چهارشنبه, 14 خرداد 1399 - 14:58

یکی از الزامات در زمینه تصمیم‎گیری و مشخص کردن چشم‎انداز، ایجاد جدول سوات SWOT است. برطبق آن فرصت ها، تهدیدها، نقاط ضعف و قدرت مشخص شده و برطبق آن می توان سناریو تنظیم کرد. آمارها در این زمینه حاکی از آن است که بیش از 80درصد شرکت های بزرگ از این ابزار استفاده می کنند. با این حال کاربرد آن برای هرگونه تصمیم‏گیری است، با این حال یکی از مشکلات موجود این است که چگونه این جدول را به بهترین شکل ایجاد کرده و نتایج را از آن استخراج کنیم. در این رابطه تکنولوژی کمک های بسیاری را انجام داده و سایت های مختلفی وجود دارد که این اقدام را در کمترین زمان ممکن برای شما انجام می دهد. در ادامه به بررسی 9 مورد رایگان آنها خواهیم پرداخت.

1- Bplans

سایت رایگان ایجاد جدول سوات swot

در این سایت شما محیطی را برای انجام تحلیل خود در اختیار خواهید داشت. با این حال برای آگاهی و یادگیری نمونه فعالیت ها در حوزه های مختلف کسب‏ و کار نیز وجود داشته که می توانید آنها را مشاهده کنید.

2- BusinessBalls

در این سایت توصیه های مختلفی وجود داشته و می توانید یک نمونه را دانلود کرده و اطلاعات خود را وارد کنید. همچنین دسترسی به جدول سوات برخی از برندهای جهانی نظیر نایک، در دیگر مزیت های آن محسوب می شود.

3- MindTools

مزیت اصلی این سایت، مطرح کردن سوالات مختلف است تا شما نسبت به درستی کار خود اطمینان داشته باشید. در نهایت می توانید از مشاوران سایت مذکور، برای راهنمایی ها استفاده کنید.

4- Priority Matrix

اگر تمایل دارید تا از طریق گوشی تلفن همراه خود جدول سوات را ایجاد کنید، گزینه فوق بهترین انتخاب محسوب می‎شود. نکته مهم این برنامه، مرحله‏بندی اقدامات است که باعث می شود تا افراد به خوبی بدانند که به چه ترتیبی باید اقدام کنند. در نهایت توصیه های از پیش تعیین‏شده، کمک خواهد کرد تا افراد تصمیم‏گیری سریع تری را داشته باشند.

5-SlideModel

از این سایت می توانید یک فایل پاورپوینت را دریافت کرده و از آن برای اقدامات خود استفاده کنید. در نهایت شما می‏توانید از مدیران این سایت بخواهید تا تمامی این فعالیت ها را انجام داده و برای شما ارسال کنند که هزینه ای را در پی خواهد داشت.

مطلب مرتبط: عناصر اصلی استراتژی بازاریابی موفق چیست؟

6- template.net

در این سایت شما با انواع فرمت های جدول سوات مواجه خواهید شد که می‏توانید مناسب-ترین آن را برای خود انتخاب کنید. نکته جالب این است که هر قسمت، به یک کسب وکار اختصاص داشته و می تواند کمک کند تا به فعالیت خود سرعت بخشید.

7- Pestle Analysis

در این سایت انواع تحلیل ها با توجه به نتیجه ای که در حوزه خود به دست آورده اید، وجود دارد. برای مثال ممکن است در عرصه رستوران‎داری، شما به اعداد مشخصی دست پیدا کنید که با چند تحلیل همخوانی دارد. شما می توانید از این نمونه ها برای تحلیل بهتر استفاده کنید.

8- Smartdraw

مزیت این سایت امکان استفاده از ابزار آن در تمامی سیستم ها نظیر ویندوز، مک و حتی سیستم‎های عامل تلفن همراه است. همچنین امکان پاسخگویی سریع از طریق تماس تلفنی و ارسال ایمیل، از دیگر مزیت های آن محسوب می شود.

9- Demplates

بیش از 40 نمونه تحلیل انجام شده در حوزه های مختلف کاری در کنار انواع فرمت-های جدول سوات، از مزیت های این سایت محسوب می شود. برای مثال شما ممکن است تمایل داشته باشید که تا جدول شما ظاهری سه‎بعدی را داشته باشد که در این سایت انواع آن را می توانید مشاهده کنید. همچنین امکان ارتباط با سایر کاربران، باعث شده است تا فضایی جهت تبادل اطلاعات ایجاد شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید