سه شنبه, ۹ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Tue, 30 Nov(11) 2021 /
           
فرصت امروز

وقتی مردم درباره یک مدیر موفق فکر می کنند، بدون هیچ درنگی مهارت های خاصی به ذهن شان می رسد. امروزه مدیران موفق با مهارت های برتر و منحصر به فرد شناخته می شوند. اگر شما هم چنین مهارت هایی را داشته باشید، به مرور زمان بدل به مدیری حرفه ای و کاربلد می شوید. این امر شما را به مرور زمان بدل به مدیری موفق خواهید شد. 

یکی از مهمترین نکات در رابطه با مدیریت کسب و کار مربوط به ضرورت یادگیری مهارت های تازه است. این امر اهمیت بسیار زیادی برای شما به عنوان یک مدیر تازه کار یا در تلاش برای بهبود مهارت های تان دارد. اگر شما فکر کنید برخی از افراد به طور طبیعی با مهارت های بالای مدیریت به دنیا می آیند، این شما را در مسابقه تبدیل شدن به مدیری برتر حسابی عقب می اندازد. تبدیل شدن به مدیری برتر نه فقط یک استعداد ذاتی، بلکه فرآیندی قابل اجرا از سوی تمام افراد است. مسئله اساسی در این میان پشتکار شما برای تبدیل شدن به مدیری برتر در این رابطه است. 

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از مهمترین نکات در رابطه برای تبدیل شدن به مدیریت بهتر در دنیای کسب و کار است. ما در ادامه این کار را با بررسی برخی از مهمترین مهارت های مدیریتی مرور خواهیم کرد. شما با استفاده از مهارت های مورد بحث در این مقاله امکان ورود ساده و بدون دردسر به دنیای مدیریت و موفقیت کاری را خواهید داشت. 

مطلب مرتبط: موفقیت در دنیای کسب و کار با چاشنی بی خیالی

همیشه حمایتگر باشید

یک مدیر خوب باید از تمام اعضای شرکتش به خوبی حمایت نماید، در غیر این صورت شاید برخی از کارمندان به مرور زمان امیدشان را از شما از دست داده و دنبال کار دیگری باشند. این امر در بلندمدت بخش قابل ملاحظه ای از کارمندان شما را به سوی دیگر کسب و کارها هدایت می کند. درست به همین خاطر بسیاری از برندها در عمل همیشه کارمندان ماهر و بااستعدادشان را از دست می دهند. 

اگر شما همیشه حمایت تان را از کارمندان تان نشان نمی دهید، باید تجدیدنظر اساسی در این رابطه داشته باشید. البته این امر به معنای حمایت از کارمندان تحت هر شرایط و با هر کیفیت کاری نیست، بلکه شما فقط باید به کارمندان تان نشان دهید که در هر شرایطی از آنها حمایت خواهید کرد. 

ابراز همدردی با کارمندان

گاهی اوقات فشارهای کاری بسیار زیاد می شود. همچنین ممکن است برخی از کارمندان در زندگی شخصی شان مشکلاتی داشته باشند. اگر شما در این میان یک مدیر غیرمنطقی و بی توجه به شرایط کارمندان تان باشید، به طور مداوم دردسرهایی در زمینه تعامل با کارمندان خواهید داشت. این امر شامل ناتوانی برای بهبود کیفیت کاری کارمندان در شرایط پرفشار و استرس است. اگر شما توانایی تاثیرگذاری بر روی کارمندان تان در چنین شرایطی را نداشته باشید، بی تردید یک مدیر موفق نخواهید بود. 

ابراز همدردی با کارمندان همیشه نقطه شروع مناسبی برای بهبود کیفیت کاری شان است. اگر شما به خوبی مشکل کارمندان را پیدا کرده اید، باید اول از همه در تلاش برای رفع آن باشید. البته گاهی اوقات مشکلات کارمندان قابل حل نیست. به عنوان مثال از دست دادن یکی از اعضای خانواده مشکل روحی بسیار بزرگی محسوب می شود. کمترین کاری که شما در این شرایط باید انجام دهید، ابراز همدردی با کارمند موردنظر است. 

ارتباط مداوم با کارمندان

ارتباط مداوم با کارمندان نکته بسیار مهمی محسوب می شود. این امر باید به طور مداوم در دستور کار شما به عنوان یک مدیر قرار داشته باشد، در غیر این صورت شاید در یک چشم به هم زدن کلی با کارمندان تان فاصله بگیرید. چنین امری در نهایت موجب ناتوانی شما برای تاثیرگذاری بر روی کارمندان و سخت تر شدن فرآیند مدیریت کسب و کار می شود. 

برخی از مدیران به طور مقطعی روابط خوبی با کارمندان شان دارند. نکته مهم در این میان ضرورت توجه به تداوم چنین ارتباطاتی است. اگر شما از همان ابتدای کار به طور مداوم در کنار کارمندان تان باشید، آنها اعتماد بسیار بیشتری به شما خواهند کرد. بنابراین شما بدون دردسر اضافی بدل به مدیری محبوب میان کارمندان تان خواهید شد. 

تصمیم گیری درست

مدیران همیشه با تصمیم گیری های مختلفی دست و پنجه نرم می کنند. این نکته دارای اهمیت بسیار زیادی است. اگر شما به عنوان یک مدیر تحمل فشار تصمیم گیری را نداشته باشید، در مدت زمانی اندک از کارتان خسته خواهید شد. گاهی اوقات سرنوشت کسب و کارتان به تصمیم نهایی شما بستگی دارد. اگر شما در این میان تصمیم درستی را اتخاذ نکنید، هرگز توانایی تاثیرگذاری بر روی بازار و نجات برندتان را نخواهید داشت. متاسفانه برخی از مدیران در چنین شرایطی به طور مداوم تصمیم گیری را به زمان دیگری موکول می کنند یا اینکه اصلا تصمیم نمی گیرند. این امر به معنای مرگ تدریجی کسب و کار آنها خواهد بود. 

شما باید توانایی تصمیم گیری درست در زمان های خاص را داشته باشید. شاید مشورت کردن با افراد متخصص در حوزه مورد بحث ایده خوبی باشد، اما در نهایت این شما هستید که به عنوان مدیر یک کسب و کار باید تصمیم نهایی را بگیرید، در غیر این صورت اعتماد کارمندان به شما کاهش پیدا کرده و سرنوشت برندتان به خطر می افتد. 

مهارت های ضروری مدیریت برای موفقیت در دنیای کسب و کار

برنامه ریزی دقیق

برنامه ریزی برای فعالیت اعضای شرکت و اهداف کلان برند یکی از مسئولیت های محوری هر مدیری محسوب می شود. اگر شما در این میان توانایی مدیریت و برنامه ریزی به طور درست را نداشته باشید، همیشه در نگاه کارمندان تان یک مدیر میان رده باقی خواهید ماند. این امر اهمیت بسیار زیادی در زمینه تعامل با کارمندان دارد. 

برنامه ریزی در حوزه کسب و کار امر دشواری نیست. همانطور که شما برای زندگی شخصی تان برنامه ای مشخص دارید، در عرصه کسب و کار هم باید هر پروژه یا حتی کاری کوچک را در زمان خودش انجام دهید. این امر به شما برای تاثیرگذاری مناسب بر روی فعالیت شرکت کمک خواهد کرد. چنین مدیرانی همیشه مدنظر کارمندان و همچنین برندهای بزرگ قرار دارند. چه بسا شما با عملکرد درخشان در زمینه برنامه ریزی برای کسب و کارتان فرصت همکاری با برندهای بزرگ را نیز پیدا کنید. 

همکاری با اعضای شرکت

مدیریت کسب و کار یک فعالیت انفرادی نیست. شما و اعضای شرکت دقیقا مثل یک تیم ورزشی هستید. پس باید در تمام طول فعالیت با یکدیگر همکاری نزدیکی داشته باشید. چنین کاری شما را به سرعت بدل به یکی از کسب و کارهای موفق و معروف خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: 15 مهارت ضروری برای مدیران موفق

اشتباه بسیاری از مدیران تلاش برای ساماندهی تمام کارهای شان به طور شخصی است. این امر شاید در نگاه نخست جذابیت بسیار زیادی داشته باشد، اما شما را به مرور زمان دچار مشکلات بسیار زیادی خواهد کرد. بنابراین بهترین ایده در این میان تلاش برای همکاری با اعضای شرکت و بهره گیری از تمام ظرفیت آنها برای بهبود شرایط برند است. این امر شما را در موقعیت برتری از نظر مدیریتی قرار می دهد. همچنین اعضای شرکت را نیز برای ارائه کمک های تخصصی به شما آماده خواهد کرد. 

بدون تردید مدیریت کسب و کار در شرایط کنونی کار دشواری محسوب می شود. نکته مهم در این میان توجه به مهارت های مدیریتی برای تبدیل شدن به رئیسی مورد اطمینان در شرکت است. اگر شما توصیه‏ های مورد بحث در این مقاله را مدنظر قرار دهید، به سادگی هرچه تمام تر این فرآیند را انجام خواهید داد. 

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/rcKsBe6Z
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه