با هدف مدیریت و کاهش ریسک های عملیاتی / از سامانه ریسک عملیاتی بانک دی رونمایی شد - فرصت امروز

دوشنبه, 01 مرداد 1397 - 10:02

طی مراسمی در جلسه شورای مدیران بانک دی با حضور محمدرضا قربانی، مدیرعامل و جمعی از مدیران ارشد بانک از سامانه ریسک عملیاتی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی بانک دی، محمدرضا قربانی در مراسم رونمایی از سامانه ریسک عملیاتی با بیان اینکه ریسک عملیاتی و شیوه مدیریت آن، تاثیرات بالقوه ای بر عملکرد بانک ها و موسسات مالی دارد، گفت: با توجه به رعایت قوانین و مقررات بانک مرکزی و استانداردهای بین المللی به ویژه کمیته بین المللی بال توسط بانک ها، اندازه گیری سرمایه مورد نیاز برای ریسک عملیاتی به منظور مواجهه با هرگونه بحران احتمالی و همچنین اعمال آن در نسبت کفایت سرمایه، از اهمیت خاصی برخوردار گردیده است.

مدیرعامل بانک دی افزود: ثبت و توسعه یک پایگاه اطلاعاتی از حوادث زیان بار عملیاتی که در گذشته به وقوع پیوسته اند، امکان ارزیابی ریسک عملیاتی با تخمین های کمی، جهت کنترل و کاهش ریسک عملیاتی در چارچوب حاکمیت شرکتی را برای بانک فراهم می نماید.

مدیرعامل بانک دی یادآور شد که افزایش همکاری در ثبت رویدادها توسط واحدهای بانک موجب انطباق عملیات و فعالیت های هر واحد با مأموریت و مسئولیت واحد مربوطه اش می شود و در افزایش بهره وری و تحقق اهداف و برنامه های اصلی بانک موثر خواهد بود.

در ادامه این مراسم، زاوش راه نو، رئیس اداره مدیریت ریسک و تطبیق نیز ریسک های اعتباری، نقدینگی، عملیاتی، بازار و تطبیق را از جمله ریسک های اصلی بانک ها برشمرد و گفت: در این میان، ریسک عملیاتی به دلیل اینکه عناصر پرتفوی آن تمامی فعالیت ها و فرآیندهای بانک را شامل می شود از سایر ریسک ها گستردگی بیشتری دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی