چهارشنبه, ۸ آذر(۹) ۱۴۰۲ / Wed, 29 Nov(11) 2023 /
           
فرصت امروز
فرصت های کسب و کار در متاورس

خرید و فروش زمین

3 ماه پیش ( 1402/5/17 )

دنیای تعاملی آینده به کمک بلاک چین و شبکه های غیرمتمرکز دستخوش تغییر و تبدیل می شود. این روزها مردم روزانه ساعت ها سرگرم شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توئیتر، فیس بوک و امثالهم هستند، اما به زودی با گسترش فعالیت های متاورس بقیه رسانه های اجتماعی نقش خود را از دست خواهند داد و متاورس در آینده نزدیک به نسخه دیجیتال دنیای واقعی ما تبدیل می شود و همه افراد به گونه ای در این بازی واقعیت افزوده سهم خواهند داشت. همان گونه که فضای مجازی فعلی به فضایی اجتناب ناپذیر برای زندگی تبدیل شده است، متاورس نیز در آینده ضروری خواهد بود و همه افراد در این دنیای مجازی سهم ویژه ای خواهند داشت.

 دنیای متاورس دنیایی نو و تازه است و بی تردید برای کسانی که در این سال ها وارد این دنیای مجازی می شوند و اقدام به سرمایه گذاری می کنند طبعا سودآوری بیشتری خواهد داشت. گرچه متاورس هنوز برای خیلی از مردم جهان و به خصوص ایرانی ها مفهومی ناشناخته است، اما باید قبول کنیم که در آینده نه چندان دور بخش زیادی از زندگی مردم درگیر این دنیای مجازی خواهد شد.

فرصت های کسب و کار در متاورس

 تا چند دهه آینده بازار مالی و اقتصادی در بستر متاورس تعریف می شود و هر کس در این بازار سهم و نقش بیشتری داشته باشد، می تواند قدرت بیشتری نیز در اختیار بگیرد. بازار خرید و فروش املاک، رویدادهای فرهنگی و اقتصادی، نمایشگاه های هنری و فضاهای اقتصادی بر بستر متاورس تعریف می شود و افراد با ورود به متاورس می توانند فرصت های جدیدی را برای خلق ثروت و یا ایجاد کسب و کار تجربه کنند و با کاربران سراسر دنیا به آسانی تعامل مالی و اقتصادی داشته باشند.

مطلب مرتبط: متاورس فرصت تازه ای در دنیای کسب و کار

اگر امروز بنگاه های املاک به شیوه سنتی خرید و فروش می کنند تا چند سال آینده شاهد تجربه های جدیدی در زمینه فروش املاک در متاورس خواهند بود. شاید دیگر لازم نباشد شما برای دیدن آثار هنری کیلومترها سفر زمینی یا هوایی داشته باشید بلکه می توانید آثار هنری را در گالری های متاورس به زیبایی نگاه کنید و یا حتی بخرید و یا با هوشمندی برندسازی کنید و فروشگاه های مختلف برای خود ایجاد کنید. اینها همگی فرصت هایی است که دنیای متاورس پیش روی ما گذاشته تا بتوانیم با آسودگی وارد دنیای مجازی جدید شویم و زندگی نویی را آغاز و از فرصت های تازه کسب و کار استقبال کنیم. 

راه های کسب درآمد از متاورس چیست؟

سوال مهم این است که ما چگونه می توانیم از دنیای مجازی متاورس کسب درآمد کنیم. خیلی از کاربران با استفاده از شبکه های مجازی درآمدهای خوبی کسب کردند و بی تردید آمادگی ورود به دنیای جدید متاورس را دارند. آیا با ورود به دنیای متاورس می توان کسب درآمد کرد؟ 

پاسخ مثبت است. به عبارت ساده تر همان گونه که ما آدم ها در دنیای واقعی زندگی می کنیم و با راه اندازی کسب و کار به درآمد می رسیم در دنیای متاورس نیز می توانیم با حس حضور فیزیکی در کنار دیگران کسب و کارهای خود را راه اندازی کنیم، اما چون این دنیای جدید برای خیلی ها ناشناخته است به همین دلیل امکان ریسک کمتری برای آنها وجود دارد. هر چقدر که زمان می گذرد میزان استفاده کاربران از دنیای مجازی و سرمایه گذاری در این دنیا بیشتر خواهد شد. 

این روزها کارشناسان حوزه دنیای مجازی تعداد اندکی کسب و کار برای متاورس تعریف کردند، اما واقعیت این است که همه افراد می توانند همان کسب و کار واقعی را در دنیای مجازی راه اندازی کنند. شاید برای اینکه ما در دنیای متفاوت زندگی کنیم زمان زیادی لازم نداریم و به زودی همه افراد در این دنیا سهم خواهند داشت، اما برنده واقعی این دنیا کسانی هستند که می توانند با استفاده از فناوری های نوین و اینترنت پیشرفته و ابزارهای واقعیت افزوده راه تازه ای در این دنیای جدید بگشایند. 

ما در روزنامه فرصت امروز سعی می کنیم اندک اندک زمینه های آشنایی با دنیای متاورس و چگونگی راه اندازی کسب و کار در این فضا را به شما آموزش بدهیم.

خرید و فروش زمین در متاورس 

خرید و فروش زمین در متاورس

یکی از کسب و کارهایی که می توان در متاورس تجربه کرد خرید و فروش زمین و امور وابسته به آن مانند کارگزاری املاک، اجاره املاک، طراحی ملک و مدیریت املاک است. 

شما می توانید در دنیای مجازی متاورس در زمینه املاک سرمایه گذاری کنید و ملک های مشخص شده را به قیمت مناسب بخرید گرچه این روزها خرید زمین های دیجیتال در متاورس هایی مانند دسنترالند، اکسی اینفینیتی و سندباکس، املاک و مستغلات مجازی شاهد انفجار قیمت بوده اند، اما با این وصف این فرصت وجود دارد تا شما به سهم خود در این دنیای مجازی سرمایه گذاری کنید و در زمان مناسب با فروش آن به سود خوبی برسید. 

مطلب مرتبط: متاورس چیست و چه کاربردی دارد؟

بنابراین می توانیم بگوییم خرید قطعه هایی از زمین مجازی و فروش مجدد آنها با قیمتی بالاتر، یکی از راه های کسب سود است. این نکته را فراموش نکنیم که خرید زمین در دنیای مجازی چیز جدیدی نیست. سال هاست که تعداد بازی های دیجیتالی در میان علاقه مندانی که می‎ توانستند زمین های مجازی را خریداری کنند و روی آنها ساخت و ساز کنند، زیاد شده است.

پس از خرید، فضای پروژه معمولا یک تجربه کاوش مجازی سه بعدی را به مالک و بازدیدکنندگان ارائه می دهد. از آنجایی که زمین ها ان اف تی هستند، اثبات اصالت و مالکیت بر این دارایی های دیجیتال آسان است. همچنین مالک می تواند زمین خود را در بازار ثانویه یا از طریق اکوسیستم پروژه به فروش برساند. این فرصت نیز برای شما وجود دارد تا کسب و کاری متناسب با نیاز کاربران راه اندازی کنید و به نیازهای آنها پاسخ دهید.

زمین های متاورس درست مانند زمین های واقعی و فیزیکی دارایی های محدودی هستند. کمیاب بودن آنها یکی از اولین مولفه هایی است که بر قیمت تاثیر می گذارد. موقعیت مکانی، عامل دیگری در افزایش قیمت خرید زمین در متاورس است. مکان‎ های مهم و برجسته در متاورس، مانند دنیای واقعی، ارزشمندتر هستند. محله های مجلل، پنت هاوس‎ های مجلل، شاپینگ مال های لوکس و ویلاهای گران‎ قیمت همگی اجزایی هستند که دنیای مجازی را باشکوه می کنند.

زمین‎ هایی با موقعیت ممتاز که زودتر خریداری شده اند، احتمالا بازدهی بهتری خواهند داشت؛ به ویژه هنگام انتخاب منطقه ای برای ایجاد مشاغل پررونق و فعالیت ‎های ارزشمند. اگر محله ای، با برندهای لوکس کامل شود، طبیعی است اگر فکر کنیم صاحبان این زمین ها، روزی به سودهای بزرگی دست خواهند یافت برای اینکه امکان رشد و توسعه در این مناطق به مراتب بیشتر است.

با این حال، این دنیای مجازی، بسیار متمرکز است و معمولا توسط یک شرکت مرکزی اداره می شوند و تمام زمین‎ ها و محتواها، متعلق به سرورهای این شرکت‎ ها است. بنابراین، بازیکنان به سادگی، این دارایی ها را بخشی از بازی در نظر می گیرند.

از سوی دیگر، در یک متاورس غیرمتمرکز که بر روی یک بلاک چین ساخته شده است، هیچ مقام مرکزی وجود ندارد که قاعده یا محدودیتی را تحمیل کند. مالکان زمین، آزادند هر کاری که می خواهند با زمین های خود انجام دهند. تصمیمات آنها و محتوای آپلود شده در پلتفرم، توسط هیچ کس، نه توسعه دهندگان و نه دولت ها قابل حذف نیست. این جنبه برای سرمایه گذارانی که احساس می کنند در کل شرکت و فرآیند توسعه، بیشتر مشارکت دارند، بسیار سودمند است. 

عموما یک پروژه متاورس نقشه خود را به مناطق کوچک تر تقسیم می کند و آنها را در یک یا چند مرحله به فروش می رساند. پرداخت ها نیز معمولا با ارز دیجیتال انجام می شود.

کسب و کارهای وابسته به املاک در متاورس 

به هر صورت باید بپذیریم که آرام آرام زمین بازی در دنیای مجازی در حال تغییر است و بسیاری از پلتفرم های موجود در فضای مجازی باید جای خود را به دنیای واقعیت افزوده متاورس بدهد. شاید چند دهه دیگر صحبت کردن درباره خرید و فروش زمین در دنیای متاورس یک امر بدیهی باشد، اما امروز لازم است تا به شکل های مختلف ظرفیت های موجود کسب و کار در دنیای متاورس را معرفی کنیم. از این رو باید فرصت های درآمدزایی از طریق خرید و فروش زمین در متاورس را فراموش نکنیم؛ فرصت هایی مانند کارگزاری املاک یا مدیریت املاک در متاورس. در این بخش به اختصار این فرصت ها را معرفی می کنیم:

کارگزاری املاک در متاورس 

کارگزاری املاک در متاورس

کارگزاری املاک: کارگزاری املاک در متاورس به مانند دنیای واقعی است و هر کس می تواند بنا به تجربه و مهارت در این زمینه ورود کند و یک شرکت کارگزاری راه اندازی کند. این کارگزاری مانند کسب و کارهای کارگزاری املاک در دنیای واقعی، نیاز به شرکت های تسهیل کننده معاملات زمین های مجازی در دنیاهای متاورسی دارد. شما می توانید با برقراری ارتباط بین خریداران و فروشندگان، کمیسیون های خوبی از معاملات دریافت کنید.

اجاره املاک در متاورس 

اجاره املاک: اجاره املاک در دنیای متاورس هم یک فرصت مناسب برای درآمدزایی است. شما می توانید با جمع‎آوری اطلاعات موجود در زمینه زمین های اجاره ای امکانی برای کسب درآمد فراهم کنید. اجاره زمین در دنیای مجازی به مانند اجاره زمین در دنیای واقعی است البته در واقعیت زمین های کمی برای کسب و کار در دنیای واقعی اجاره داده می شود، اما همانطور که می توان در دنیای واقعی یک زمین را برای کشت برنج یا راه اندازی باغ پسته اجاره کرد در دنیای واقعیت افزوده هم این امکان وجود دارد تا شما زمین های مالکان را به افراد اجاره بدهید و از این طریق به صورت ماهانه کسب درآمد کنید. 

مدیریت املاک در متاورس 

مدیریت املاک: زمین های موجود در متاورس ظرفیت های مختلفی برای کسب و کار دارند که شما می توانید با کاربری های مختلف آنها را مدیریت کنید. زمین برای پردیس دانشگاهی، زمین برای شاپینگ مال ها، زمین برای بازی، زمین برای برگزاری مراسم هنری و امثالهم می تواند چند نمونه از کاربری های زمین های متاورسی باشد بنابراین یکی از روش های خوب کسب درآمد از بازی های متاورسی، تبدیل شدن به مدیر دارایی های دیگر کاربران و نظارت بر بهترین راه استفاده از املاک مجازی است.

مطلب مرتبط: فرصت های کارآفرینی در متاورس

طراحی ملک در متاورس 

طراحی ملک: طراحی سه بعدی ملک در متاورس یک کسب و کار بسیار سودده است و همه افرادی که در این فضای مجازی اقدام به خرید می کنند لاجرم باید با طراحی ویژه آن را به سوددهی برسانند. طرح ایده و حیات بخشیدن به ساختمان های متاورسی یکی از کسب و کارهای پررونق است. سوای اینکه ساختمان و زمین شما یک ملک شخصی، یک پاساژ یا استادیوم باشد، نیاز به طراحان سه بعدی به زودی به یکی از پرتقاضاترین مشاغل در این حوزه تبدیل خواهد شد.

شیوه خرید زمین در متاورس همانند فرآیند خرید هر NFT دیگری است که در مقالات بعدی روزنامه فرصت امروز در این باره می نویسیم.

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/8eSsM2Kh
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارخرید از چینپرس لاین ساخت پرسشنامهلوازم یدکی تویوتاماشین ظرفشویی بوشوکیل دادگستریخرید آجیلسنگ نمانهال انگورخرید زانوبند زاپیامکسSMM Panelطراحی سایت پوشاکمجله آرایشی و زیباییدستگاه ذخیره شماره موبایلوکیلهولوگرامقطعات لیفتراکویدئو مپینگلیفتراکخرید آیفون 14اسپیکر jblخرید یوسیخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلروغن بهران حرارتدانلود کتاب صوتیتعمیرات لپ تاپرزرو هتلدستگاه برش لیزرفصل دوم نیسان آبیابزارخرید کمربند پلاتینرتعمیر لباسشوییخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختمینی دی وی پروآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکآموزش آرایشگری مردانه تضمینیچک صیادیتعمیرات مبلخرید نهال گردوحمل بار هوایی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه