شنبه, ۵ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Sat, 25 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

راز برندسازی در تیک تاک

1 سال پیش ( 1401/11/10 )
نویسنده : دیوید مورنیا   مترجم : امیر آل علی  

تیک تاک به عنوان یکی از مهمترین شبکه های اجتماعی حال حاضر، موفق شده است تا میلیون ها کاربر را به سمت خود جلب نماید. درواقع نرخ تعامل در این شبکه، بالاتر از سایر رقبا بوده و همواره شاهد ترندشدن چالش های مختلف هستیم. این امر در حالی است که این شبکه، عملا تازه کار محسوب می شود و فعالیت خود را از سال 2016، آغاز کرده است. درواقع در این شبکه شما بالاترین شانس رشد را در اختیار دارید. دلیل این امر نیز به خاطر سیاست استفاده از ویدئوهای کوتاه است. درواقع دیدن یک ویدئو خصوصا آنکه کمتر از دو دقیقه باشد، بدون شک برای هر فردی ساده بوده و این امر باعث می شود تا امکان مشاهده چندین پست در تنها یک ساعت، امکان پذیر شود. تحت این شرایط طبیعی است که محتواهای شما نیز شانس دیده شدن داشته باشند. با این حال موضوع به این سادگی هم نبوده و برای موفقیت در این شبکه، لازم است تا پنج اصل را مورد توجه قرار دهید که در ادامه تمامی آنها بررسی خواهد شد. 

1-داده های خود را بررسی نمایید 

نخستین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما باید از قرار داشتن خود در مسیر رشد، اطمینان حاصل نمایید. با این حال این موضوع را نمی توان با تصورات خودتان پیش برد. درواقع شما نیاز دارید تا از اطلاعات صفحه خود، استفاده کرده و برنامه ریزی های لازم را داشته باشید. درواقع گاهی حتی یک تغییر کوچک نیز نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد. خوشبختانه تیک تاک ابزارهای لازم برای رسیدن به این هدف را در اختیار شما قرار داده است. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که تلاش کنید تا فعالیت های خود را در قالب یک کمپین درآورید تا اقدامات، انسجام لازم را پیدا کند. درواقع شما باید بدانید که با چه هدفی وارد این شبکه شده اید و چه نتایجی را می خواهید به دست آورید. پس از آن لازم است تا داده ها را به صورت مداوم بررسی کنید تا از قرار داشتن خودتان در مسیر درست، اطمینان داشته باشید. 

مطلب مرتبط: مهمترین هدف تیک تاک در سال 2023

2-شخصیت خود را بازتعریف نمایید 

اگرچه ممکن است این موضوع کمی گیج کننده به نظر برسد. با این حال واقعیت این است که شما باید در ویدئوهای خود، نسخه ای از خودتان را نشان دهید که مورد پسند مخاطب خواهد بود. درواقع شما باید اطمینان داشته باشید که الگوی رفتاری و اخلاقی شما، منجر به کاهش محبوبیت نخواهد شد. برای مثال ممکن است شما در حالت عادی، فردی باشید که کمتر لبخند می زند با این حال در ویدئو ها، به عکس این موضوع نیاز پیدا خواهید کرد. در این راستا فراموش نکنید که اکثر کاربران تیک تاک، کم تر از 24 سال سن دارند. به همین خاطر بسیار مهم است که اخلاق را رعایت کرده و الگوی خوبی باشید، در غیر این صورت با انواع شکایت ها مواجه خواهید شد که حتی ممکن است ادامه فعالیت را برای شما غیرممکن سازد. به صورت کلی شما باید بدانید که در حال نشان دادن چه تصویر و تاثیری هستید. این موضوع می تواند فعالیت شما را برای سال های متوالی، تضمین نماید. در این زمینه با بررسی محبوب ترین پست های موجود در تیک تاک و نظرات کاربران، می توانید سریع تر به الگوی مناسب برسید. در این زمینه فراموش نکنید که شما نمی توانید به تنهایی، موفقیت مداوم را داشته باشید. به همین خاطر محکوم به همکاری با تیک تاکرهای دیگر هستید. در این رابطه میکرو اینفلوئنسرها، نتایج بهتری را برای شما به همراه خواهند داشت. دلیل این امر نیز به خاطر مخاطبان تخصصی تر، مقرون به صرفه بودن و نرخ تعامل بالاتر آنها به خاطر امکان پاسخگویی و ارتباط با مخاطبان موجود (به علت کمتر بودن) می باشد. 

3-مسیر خود را بازتعریف نمایید 

واقعیت این است که بسیاری از افراد و برندها، مسیر درستی را برای خود تعیین نمی کنند و نکته جالب این است که بر روی این موضوع تاکید بیهوده و بیش از حدی نیز دارند. به همین خاطر است که شما باید مسیر خود را مورد بازبینی قرار داده و از تناسب آن با شرایط جدید، اطمینان حاصل نمایید. این نکته را به خاطر داشته باشید که مخاطبان تیک تاک، افراد جوانی هستند که تمایل زیادی به هیجان دارند. تحت این شرایط اگر ویدئوهای شما جذابیت بالایی را نداشته باشد، بدون شک موفقیت خاصی را نیز به دست نخواهید آورد. در این راستا از آزمایش کردن روش های مختلف واهمه نداشته باشید و سعی کنید که هدف های متنوعی را برای خود تعیین نمایید. برای مثال افزایش تعداد لایک، بازدید و کامنت، یکی از اهداف مهم محسوب می شود که برای رسیدن به این هدف، می توان ده ها اقدام را تنظیم کرد. همچنین فراموش نکنید که در تیک تاک، افراد نمی خواهند که صرفا بازدیدکننده محسوب شوند. به همین خاطر لازم است تا استراتژی درستی برای فراخوان عمل داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که محتوای شما، پتانسیل تکرار توسط مخاطبان را دارد. درواقع شما باید سعی کنید که مواردی را تولید کنید که می توانند به خوبی ترند شوند. 

4-لوگوی جدید ایجاد نمایید 

واقعیت این است که بسیاری از افراد لوگوی ابتدایی خود را به صورت بسیار عجولانه انتخاب می کنند که پتانسیل های لازم برای رشد را نداشته و بیش از حد معمولی محسوب می شود. در این زمینه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که لوگو باید بیانگر هدفی باشد که شما در پی آن هستید. به همین خاطر حتما از فردی متخصص در این زمینه کمک بگیرید. درواقع طراحی لوگو، یک هنر مهم در علم بازاریابی محسوب می شود و نباید آن را ساده طلقی کرد. در این زمینه یاد گرفتن از برندهای دیگر، نکته مهمی بوده و می تواند به شما ایده های بسیار خوبی را بدهد. 

5-انعطاف پذیر باشید 

درواقع خود بزرگ بینی و اعتقاد بی دلیل به روش کاری، از جمله مواردی است که می تواند باعث شود تا شما از رسیدن به حداکثر نتایج، دور شوید. درواقع شما باید حتی از رقیب مستقیم خود نیز نکاتی را بیاموزید و بهتر است که هر روز، ویدئوهای دیگران را مورد بررسی قرار دهید. درواقع اقدامات تکراری، برای شما نتایج خوبی را به همراه نخواهد داشت و شما تنها زمانی می توانید از دایره تقلید خارج شوید که نسبت به اقدامات موجود، آگاهی داشته باشید. همچنین فراموش نکنید که بزرگترین تیک تاکرها، در ابتدا به درخشانی امروز نبوده‎اند و مهم این است که در مسیر، پیشرفت داشته باشید. 

مطلب مرتبط: چگونه تیک تاک به رشد کسب و کارها کمک می کند

در آخر فراموش نکنید که اگرچه شبکه های اجتماعی بسترهای رایگان برای فعالیت محسوب می شوند، با این حال این امر نباید باعث شود که شما از اختصاص بودجه برای تبلیغات غافل بمانید. درواقع امروزه شبکه های اجتماعی، مهمترین بستر فعالیت های بازاریابی محسوب می شوند و حتی توصیه می شود که روش های قدیمی که در جهان امروز دیگر جایی ندارند را کنار گذاشته و 80 درصد بودجه بازاریابی خود را به شبکه های محبوب اختصاص دهید. همچنین فراموش نکنید که هر شبکه، فضای مخصوص به خود را دارد و به همین خاطر ابدا نباید از یک محتوا، برای تمامی آنها استفاده کنید. درواقع شما حتی نباید ویدئوهای تیک تاک را در سایت اصلی قرار دهید. همچنین هر ساله از سوی شبکه ها، الگوریتم های جدیدی معرفی می شود که با رعایت آنها، شانس موفقیت بالاتری را پیدا خواهید کرد. به همین خاطر مطالعه در زمینه شبکه اصلی خود را هیچ گاه متوقف نکنید. 

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/6Dwq9BNX
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه