شنبه, 07 تیر 1399 - 20:24

آمازون با پرداخت ۱.۲ میلیارد دلار استارت ‎آپ Zoox که در زمینه خودروهای خودران فعالیت دارد را تصاحب کرد و این موضوع باعث شده مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک در توییتی جف بزوس را به کپی کردن متهم کند.

به گزارش دیجیاتو، ایلان ماسک شرکت سازنده خودروهای الکتریکی، تسلا را مدیریت می کند. این شرکت از مدت ها قبل در حال توسعه خودروهای خودران و همچنین نرم‎افزار مربوط به آن است. استارت‎آپ Zoox عملکردی مشابه با تسلا دارد و قصد دارد خودروهای خودران را توسعه دهد و امکان دسترسی به آن ها توسط گوشی های هوشمند را فراهم کند.

این استارت‎آپ با فناوری های خود، شامل توسعه هوش مصنوعی و همچنین سخت‎افزار به دنبال ساخت خودروهای خودران است. در حال حاضر آمازون از برنامه های خود برای این استارت‎آپ حرفی نزده، اما این خرید می تواند به بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان در تحویل محموله ها کمک کند و آن ها را بدون دخالت راننده به دست مشتریان خود برساند.

این اولین باری نیست که ماسک از جف بزوس انتقاد می کند. در زمینه هوافضا نیز شاهد چنین واکنشی از سوی این دو میلیاردر بودیم، چراکه ایلان ماسک شرکت اسپیس ایکس را مدیریت می کند و بزوس نیز صاحب شرکت «Blue Origin» است. این دو کمپانی برای همکاری با ناسا در حال رقابت هستند و روی توسعه موشک هایی با امکان استفاده مجدد تمرکز کرده اند.

ماسک برای دومین بار در ماه جاری میلادی با استفاده از توییتر از بزوس انتقاد می کند. در اوایل ماه جاری میلادی، مدیرعامل تسلا آمازون را به ایجاد انحصار متهم کرده بود، البته علت این توییت، حذف کتاب الکترونیکی با عنوان «حقایق گزارش نشده درباره کووید-۱۹ و قرنطینه» از این فروشگاه اینترنتی بود.

با توجه خرید جدید آمازون، در آینده شاهد رقابت گسترده تر و شدیدتری میان جف بزوس و ایلان ماسک خواهیم بود. این دو میلیاردر دیگر نه تنها در زمینه فناوری های فضایی و کاهش هزینه ماموریت ها با یکدیگر رقابت می کنند، بلکه هر دو به دنبال ساخت خودروهای خودران هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید