پنجشنبه, ۹ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 30 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از تجارت نیوز، بازار خودرو مدتی است تحت تاثیر واردات خودرو به کشور قرار دارد.  البته باید به این نکته توجه کرد که بازار در رکود است و خرید و فروشی صورت نمی گیرد.

بازار در انتظار واردات

عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت نیوز گفت: در حال حاضر هیچ خرید و فروشی در بازار صورت نمی گیرد و بازار در رکود است. البته پیش از این خریدار نبود. اما اکنون فروشنده ها نیز برای فروش خودروهای خود دست نگه داشته اند تا در آینده به قیمت بالاتری بفروشند.

پیش بینی قیمت خودرو در هفته جاری

او توضیح داد: تا زمانی که تکلیف واردات مشخص نشود، بازار با همین روند به کار خود ادامه می دهد.

همچنین، سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی تهران به تجارت نیوز گفت: در حال حاضر بازار منتظر نتیجه بحث واردات خودرو به کشور است. به همین دلیل، بازار در رکود سنگینی قرار دارد و خرید و فروشی صورت نمی گیرد. تا زمانی که جزئیات طرح واردات مشخص نشود، این رکود ادامه دارد.

فربد زاوه، کارشناس صنعت خودرو نیز گفت: در حال حاضر بازار متاثر از اخبار آزادسازی واردات و تورم قرار گرفته است. شیب قیمت ها نیز منفی شده است. این روند نوسان قیمتی در روزهای آینده ادامه دارد. البته اگر برای تدوین آیین نامه واردات تعلل شود، ممکن است موج جدیدی از نوسان قیمتی را در اوایل تابستان مشاهده کنیم.

کاهش نسبی قیمت ها

البته کاظم محمدی نیک خواه، کارشناس صنعت خودرو علاوه بر موضوع واردات به نکته دیگری اشاره کرد.

او در گفتگو با تجارت نیوز گفت: در درجه اول میزان عرضه و تقاضا قیمت را مشخص می کند. اما شرایط ارزی کشور و نقدینگی سرگردان در دست مردم در قیمت ها تاثیر می گذارد.

این کارشناس افزود: خودرو از یک کالای مصرفی به کالای سرمایه ای تبدیل شد. مردم نیز با همان نقدینگی سرگردان به خرید یا فروش خودروهای خود می پردازد.

محمدی توضیح داد: البته خودروهای ناقص نیز در حال تکمیل و عرضه به بازار هستند. این اقدام باعث کاهش نسبی قیمت ها می شود.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

جدول کامل قیمت محصولات ایران خودرو

جدول کامل قیمت محصولات سایپا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/53cUkoIc
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه