و حتی با یک اشتباه کوچک اوضاع تان به طور قابل ملاحظه ای تغییر دهد. 

یادتان باشد مشتریان همیشه برندهای بزرگ را به کسب و کارهای نوپا یا ناشناخته ترجیح می دهند. درست به همین دلیل شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نیازمند استفاده از ایده های بسیار دقیق هستید. توصیه اولیه ما برای رقابت در آمازون پرهیز از رویارویی مستقیم با برندهای بزرگ است. البته اگر شما اعتبار زیادی برای محصولات تان قائل هستید، می توانید شانس تان در این میان را امتحان کنید اما نباید انتظار نتیجه بسیار سریع و مناسبی داشته باشید. 

بررسی اعداد و ارقام

بررسی دقیق اعداد برای نتیجه گیری های درست بسیار مهم است. برخی از برندها بدون در نظر داشتن آمارها به دنبال فروش بالاتر در بازار هستند. این امر ممکن است برای شما در نگاه نخست ایراد مهمی محسوب نشود، اما در صورتی که شما نتوانید اوضاع تان را به خوبی مدیریت نمایید، بدون تردید برای ادامه مسیر با مشکلات زیادی رو به رو خواهید شد. این امر می تواند اوضاع شما را به خوبی تجت تاثیر قرار داده حتی در بلندمدت شانس تان برای اثرگذاری بر روی مشتریان را نیز کاهش دهد. 

مطلب مرتبط: فروش بالا در آمازون با طراحی استراتژی تجربه مشتریان

برندهای بزرگ در آمازون به خوبی از زمان مناسب برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف آگاهی دارند. این امر باید خیلی سریع از سوی شما دنبال شده و در صورتی که آمارها کاهش علاقه مشتریان آمازون به محصولی خاص را نشان می دهد، باید فورا از آن صرف نظر کنید، در غیر این صورت اوضاع تان به طور مداوم بدتر از هر زمان دیگری خواهد شد. 

بی شک هیچ برندی علاقه مند به تجربه باقی ماندن محصولات برای مدت زمانی طولانی در انبارش ندارد. این امر می تواند دردسرهای زیادی برای شما به همراه داشته باشد. درست به همین خاطر توصیه ما برای شما خلاص شدن از شر محصولات کم طرفدار در کوتاه ترین زمان ممکن است. این امر نیازمند بررسی دقیق اوضاع بازار و بازه های زمانی مناسب خواهد بود. به عنوان مثال، اگر پس از شش ماه فروش مناسب کفش های ورزشی در بازار، به دلیل تغییر فصل یا حتی تمام شدن دوران مناسب برای پیاده روی دیگر کسی به این کفش ها توجه نشان نمی دهد، شما باید قبل از رقبا با استفاده از آمارهای دقیق به دنبال کاهش عرضه این محصول در بازار باشید، در غیر این صورت خیلی زود اوضاع تان در بازار به هم ریخته و شاید حتی توانایی مدیریت یک سفارش را نیز به طور دقیق نداشته باشید. 

توجه به نظرات مشتریان در آمازون

آمازون از چند سال قبل امکان درج نظر برای محصولات را نیز فراهم کرده است. این امر می تواند برای شما به عنوان یک فروشنده دردسرهای زیادی داشته باشد. گاهی اوقات مشتریان با نظرات منفی شان درباره یک محصول در عمل شانس فروش را از برند مورد نظر می گیرند. در صورتی که این اتفاق برای شما روی دهد، باید به کلی فکر فروش محصولات تان را از سر بیرون کنید. نکته مهم اینکه کاربران در آمازون به طور معمول نظرات شان را بسیار دقیق بیان می کنند. این یعنی اگر شما محصول بی کیفیتی داشته باشید، خیلی زود از سوی کاربران با انتقادات اساسی رو به رو شده و دیگر فرصتی برای فروش محصولات تان پیدا نخواهید کرد. 

صرف نظر از شانس بد برخی از برندها و کیفیت محصولات پایین، شما باید از نظرات مشتریان درباره محصولات دیگران نیز به سود خودتان استفاده کنید. این یعنی باید محصولاتی که نظرات مثبت زیادی دارند را همیشه زیر نظر داشته باشید. اینطوری می توانید با عرضه محصولاتی مشابه سهمی مشخص از بازار کسب کنید. خب اگر محصولی هیچ طرفدار و حتی نظر مثبتی در بازار ندارد، سرمایه گذاری شما در آن حوزه می تواند دردسرهای زیادی به همراه داشته باشد. درست به همین دلیل شما باید خودتان را برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن با تحلیل نظرات مشتریان آماده کنید. 

اگر محصول شما در آمازون هر نظری دریافت کرد، باید همیشه آماده تعامل با مشتریان باشید. بی شک نظرات مثبت برای هر برندی ایده خوبی محسوب می شود. نکته مهم دیگر اینکه شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف باید به طور مداوم نظرات شان را تحلیل کرده و سپس پاسخ‏ های دقیق به آنها بدهید. این امر در بلندمدت از شما برندی محبوب در بازار می سازد. درست به همین خاطر می توانید هر موقع که خواستید از اعتبارتان در این میان نهایت استفاده را ببرید. یادتان باشد در عرصه کسب و کار مشتریان هرگز به برندهایی که واکنشی به نظرات شان ندارند، روی خوش نشان نخواهند داد. این امر به معنای ضرورت تعامل بهینه با مشتریان و تلاش برای تاثیرگذاری بر روی آنهاست. اگر این امر به درستی از سوی شما مورد ارزیابی و تحلیل قرار نگیرد، شاید در کمترین زمان ممکن توانایی تان برای رقابت با برندهای بزرگ را از دست داده و دیگر شانسی در این میان برای برندتان باقی نماند. 

مطلب مرتبط: درس های آمازون برای کسب و کارهای B2B

توجه به وزن و مدت زمان ارسال محصولات

محصولات مختلف در آمازون وزن یکسانی ندارند. اینکه شما انتظار فروش سریع یک محصول سنگین را داشته باشید، تا حد زیادی خوش خیالی محسوب می شود. این روزها کمتر مشتری در آمازون محصولات بی نهایت سنگین را مورد پسند قرار می دهد. درست به همین دلیل اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به بهترین شکل ممکن هستید، می توانید اوضاع تان را به طور قابل ملاحظه ای بهبود بخشیده و شانس تان در این میان را نیز ارتقا دهید. 

محصولاتی که ابعاد یا وزن بسیار زیادی دارد، به طور معمول مشتریان را در آمازون جلب نمی کند. درست به همین دلیل شما باید دور چنین محصولاتی را خط کشیده و به دنبال تاثیرگذاری بر روی مشتریان با استفاده از شیوه های دیگری باشید. در این صورت می توانید به خوبی اوضاع تان در بازار را مدیریت کرده و حتی در صورت نیاز محصولات تان را به شیوه های دیگری به فروش برسانید. 

اگر خودتان را برای چند دقیقه به جای مشتریان قرار دهید، به خوبی اهمیت فروش محصولات بزرگ در خرده فروشی های سنتی را درک خواهید کرد. این امر می تواند برای شما دردسرهای زیادی به همراه داشته و حتی اوضاع تان را نیز دشوار کند. بنابراین به جای اینکه ریسک فروش محصولات بزرگ در آمازون را بپذیرید، باید خیلی راحت از شیوه های دیگر برای فروش آن استفاده نمایید. 

فروش محصولات مشابه به هم

اگر یک فروشنده محصولاتی متنوع و بدون هرگونه ارتباطی با هم را در معرض فروش قرار دهد، کمتر کسی مایل به خرید از او خواهد بود. این امر می تواند در مدت زمانی بسیار کوتاه اوضاع یک برند را تغییر داده و شرایط را به شدت سخت کند. درست به همین خاطر اگر شما به دنبال فروش بهتر در بازار هستید، چاره ای به غیر از تلاش برای انتخاب زنجیره ای از محصولات نخواهید داشت. این امر انگیزه مشتریان برای خرید بیشتر از شما را به شدت افزایش داده و اوضاع تان در بازار را نیز به خوبی بهبود می بخشد. 

یادتان باشد محصولات مشابه هم باید در عمل زنجیره ای از نیازهای مشتریان را بهبود بخشد. این امر می تواند برای شما دردسرهای زیادی به همراه داشته و حتی اوضاع تان در بازار را نیز به خوبی بهینه سازی نماید. وقتی مشتریان در آمازون با برندی رو به رو می شوند که تقریبا همه چیز می فروشد، شک و تردیدها در این میان به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد کرد. نکته مهم دیگر اینکه شما برای بهبود اوضاع تان در بازار نیاز به استفاده از شرایط متنوعی دارید. در غیر این صورت خیلی زود کاربران در آمازون دیگر حتی به محصولات تان نگاه هم نخواهند کرد. 

مطلب مرتبط: 5 مورد از ساده ترین و در عین حال تاثیر گذارترین استراتژی های آمازون

فروش در آمازون می تواند یکی از کارهای سخت و حتی طاقت فرسا باشد. دلیل این امر نیز عدم آگاهی بسیاری از مردم نسبت به شیوه های درست و دقیق فروش در این فضاست. شما قرار نیست به عنوان یک فروشنده یا برند هر محصولی را که دوست دارید در این فضا عرضه کنید. این امر می تواند در نهایت شما را با بی نهایت مشتری ناراضی تنها گذاشته و شانس تان در این راستا را نیز به شدت کاهش دهد. درست به همین دلیل شما باید استراتژی کاملا متفاوتی را در پیش گیرید. این امر می تواند شامل عرضه محصولات به طور متفاوت برای بهینه سازی موقعیت برند و همچنین استفاده از تکنیک های حرفه ای باشد. هدف اصلی در این مقاله نیز همین امر بود. شما با استفاده از تکنیک های مورد بحث در این مقاله می توانید اوضاع تان از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به طور قابل ملاحظه ای بهبود بخشید. اینطوری از نظر فروش در آمازون مشکل زیادی پیش روی تان نخواهد بود و به طور مداوم با شکست نیز رو به رو نمی شوید. یادتان باشد استفاده از روش های مورد بحث در این مقاله فقط شروع ماجراست و در ادامه باید خودتان هم شیوه های تازه ای برای عرضه محصولات دقیق در آمازون پیدا کنید. 

منبع : foundr
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/dk9ddIri
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه