سه شنبه, 05 شهریور 1398 - 18:11

وجود یک حجم کاری مناسب بر روی عملکرد و راندمان کاری تیم شرکت کاملا تاثیرگذار خواهد بود. به همین خاطر نیز مدیران همواره تلاش می کنند تا میزان فعالیت افراد، در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد. با این حال بنا به هر دلیل احتمال دارد که این امر بیش از حد و فراتر از آستانه تحمل باشد. تحت این شرایط اگرچه مدیران تصور می کنند که در صورت وجود مشکل، کارمندان خود با آنها صحبت خواهند کرد، با این حال واقعیت این است که نتایج آمارها حاکی از آن است که کارمندان چندان تمایلی به بیان این امر ندارند. با این حال این واقعیت نباید شما را از اهمیت توجه به کارمندان غافل سازد. در همین راستا و در ادامه به معرفی شش نشانه ای خواهیم پرداخت که بیانگر حجم کاری بالای کارمندان است.

حجم کاری کارمندان

1-بهترین کارمندان شرکت نیز مرتکب اشتباهات فاحش می شوند

این امر که کارمندان جوان و تازه کار مرتکب اشتباهات ساده شوند، امری طبیعی است. با این حال در رابطه با بهترین ها، موضوع کاملا متفاوت خواهد بود. درواقع اگر این دسته از افراد جدیدا مرتکب اشتباهات بی سابقه می شوند، لازم است تا نسبت به حجم کاری با آنها صحبت کنید. در نهایت فراموش نکنید که این گفت وگو باید کاملا شخصی باشد تا کارمند شما احساس بدی را پیدا نکند. این امر که قبل از تصمیم گیری جدید، از خود افراد نیز پیشنهادهایی را بخواهید، به بهترین نتیجه ممکن منتهی خواهد شد.

مطلب مرتبط: موفقیت در کسب و کار با کاهش حجم کاری

2-ارتباط افراد با یکدیگر بسیار کم و حتی خصمانه شده است

خستگی بیش از حد، بر روی رفتار افراد نیز تاثیر خواهد گذاشت. تحت این شرایط حتی شوخی های ساده نیز ممکن است ناراحت کننده به نظر برسد. بدون شک طولانی شدن چنین جوی، مفهوم تیم را در شرکت شما نابود خواهد ساخت. به همین خاطر در صورتی که در رفتار کارمندان با یکدیکر تفاوتی را مشاهده می کنید، لازم است تا حجم کاری را یکی از دلایل احتمالی این امر بدانید.

3-میزان غیبت ها افزایش چشمگیری را پیدا کرده است

در یک وبینار(سمینار آنلاین) در رابطه با عوامل رضایت شغلی کارمندان سوال شده بود. جالب است بدانید که پاسخ اولیه تمامی افراد، علاقه به کار بود. درواقع این امر حتی از میزان درآمد نیز مهم تر است. در این رابطه حجم بالای کار خود می تواند علاقه افراد را کمرنگ کند. بدون شک اگر افراد از انجام کار خود لذت نبرند، انگیزه ای برای بیدار شدن از خواب نخواهند داشت. همچنین با توجه به تاثیر جسم و ذهن بر یکدیگر، فشار بیش از حد، استرس را نیز به وجود خواهد آورد که این دو در کنار هم سلامت فرد را با تهدیدی جدی مواجه خواهد ساخت. به همین خاطر در صورتی که تعداد غیبت های یک کارمند افزایشی عجیب را پیدا کرده است، لازم است تا حجم کاری را یکی از دلایل آن بدانید. در رابطه با صحبت کردن با کارمندان خود نیز توجه داشته باشید که نحوه برخورد شما همه چیز خواهد بود. درواقع شما باید خود را یک همکار دلسوز نشان دهید و حجم بالای کار را ابدا تقصیر کارمند خود ندانید. این امر خود باعث خواهد شد تا افراد با شما احساس راحتی و امنیت کافی را داشته باشند.

4-افراد دیگر سرزنده و سرحال نیستند

فشار کاری روحیه فرد را نابود خواهد کرد. این امر در رفتار افراد قابل مشاهده خواهد بود. فراموش نکنید که اگر یک کارمند شاد نباشد، نمی تواند با مشتریان نیز بهترین رفتار ممکن را از خود ارائه دهد. به همین خاطر نیز باید همواره میزان این عامل در تیم خود بسنجید. در نهایت همکاری با یک روانشناس و یک ماساژور به کسب آرامش بیشتر کارمندان شما منجر خواهد شد. در نهایت این امر که همواره از راهکارهای افراد برای کاهش تعداد ساعت کار خود، استقبال کنید، خود زمینه را برای کاهش فشار بر روی آنها فراهم خواهد کرد. در این رابطه به شرایط خاص و جدید افراد نیز توجه داشته باشید. برای مثال در صورتی که یک کارمند به تازگی صاحب فرزند شده است، باید شرایط دورکاری را برای وی فراهم آورید. در نهایت فراموش نکنید که همواره کیفیت انجام یک کار بر تعداد ساعت، برتری دارد.

5-افراد تیم منفی گرا شده اند

منفی گرایی از جمله مواردی است که بیانگر فشار روانی است. تحت این شرایط تفاوتی ندارد که دلیل این امر چه چیزی است، شما باید برای رفع آن اقدام کنید. به همین خاطر نیز همواره گفته می شود که بهترین مدیران، افرادی هستند که بیشتر با کارمندان خود صمیمی می شوند. این اقدام باعث می شود تا شما در کمترین زمان متوجه تغییرات شوید. همچنین این امر که همکاران را مسئول مراقبت از یکدیگر کنید، باعث خواهد شد تا آگاهی شما از اتفاقات شرکت، افزایشی چشمگیر را پیدا کند. در نهایت نباید یک مرخصی طولانی و یا تهیه بلیت برای سفر کارمند خود را برای تغییر روحیه آنها، اقدامی بیهوده تلقی کنید.

مطلب مرتبط: افزایش حجم کاری

6-میزان خلاقیت کاهشی چشمگیر را پیدا کرده است

خلاقیت برگ برنده هر شرکتی محسوب می شود. درواقع در میان تمامی عوامل موفقیت، هیچ یک به این اندازه مهم نخواهد بود. به همین خاطر نیز ضروری است تا از کاهش آن در تیم خود جلوگیری کنید. بدون شک هنگامی که افراد حجم کاری بالایی را داشته باشند، فرصت و انگیزه کافی برای فکر کردن و کار بر روی خلاقیت های خود را نخواهند داشت. به همین خاطر لازم است تا این اتفاق را به معنای حجم کاری نامناسب بدانید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید