دوشنبه, 17 شهریور 1399 - 20:47

فیس‎ بوک در حال تحقیق درباره تاثیر شبکه اجتماعی روی دموکراسی است و در همین راستا کاربرانی که پیش از انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا حساب های خود را غیرفعال کنند، از این کمپانی پول دریافت خواهند کرد.

به گزارش دیجیاتو، طبق توییت یکی از خبرنگاران واشنگتن پست، «الیزابت دوسکین» فیس بوک نظرسنجی درباره میزان هزینه ای که کاربر حاضر است برای غیرفعال کردن حساب اینستاگرام و فیس بوک خود دریافت کند، شروع کرده است. در این نظرسنجی عنوان شده که حساب کاربر باید از اواخر سپتامبر به مدت یک یا شش هفته غیرفعال باشد و کاربر نباید در این مدت به این پلتفرم ها دسترسی داشته باشد.

فیس بوک غیرفعال کردن اکانت کاربران پول

کاربر می تواند هزینه ای از ۱۰ تا ۲۰ دلار به ازای هر هفته دریافت کند. سخنگوی این شبکه اجتماعی تایید کرده که به کاربرانی که در این نظرسنجی شرکت کنند یا اینکه به عنوان بخشی از این پژوهش حساب های خود را غیرفعال کنند، پول پرداخت می شود.

فیس بوک در تاریخ ۱۰ شهریور گزارشی منتشر و در آن اعلام کرد که به دنبال انجام پژوهشی پیش از برگزاری انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا است و متخصصان خارج از این کمپانی در آن مشارکت خواهند داشت. این افراد روی تاثیر شبکه اجتماعی بر روی رأی گیری تمرکز خواهند کرد. این کمپانی اعلام کرده بود:

«در راستای تقویت مواردی که برای دموکراسی مفید و کاهش آنچه برای دموکراسی در شبکه اجتماعی مضر است، به تحقیق واقع گرایانه تر، بی طرف و تجربی نیاز داریم. در همین راستا یک همکاری تحقیقاتی جدید برای درک بهتر تاثیر فیس بوک و اینستاگرام روی نگرش ها و رفتارهای سیاسی در طول انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا را اعلام می کنیم.»

این کمپانی پیش بینی کرده که ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار کاربر در این برنامه حضور داشته باشند. طبق گفته این شبکه اجتماعی، اطلاعات جمع‎آوری شده در این پژوهش برای اهداف تبلیغاتی مورد استفاده قرار نمی گیرند.

شرکت تحت مدیریت مارک زاکربرگ به دنبال اطلاع از تاثیر دخالت روسیه روی انتخابات ۲۰۱۶ ایالات متحده آمریکا است و افراد زیادی روی مسائل امنیتی این شبکه اجتماعی تمرکز کرده و در این بخش فعالیت می کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید