سه شنبه, 23 ارديبهشت 1399 - 18:02

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۲۶ هزار و ۳۱۸ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۲۱ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۲۲ میلیارد و ۵۶۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۹۶ هزار و ۹۹۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۶ هزار و ۵۴۰ واحد کاهش به ۳۱۸ هزار و ۲۱۷ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با چهار هزار و ۳۳۷ واحد افت به ۲۱۱ هزار و ۵۴ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۴ هزار و ۳۲۳ واحد و شاخص بازار دوم ۷۳ هزار و ۶۷۱ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و چهار واحد، سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۸۰۳ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۵۰۰ واحد، سایپا (خساپا) با ۳۲۸ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۲۶۲ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۱۹۴ واحد و پالایش نفت بندرعباس (شنبدر) با ۱۸۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با پنج هزار و ۹۴۹ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۸۴۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۸۱۲ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۳۹۴ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۳۰ واحد و سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۹۹۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص همراه بود.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، سرمایه گذاری خوارزمی، بانک تجارت، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و بانک صادرات ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فرآورده‌های نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۸۹۷ میلیون برگه سهم به ارزش ۶۱ هزار و ۴۱۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز نبیش از ۲۷۴ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۱ هزار و ۳۳۲ واحد ثابت ماند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید