شنبه, 13 مهر 1398 - 14:49

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز نزدیک به یک هزار و ۱۸۸ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۲۷ هزار و ۳۰۵ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۵۲۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۵ هزار و ۶۷۵ میلیارد ریال در ۶۰۲ هزار نوبت داد و ستد شد.

رشد شاخص بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۹۶۹ واحد افزایش به ۹۷ هزار و ۳۷۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۶۴۸ واحد رشد به ۶۵ هزار و ۱۸۴ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز ۲ هزار و ۶۸۸ واحد افزایش به رقم ۳۸۲ هزار و ۶۰ واحد رسید، شاخص بازار اول ۸۷۹ واحد افزایش و شاخص بازار دوم ۲ هزار و ۳۴۶ واحد افزایش داشت.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، بانک ملت (وبملت) با ۴۳۳ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۱۴۳ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۴۳ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۱۲۷ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۱۹۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۱۴۷ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۱۲۲ واحد از جمله گروه هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، بانک صادرات ایران، بانک اقتصاد نوین، فولاد مبارکه اصفهان و مخابرات ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه مواد دارویی در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه های صنعت شد و در این گروه ۳۱۰ میلیون و ۴۶۸ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ۹۴۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۷ واحد افت داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۲۵۵ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۴۸۳ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۰ هزار و ۲۷۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی