استاندارد و وزارت بهداشت هر دو در توزیع آب معدنی‌های آلوده مقصرند - فرصت امروز

سه شنبه, 07 مهر 1394 - 13:05

نظر سازمان ملی استاندارد

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: سازمان ملی استاندارد تنها مقصر توزیع آب‌ معدنی‌های آلوده کارخانه «دماوند» نیست و وزرات بهداشت نیز به اندازه این سازمان در این جریان مقصر است، چراکه آب معدنی‌های جمع‌آوری شده از بازار علامت استاندارد و تأییدیه وزارت بهداشت را با هم داشتند. نیره پیروز بخت درگفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: روی بطری این آب معدنی‌ها هم علامت استاندارد و هم تأییدیه وزارت بهداشت قابل مشاهده است، بنابراین نمی‌توان گفت سازمان ملی استاندارد، تنها مقصر توزیع این آب معدنی‌هاست.

پیروزبخت افزود: توزیع این آب‌معدنی‌ها که مورد اعتراض وزارت بهداشت قرار گرفته، ناشی از عدم نظارت وزارت بهداشت و سازمان استاندارد است. وی ادامه داد: درحال حاضر وزارت بهداشت اقدام به آزمون فاکتورهای مختلف موجود در این آب معدنی کرده و به‌زودی نتایج این آزمون‌ها را برای سازمان استاندارد ارسال می‌کند.

24224124245241414512141425

این مسئول ابراز کرد: وزارت بهداشت برای آزمایش سلامت آب معدنی‌هایی که به بازار عرضه می‌شود فاکتورهای جدیدی مشخص کرده که برخی از آنها در سازمان ملی استاندارد هنوز تعریف نشده است. رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: مشکل پیش آمده درخصوص این آب معدنی بیشتر بر سر فاکتوری است که به تازگی وزارت بهداشت درآب‌معدنی‌ها مورد آزمون قرار می‌دهد، ولی آزمون آن در سازمان ملی استاندارد هنوز اعمال نشده است. 

پیروزبخت ادامه داد: وزارت بهداشت براساس تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان ملی استاندارد دارد می‌بایست فاکتورهای جدید آزمون‌های خود را با این سازمان درمیان بگذارد. وی تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد این فاکتورها را مورد بررسی قرار می‌دهد و درصورت تأیید، برای صدور علامت استاندارد مواد‌غذایی اعمال می‌کند.

رئیس سازمان ملی استاندارد اضافه کرد: نتیجه آزمون آب معدنی که از توزیع آن در بازار جلوگیری شده، توسط کمیته فنی سازمان استاندارد بررسی خواهد شد. وی در پایان گفت: ‌به‌زودی مشکل فنی به وجود آمده حل می‌شود و نتیجه نهایی به اطلاع عموم مردم می‌رسد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی