مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بیمه پاسارگاد برگزار شد / بیمه پاسارگاد به ازای هر سهم 279/40 ریال سود داد - فرصت امروز

شنبه, 24 تیر 1396 - 08:13

مجمع عمومی عادی سالانه بیمه پاسارگاد با حضور بیش از 84/2 درصد سهامداران، نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار روز ۱۸ تیرماه امسال در دانشگاه خاتم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمه پاسارگاد، مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام بیمه پاسارگاد به ریاست معصوم ضمیری، نایب رئیس هیأت مدیره برگزار شد؛ همچنین آقایان دکتر مسعود صالح آبادی و عباس کفافی به عنوان ناظر و خانم دکتر نعیمیان به عنوان منشی جلسه، وی را در برگزاری مجمع همراهی کردند و گزارش کاملی از فعالیت های شرکت در سال ۱۳۹۵ توسط آقای پیروز باستانی عضو هیأت مدیره و معاون مالی و اداری بیمه پاسارگاد به سمع و نظر سهامداران رسید.

گفتنی است پس از قرائت گزارش بازرس قانونی و حسابرس شرکت، صورت های مالی سال منتهی به ۳۰ اسفندماه ۱۳۹۵ بیمه پاسارگاد به تایید حاضرین در جلسه رسانده شد.  تصویب مبلغ ۳۵۷,۲۱۰ میلیون ریال سود قابل تقسیم، تعیین موسسه حسابرسی مختار و همکاران به عنوان بازرس اصلی و موسسه حسابرسی آزمون پرداز ایران مشهود به عنوان بازرس علی البدل و انتخاب روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت از مصوبات مجمع عمومی عادی صاحبان سهام بیمه پاسارگاد بود.

همچنین براساس عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ و صورت های مالی ارائه شده، عایدی هر سهم  (EPS) 279/40 ریال تعیین شد و مبلغ ۱۴۰ ریال به صـورت سود نقدی برای هر سهم تخصیص یافت. شرکت بیمه پاسارگاد در سال مالی ۱۳۹۵ با صدور بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار فقره بیمه نامه و پذیرش ۷۵۷ فقره پیشنهاد قبولی اتکایی، بیش از ۱۱,۳۸۸ میلیارد ریال حق بیمه تولید کرد که این رقم نسبت به سال قبل 32/7درصد افزایش را نشان می دهد.

به این ترتیب سهم بیمه پاسارگاد در بازار بیمه از حدود 3/7درصد در سال ۱۳۹۴ به حدود 4/1درصد در سال ۱۳۹۵ افزایش یافته است. همچنین میزان خسارت پرداختی این شرکت در سال ۱۳۹۵ بیش از ۴,۶۴۳ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال گذشته ۲۰درصد افزایش داشته است.

براساس آمار، 30/1درصد پرتفوی شرکت مربوط به بیمه  های اتومبیل، 61/2درصد بیمه های اشخاص، 2/1درصد بیمه آتش سوزی، یک درصد بیمه باربری، 4/1درصد بیمه های مسئولیت و 1/5 درصد مربوط به بیمه های مهندسی، انرژی و سایر بیمه ها است. ضریب خسارت شرکت نیز (بدون احتساب بیمه های عمر و تامین آتیه) در سال ۱۳۹۵ حدود 79/6درصد بوده است. این در حالی است که به استناد سالنامه آماری سـال ۱۳۹۴ صنعت بیمه که توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منتشر شده، ضریب خسارت بازار بیمه کشور در سال مذکور برای بیمه های غیرزندگی، معادل ۸۱درصد بوده است.

تصـویب صـورت های مالی سـال ۱۳۹۵، رشـد 32/7درصدی پرتفوی و ترکیب همگون آن، ضریب خسارت مناسب، مدیریت آگاهانه بر ترکیب پرتفوی بیمه ای شرکت از طریق حضور در بازارهای جدید، بررسی ریسک های پیشنهادی و قبول آنها براساس اصول بیمه گری و مدیریت ریسک، بازنگری در قراردادهای اتکایی به منظور افزایش ظرفیت نگهداری از یک طرف و رعایت صرفه و صلاح شرکت از طرف دیگر، مدیریت موثر بر وجوه نقد شرکت به منظور پرداخت به موقع خسارت ها و بدهی ها، خرید دارایی ها و تجهیزات مورد نیاز و انجام سرمایه گذاری در بخش های سودآور و درآمدساز، برگزاری بیش از 174 هزار ساعت دوره های آموزش عمومی و تخصصی برای همکاران و نمایندگان شرکت، انجام مرحله دوم افزایش سرمایه و ثبت سرمایه به میزان 2,551/5 میلیارد ریال، عملکرد بسیار شفاف بیمه پاسارگاد و رضایت سهامداران این شرکت را نشان می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی