دوشنبه, 30 دی 1398 - 14:31

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۸۸۶ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۴۰۹ هزار و ۸۰۷ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۲۶۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۵ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

عقب نشینی شاخص کل بازار بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۳۰۳ واحد افزایش به ۱۲۸ هزار و ۹۱ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۸۶۹ واحد رشد به ۸۵ هزار و ۴۷۱ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۹۵۲ واحد افزایش به رقم ۴۸۶ هزار و ۳۱۴ واحد رسید، شاخص بازار اول ۹۳۱ واحد و شاخص بازار دوم ۵۱۷ واحد کاهش داشتند.

علاوه براین در بین تمامی نمادها، نماد بانک ملت (وبملت) با ۳۵۱ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۲۷۷ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۷۵ واحد، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۱۷۱ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۳۳ واحد و سایپا (خساپا) با ۸۹ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۴۲۵ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۳۹۶ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۳۱۴ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۲۲۱ واحد و مخابرات ایران (اخابر) با ۲۲۱ واحد هم بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو و بانک پارسیان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۹۲۴ هزار برگه سهم به ارزش بیش از سه هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از چهار واحد رشد داشت و بر روی کانال پنج هزار ۳۰۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۷۱۷ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۱۸ هزار و ۱۴۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید