دوشنبه, ۳ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Mon, 25 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به اینکه ایران به عنوان شریک طرف قرارداد رنو نتوانست به تعهدات خود عمل کند، اعلام کرد: تا دو ماه آینده فعالیت اجرایی قراداد ایدرو - رنو آغاز می شود.

منصور معظمی - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت - در گفت وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت قرارداد خودرویی ایدرو با رنو و علت تعویق طولانی آغاز این قرارداد، اظهار کرد: وضعیت رنو طبق روال و قرارداد پیش می رود و تصور می کنیم بتوانیم تا دو ماه آینده فعالیت اجرایی در این قرارداد را آغاز کنیم.

وی درباره علت تعویق این قرارداد، تصریح کرد: ما به عنوان شریک طرف ایرانی، نتوانستیم در قرارداد رنو به تعهدات مان عمل کنیم، چراکه متعهد بودیم سایت «بن رو» را در اختیار بگذاریم.

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در پاسخ به اینکه آیا موضوع در اختیار گذاشتن سایت «بن رو» عملیاتی شده است یا خیر؟ بیان کرد: این مسئله تقریبا تمام شده است.

به گزارش ایسنا، هرچند که به نظر می رسید طبق گفته مسئولان، قرارداد ایدرو و رنو در اوایل سال جاری نهایی شود، اما در نهایت ۱۶ مردادماه امسال قرارداد همکاری مشترک در زمینه توسعه و تولید خودروهای جدید در ایران با مسئولان شرکت خودروسازی رنو در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت به امضا رسید که سهم سرمایه گذاری ایرانی ها در این قرارداد ۲۰ و میزان سرمایه گذاری در فاز اول ۶۶۰ میلیون یورو و در قالب تولید ۳۰۰هزار دستگاه خودرو تعیین شد.

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران قصد داشت به واسطه برداشتن «بن رو» در ازای طلبش از سایپا، سهم و آورده خود در قرارداد با رنو را از این مسیر تامین کند. این در حالی است که رفته رفته سایپایی ها نشان دادند حاضر به از دست دادن سایت «بن رو» نیستند و این سایت را در اختیار ایدرو و رنو قرار نخواهند داد تا جایی که معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از احتمال زیاد تغییر سایت «بن رو» سایپا خبر داد و اعلام کرد که سهام این سایت به چند شرکت زیرمجموعه سایپا تعلق دارد و آنها تا به امروز شرایط را برای در اختیار گذاشتن شرکت برای استفاده از ظرفیت شرکت رنو و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) مناسب ندیده اند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/zSiGefEN
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه