سه شنبه, 07 مرداد 1399 - 12:31

کارآفرینی از جمله شغل‎ هایی محسوب می‎ شود که به جسارت بالایی نیاز داشته و این امر باعث شده است تا بسیاری از افراد علی رغم علاقه زیاد به این حوزه، اقدامی را انجام ندهند. این موضوع برای خود من هم اتفاق افتاده و مطالعه کتاب‎ هایی باعث شد تا قدرت برداشتن قدم اول را در خود ایجاد کنم. همین امر نیز باعث شده است تا به معرفی آنها برای سایرین بپردازم.

1-Create and Orchestrate

نویسنده: مارکوس ویتنی

کتاب رهایی ترس کارآفرینی

آقای ویتنی یکی از افرادی است که می ‎تواند نمونه خوبی برای شجاع بودن و در دست گرفتن زندگی باشد. وی علی رغم مخالفت ‎های خانواده خود، دانشگاه را رها کرد و به حوزه ‎ای پرداخت که همیشه او را به وجود می‎ آورد. وی اگرچه در ابتدا با مشکلات متعددی مواجه شد، با این حال با از دست ندادن انگیزه خود، هم ‎اکنون یکی از کارآفرینان موفق جهان محسوب می‏ شود. وی در این کتاب تلاش کرده است تا تجربه خود را به خوبی منتقل نموده و افراد را به این موضوع که در مسیر علایق خود گام بردارند، راهنمایی کند.

2-Daring Greatly

نویسنده: برنه براون

نویسنده این کتاب تلاش کرده است تا مرز میان شجاعت و بی ‎پروا بودن را مشخص نماید. در کنار این موضوع به بررسی دلایل اصلی ترس افراد پرداخته شده است و برای هر یک، تمارین بسیار جالبی وجود دارد. در نهایت این کتاب تلاش می‎ کند تا افراد را به این باور برساند که دلیلی برای نابودکردن ترس ‎ها وجود نداشته و تنها کافی است که آنها را مدیریت کنید. درواقع شما باید به خوبی بدانید که کدام یک از ترس ‎ها را باید جدی بگیرید و کدام یک صرفا واکنش طبیعی محسوب شده و دلیلی برای توجه به آنها وجود ندارد.

3-Fireproof

نویسنده: مایک مورس و جان ناکازل

این کتاب راهنمای جامعی برای ایجاد یک برند محسوب می ‎شود. درواقع تلاش شده است تا تمامی اقدامات در این زمینه شرح داده شود. درواقع با عمل به توصیه و مراحل این کتاب، شما با مشکلات به مراتب کمتری مواجه خواهید شد. در نهایت داستان ایجاد برند حقوقی این دو نویسنده بیان شده است که خود حاوی نکات آموزنده و ارزشمندی است.

4-Invisible Marketing

نویسنده: جف لاتمن

ترس اصلی افراد در زمینه کارآفرینی، تجربه شکست است، با این حال این امر یک مرحله کاملا طبیعی محسوب می‎ شود. درواقع در این کتاب با انواع شکست های تجاری برندهای مختلف که بسیاری از آنها هم ‏اکنون به عنوان غول ‎های عرصه خود معرفی می ‎شوند، آشنا خواهید شد تا به جسارت بیشتری برای شروع کار خود دست پیدا کنید. همچنین در این کتاب به بررسی مهارت ‎های کارآفرینی پرداخته است که با در اختیار داشتن آنها، شانس موفقیت بالاتری را خواهید داشت.

5-Breaking the Code

نویسنده: بابی دیوس جونیور

جهان امروز حتی به نسبت 10 سال گذشته نیز تغییرات بسیاری داشته است. در این رابطه طبیعی است که کارآفرینی نیز دگرگون شده باشد. در این کتاب تلاش شده است تا به تفاوت ‎های کارآفرینی در جهان امروز با گذشته، پرداخته شود تا افراد بهتر بتوانند خود را با نیازهای جدید، هماهنگ سازند. درواقع هنگامی که بدانید چه اقداماتی را باید انجام دهید، بدون شک با مشکلات کمتری مواجه خواهید شد. درواقع مشکل اصلی بسیاری از افراد این است که برای ایجاد برند، به سراغ افرادی می ‎روند که در چندین سال قبل، در این زمینه فعالیت داشته ‎اند. بدون شک راهکارهای قدیمی آنها در جهان امروز، دیگر کاربرد لازم را نخواهد داشت.

6-Broken, Bankrupt

نویسنده: برد اسپیلبرگ

آشنایی با تجربه افرادی که بدون امکانات خاص، موفق شده ‎اند تا کسب و کارهای سودآوری را ایجاد کنند، بدون شک الهام ‎بخش هر فردی خواهد بود. همچنین در این کتاب به بررسی داستان افرادی پرداخته است که پس از ورشکستگی کامل، موفق به ایجاد برندهای موفقی شده ‎اند. این امر باعث خواهد شد تا دیگر نبود امکانات، به بهانه ‎ای برای افراد تبدیل نشود.

7-Don’t Be a Stranger

نویسنده: لارنس آر.پرکینز

در این کتاب به خوبی اهمیت ایجاد تیم بیان شده است. درواقع با نگاهی به برندهای جهانی نظیر مایکروسافت و گوگل پی به این امر خواهید برد که هیچ یک از آنها به تنهایی ایجاد نشده و یک تیم فعالیت داشته‎اند. به همین خاطر بسیار مهم است که به تنهایی اقدام نکرده و در تلاش برای ایجاد یک تیم باشید. در کنار مثال ‎های متعدد، این کتاب تلاش کرده است تا ویژگی ‏‎های شرکای تجاری را معرفی کرده و روش‎  های پیدا کردن آنها را بیان کند. همچنین روش‎ های پیداکردن سرمایه گذار نیز به خوبی تشریح شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید