یکشنبه, 20 بهمن 1398 - 07:47

با حضور رئیس کل بانک مرکزی

در دهمین گردهمایی رئیسان موفق شعبه های بانک های کشور که با حضور رئیس کل بانک مرکزی، رئیس مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران و مدیران نظام بانکی برگزار شد، از 15 رئیس شعبه موفق و منتخب بانک پاسارگاد قدردانی شد.

به گزارش «فرصت امروز» در این گردهمایی که با موضوع «نقش رئیسان شعبه ها در مدیریت ریسک اعتباری» برگزار شد، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی بر اهمیت نقش رئیسان شعبه ها در کنترل و کاهش ریسک اعتباری بانک ها تأکید کرد و گفت: «رئیسان شعبه ها با نقش آفرینی مناسب می توانند ریسک اعتباری را کاهش و ثبات و سلامت بانک را موجب شوند. آنها باید مشتریان را در سه حوزه مهم اطلاعات هویتی، اطلاعات اقتصادی و اطلاعات ذی نفع به طور کامل شناسایی کنند و بدانند نقل و انتقال پول برای چه هدفی است.»

رئیس کل بانک مرکزی تقدیر از 15 رئیس شعبه برتر بانک پاسارگاد

همتی همچنین از رئیسان بانک ها خواست که در اعتبارسنجی و توانایی بازپرداخت مشتریان بانکی دقت کنند و بعد از اعطای تسهیلات از مصرف آن در محل و موضوع تعیین شده اطمینان پیدا کنند.

براساس این گزارش، اسامی 15 رئیس شعبه موفق بانک پاسارگاد به این شرح است: رضا قراگوزلو (شعبه خیابان الوند)، علیرضا رحمانیان (شعبه خیابان فاطمی)، آزاده قادریان (شعبه انقلاب اهواز)، مصطفی صالح اردستانی (شعبه بلوار مرزداران)، علی غلامی (شعبه سپهر)، سیدرضا هاشمی (شعبه بازار)، آرزو صدری (شعبه خیابان خرمشهر)، علیرضا پارسانیا (شعبه کامرانیه)، ملیحه ملانوری شمسی (شعبه پارک ساعی)، سمیرا نظری توكلی (شعبه بلوار قرنی مشهد)، حمید صابری (شعبه حکیم نظامی اصفهان)، محمدرضا کیانی (شعبه نجف آباد)، فرهاد یاری كذبین (شعبه ولیعصر تبریز)، محمدحسین زاهدی اسكوئی (شعبه هفده شهریور تبریز)، محمدسعید احمدی (شعبه همدان).

افتتاح 4 مدرسه در مناطق سیل زده لرستان توسط بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد همچنین در ادامه اجرای مسئولیت های اجتماعی، چهار مدرسه در مناطق سیل زده لرستان را افتتاح کرد. بر این اساس، مدرسه شهدای کُره پا به نمایندگی از چهار مدرسه ساخته شده در لرستان توسط بانک پاسارگاد در روستای کره پای کوهدشت افتتاح شد.

به گزارش تسنیم، در آیین افتتاح مدرسه شهدای کره پا که روز شنبه برگزار شد، ماشاءالله نعمتی فرماندار کوهدشت با اشاره به ترویج فرهنگ خیررسانی گفت: ما باید تلاش کنیم که فرهنگ خیررسانی به دیگران ترویج پیدا کند و باید خدمات خیران را به گوش مردم برسانیم. هر کشوری که راه رشد و ترقی را طی می کند باید به نظام تعلیم وتربیت که کارخانه انسان سازی ا ست توجه داشته باشد و برای تحقق آرمان ها و توسعه کشور مهم تر از این مقوله نداریم.

به گفته فرماندار کوهدشت، اگر امروز جمعیت خیران این شهرستان در حال افزایش است در سایه تلاش های خیرانی ا ست که در دهه های گذشته قدم هایی را در راستای ترویج فرهنگ خیررسانی برداشته اند.
رضا زینی وند، مدیرکل آموزش وپرورش لرستان نیز در این مراسم گفت: در 12فروردین 98 که سیل این استان جاری شد ما شاهد امدادرسانی و خیررسانی همه ملت ایران بودیم که علاوه بر تأمین مایحتاج زندگی مردم که در سیل از بین رفته بود توجه ویژه ای به مدرسه سازی داشتند و این اقدام برای ما مایه مباهات است.

او با بیان اینکه سیل امسال خسارات جبران ناپذیری را به لرستان وارد کرد و این آسیب به یک فرصت بی نظیری برای این استان تبدیل شد، افزود: پس از سیل در حدود 113میلیارد تومان اعتبارات استانی، 110میلیارد تومان اعتبارات عمرانی ملی و 100میلیارد تومان از اعتبارات خیران برای ساخت مدارس در لرستان بهره مند شدیم و با این اعتبارات 157 مدرسه ساخته شده است و یا به افتتاح می رسد.

زینی وند با اشاره به احداث 12 مدرسه سیل زده لرستان توسط بانک پاسارگاد و با اعتبار 15میلیارد تومان گفت: چهار مدرسه از این مدارس امروز افتتاح شد، چهار مدرسه در اردیبهشت و چهار مدرسه نیز در شهریور 99 افتتاح می شود.

مدیرکل آموزش وپرورش لرستان خاطرنشان کرد: سرمایه انسانی مهم ترین سرمایه برای همه کشورهاست و در کشورهایی مانند مالزی و کره جنوبی حدود 20درصد از سرمایه گذاری ها در حوزه آموزش وپرورش صرف شده و رشد اقتصادی مردم این کشورها شش برابر افزایش یافته است.

به گفته زینی وند، طبق فرموده های مقام معظم رهبری همه مسئولان باید تلاش کنند تا هیچ دانش آموزی از تحصیل باز نماند و دولت اعتبارات آموزش وپرورش را با وجود تنگناهای اقتصادی 50هزار میلیارد افزایش داده است.

انقلاب اسلامی ایران، انقلابی الهی و فرهنگی بود

همچنین حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی، امام جمعه کوهدشت در آیین افتتاح مدرسه شهدای کره پا گفت: انقلاب اسلامی تمام معادلات جهانی را برهم زد و در قلب خاورمیانه حرکتی الهی که الگویی برای تمام ملل و به ویژه مسلمانان است را به منصه ظهور رساند. انقلابی که امام خمینی(ره) ایجاد کرد توانست ژاندارم منطقه را بیرون کند و یکی از سرسپرده ترین انسان هایی که حافظ منافع نامشروع آمریکای جنایتکار بود را به زباله دان تاریخ بریزد.

امام جمعه کوهدشت ادامه داد: انقلاب اسلامی، انقلابی الهی و فرهنگی بود، اگر جامعه ما تحول فرهنگی نداشته باشد، نمی تواند از نظر اقتصادی و سایر حوزه ها موفقیت داشته باشد. یکی از مسائلی که در فرهنگ باارزش بوده، تربیت نسل جدید است و اگر ما توانستیم نسل جدید را درست تربیت کنیم، موفق بوده ایم و زیربنای تربیت در مدارس، دانشگاه و حوزه های علمیه است.

به گفته طهماسبی، متأسفانه این روزها مقوله تربیت در حاشیه قرار گرفته و اگر ما نتوانیم در این مقوله موفق باشیم هیچ کاری انجام نداده ایم. تربیت مقوله سنگینی است و همچنان که به بحث آموزش اهتمام می ورزیم باید به مسئله تربیت و پرورش فکر جوانان نیز توجه داشته باشیم.

امام جمعه کوهدشت به اقدامات بانک پاسارگاد اشاره کرد و گفت: خیران در سیل این شهرستان کمک های خوبی مانند مدرسه سازی، احداث کتابخانه و احداث مساجد انجام داده اند. بانک پاسارگاد در اقدامات خیررسانی به منطقه کوهدشت اهتمام می ورزد و امیدواریم این اقدامات آنان نیز ادامه داشته باشد.

طهماسبی در انتها با اشاره به حضور و نقش رزمندگان کوهدشت در دوران دفاع مقدس گفت: این شهرستان دارای دو گردان در دفاع مقدس بود و رزمندگان کوهدشت در عملیات گوناگونی مانند مرصاد حضور داشته اند.

از ساخت مدرسه در خوزستان و لرستان تا ساخت بیمارستان در قم

اسماعیل دوستی، معاون مدیرعامل در امور پشتیبانی و عضو هیأت عامل بانک پاسارگاد نیز در این مراسم گفت: 41 سال از انقلابی که خونبهای شهداست گذشته و اگر شهدا نبودند امروز امنیت و پایداری را نداشتیم. یکی از رازها و دلایل عمده ماندگاری انقلاب در حضور مردم و برقراری جمهوریت است، اگر مردم با ما نباشند و در دفاع مقدس ایثار نمی کردند، در صحنه نبودند و یا در انتخابات شرکت نمی کردند نظام ما تا این اندازه ماندگاری نداشت.

معاون مدیرعامل در امور پشتیبانی و عضو هیأت عامل بانک پاسارگاد ادامه داد: رهبری نظام در دوران امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در زمان حاضر یکی دیگر از عوامل ماندگاری انقلاب است. هیچ حکومتی در دنیا بعد از جنگ جهانی جرأت نکرده که پایگاه آمریکایی ها را موشک باران کند و تنها کشوری که مقابل آمریکا ایستادگی کرده جمهوری اسلامی بوده و این ناشی از حضور مردم، درایت مقام معظم رهبری و دژ مستحکم نیروهای نظامی کشور است.

به گفته دوستی، نیروهای مسلح یکی دیگر از دلایل ماندگاری نظام جمهوری اسلامی ایران است و باید قدر این ذخایر را بدانیم و به آنان افتخار کنیم.

معاون مدیرعامل در امور پشتیبانی و عضو هیأت عامل بانک پاسارگاد با بیان اینکه شهادت سپهبد قاسم سلیمانی یک فکر و جریان بود که تبدیل به اقیانوس شد، تصریح کرد: تشییع پیکر شهید سلیمانی در طول تاریخ بی نظیر بوده و این ناشی از جریان دین، اخلاص و یک زندگی الهی است.

دوستی سپس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اوج تظاهرات شهرستان کوهدشت در 41 سال پیش رخ داد، در آن زمان ژاندارمری حاکم بود و دو شهید نیز تقدیم انقلاب شده بود. ما در آن سال در کوهدشت امکاناتی نداشتیم اما امروز در این شهرستان آبادانی برقرار است.

وی با اشاره به خدمات بانک پاسارگاد افزود: اولین شعبه این بانک 14 سال گذشته در کنار حرم امام رضا(ع) افتتاح شد و لقب بانک رضوی گرفته است . عوامل بانک پاسارگاد صادقانه در خدمت مردم هستند و این بانک یکی از موفق ترین بانک های کشور و مورد وثوق مسئولان کشور است و در راستای مسئولیت های اجتماعی و فرهنگی خدماتی را ارائه داده است.

به گفته این عضو هیأت عامل بانک پاسارگاد، 12 مدرسه در لرستان توسط بانک پاسارگاد در حال ساخت است و چهار مدرسه شش کلاسه در خوزستان نیز توسط این بانک به بهره برداری می رسد، همچنین بانک پاسارگاد اولین بانکی بود که در سیل زاهدان حضور پیدا کرد و تنها در یک قلم هزار تخته فرش به مردم اهدا نمود.

دوستی در پایان گفت: در سال آینده یک مدرسه 12کلاسه در دزفول توسط بانک پاسارگاد به بهره برداری می رسد و در آق قلای ترکمان مجتمع فرهنگی و سه مدرسه نیز در گلستان را افتتاح خواهیم کرد. همچنین امروز بزرگ ترین بیمارستان کشور توسط بانک پاسارگاد در قم در دست اقدام است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید