شنبه, 22 شهریور 1399 - 12:00

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چه نوع محتواهایی با بالاترین شانس اشتراک گذاری مواجه هستند؟ در این رابطه بدون شک یک عامل را نمی توان موثر دانست و باید به دنبال مجموعه ای از ویژگی ها باشیم. با این اقدام می توان سطح خود را به حرفه ای ها نزدیک تر کرد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در شرایط حال حاضر خصوصا پس از شیوع ویروس کرونا، میزان استفاده افراد از اینترنت رشدی چشمگیر را داشته و در شرایط حال حاضر اگر فعالیت های خوبی را در این بستر نداشته باشید، یک شانس طلایی را به سادگی از دست خواهید داد. در این راستا قصد داریم تا در ادامه به ویژگی های محتواهایی بپردازیم که معمولا با بالاترین نرخ اشتراک گذاری مواجه می شوند.

محتواهایی بالاترین شانس اشتراک  گذاری

1-تیتر مناسب

بدون شک تیتر نخستین چیزی است که مخاطب با آن مواجه خواهد شد. تحت این شرایط اگر مواردی جذاب را انتخاب نکنی، بدون شک شانس خود را کاهش داده و ممکن است به مراتب کمتر از انتظارات، مورد استقبال قرار گیرید. در این رابطه اگرچه بهتر است که به دنبال موارد کاملا حقیقی باشید، با این حال نکته ای که نباید از آن غافل شوید این است که همواره می توان کمی اغراق را به این موضوع اضافه کرد. بنا بر آمارهای منتشر شده، بالاترین استقبال ها از تیترهایی بوده است که با عبارت های پرسشی بوده و این موضوع خود بیانگر آن است که سوال کردن، ذهن مخاطب را درگیر می کند.

مطلب مرتبط: 10 ویژگی که احتمال به اشتراک گذاشتن محتوا را افزایش می دهد

2-اندازه متن

در انتخاب اندازه تیتر هیچ استاندارد کلی وجود ندارد. درواقع شما باید به دنبال اندازه مناسب با توجه به موضوع باشید. برای مثال اخبار معمولا به بیش از 300 کلمه نیاز ندارند، با این حال یک مصاحبه، حتی ممکن است به 3000 کلمه و حتی بیشتر برسد. در این رابطه جامعه هدف و مخاطبان نیز متفاوت بوده و ممکن است در یک منطقه، استانداردهای خاصی با توجه به ویژگی های مردم شکل گیرد. برای سنجش این موضوع بهتر است تا نگاهی به اقدامات انجام شده از سوی برندهای مطرح داشته باشید. با این حال آمارهای جهانی در این زمینه حاکی از آن است که متن های بیش از 3000 کلمه به علت آنکه بیانگر یک تحقیق جامع است بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. به همین خاطر لازم است تا به دنبال ایجاد محتواهایی جامع و کاربردی باشید.

3-استفاده از عکس و فیلم

تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و سایت ها، با قابلیت های بسیار خوبی همراه است که باید از آنها نهایت استفاده را داشته باشید. در این راستا تاکید بیش از حد بر روی متن، ابدا جذابیتی را نخواهد داشت. به همین خاطر ضروری است تا اقدامات خود را با تصاویر و فیلم های مرتبط، همراه سازید. اگرچه بهتر است که تمامی این موارد توسط خودتان تهیه شده باشد، با این حال اگر قادر به تولید با کیفیت نیستید، توصیه می شود که از بهترین گزینه موجود، استفاده کنید. در این راستا حتما از ذکر منبع غافل نشوید تا مشکلات حقوقی شکل نگیرد. آمارها در این رابطه بیانگر 12 درصد بیشتر بودن اشتراک گذاری محتواهایی دارد که صرفا به متن محدود نیستند.

4-اطلاعات جدید

این امر که به دنبال موضوعات جدیدی باشید که تا به امروز توسط دیگران مورد توجه قرار گرفته نشده است، باعث خواهد شد تا وارد عرصه ای شوید که برای آن رقیبی وجود نداشته و این امر به معنای شانس موفقیت بسیار بالا خواهد بود. در این رابطه موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که گزینه ها متنوع بوده و تمامی آنها از اهمیت یکسان برخوردار نیستند. به همین خاطر هر موضوعی نیز مناسب نخواهد بود. در این راستا توصیه دیگر ما این است که همواره اقدامات برندهای رقیب را مورد بررسی قرار دهید تا از انجام موردی تکراری، جلوگیری شود.

مطلب مرتبط: تولید محتوای خوب چگونه اتفاق می افتد؟

5-شوخ طبعی

نوع بیان موارد، به قدری مهم است که می تواند مرز میان موفقیت و شکست شما را تعیین نماید. این بخش که از آن تحت عنوان سواد روایت نام برده می شود، به حدی مهم است که حتی رشته های دانشگاهی نیز به آن اختصاص پیدا کرده و لازم است تا در این زمینه خودسازی داشته باشید. همچنین فراموش نکنید که شوخ طبعی، در هر فرهنگی معنای خاصی را داشته و لازم است تا به این موضوع نیز توجه داشته باشید. بدون شک به هر میزان که مطالعه بالاتری نسبت به اقدامات انجام شده داشته باشید، درک بهتری را نیز خواهید داشت. در کنار این موضوع توجه داشته باشید که تنها شوخ طبعی مدنظر نبوده و به صورت کلی اگر قدرت تحریم احساسات را داشته باشید، شانس موفقیت شما بسیار بالا خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید