سه شنبه, 26 فروردين 1399 - 14:43

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز یک هزار و ۹۳۷ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۶۲۶ هزار و ۴۶۶ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۵۵۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۲ هزار و ۵۰۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۵۳۰ واحد افت به ۲۱۹ هزار و ۱۴۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۳۵۲ واحد کاهش به ۱۴۵ هزار و ۷۴۷ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با سه هزار و ۱۲ واحد کاهش به رقم ۷۹۵ هزار و ۲۳۶ واحد رسید، شاخص بازار اول یک هزار و چهار واحد کاهش و شاخص بازار دوم ۱۴ هزار و ۶۷۶ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با دو هزار و ۹۳۵ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۷۱۷ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۶۵۷ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۵۳۸ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۵۰۴ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۴۲۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۴۵۷ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۳۳۰ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۲۹۶ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۲۹۰ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲۷۰ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۲۶۱ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۲۵۸ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، گلوکوزان، بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، خدمات انفورماتیک، ملی صنایع مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۵۲۲ میلیون و ۷۳۲ هزار برگه سهم به ارزش ۶ هزار و ۹۴۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز ۴۵ واحد کاهش داشت و بر روی کانال هفت هزار و ۹۹۷ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۵۵۱ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۳۴ هزار و ۲۰۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید