چهارشنبه, 27 فروردين 1399 - 14:41

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۱۹هزار و ۳۵۳ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۶۴۵ هزار و ۷۶۲ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۷۴۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۳ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶ هزار و ۴۰۶ واحد افزایش به ۲۲۵ هزار و ۵۵۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با چهار هزار و ۲۶۰ واحد رشد به ۱۵۰ هزار و ۱۰ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۲۷ هزار و ۵۲۱ واحد افزایش به رقم ۸۲۲ هزار و ۷۲۴ واحد رسید، شاخص بازار اول ۱۳ هزار و ۷۹۱ واحد و شاخص بازار دوم ۴۰ هزار و ۵۹۱ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۹۸۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۲۵۹ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و پنج واحد، بانک ملت (وبملت) با ۶۱۰ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۵۹۷ واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۵۸۹ واحد و معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۵۷۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد سرمایه گذاری کشاورزی کوثر (زکوثر) با ۷۵ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۴۲ واحد، نفت پارس (شنفت) با ۴۱ واحد و سپنتا (فپنتا) با ۱۴ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، گلوکوزان، بانک تجارت، خدمات انفورماتیک، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه گذاری خوارزمی (وخارزم) در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۷۰ میلیون و ۲۰۵ هزار برگه سهم به ارزش ۶ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز ۱۸۶ واحد افزایش داشت و بر روی کانال هشت هزار و ۱۸۳ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۷۰۹ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۳۰ هزار و ۹۰۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید