چهارشنبه, ۱۵ آذر(۹) ۱۴۰۲ / Wed, 6 Dec(12) 2023 /
           
فرصت امروز

آیا شما هم به دنبال کسب درآمد در کنار شغل فعلی تان با کمترین زحمت ممکن هستید؟ این امر برای خیلی از کارآفرینان رویای بزرگ و در عین حال دست نیافتنی محسوب می شود. شیوع کرونا در بسیاری از کشورها ضرورت توجه به کسب و کارهای جانبی را در کانون توجه قرار داد. درست به همین خاطر در طول سال 2021 بسیاری از مردم در سراسر دنیا در کنار شغل شان به دنبال یک کار جانبی و پاره وقت نیز بودند. این امر به خوبی در تلاش کارآفرینان برای جست و جوی فرصت های شغلی تازه نمایان است. 

براساس گزارش موسسه بانک ریت (Bank Rate)، اکنون نزدیک به 45 درصد از شهروندان ایالات متحده دارای کار جانبی هستند. نکته جالب اینکه بسیاری از این افراد مایل به تبدیل شغل پاره وقت شان به یک کسب  و کار تمام وقت و کامل هستند. گزارشی دیگر از سوی موسسه هاستل (Hustle) بیانگر علاقه 50 درصدی کارمندان به شغل اصلی شان است. معنای این امر کاهش تمایل به کار اصلی از سوی بسیاری از کارمندان و کارآفرینان در طول سال های اخیر است. در این میان علاقه و انگیزه برای ادامه فعالیت های پاره وقت با رشدی معنادار به نزدیک 76 درصد رسیده است. این گزارش ها به خوبی اهمیت روبه فزونی شغل های جانبی را در سراسر دنیا نشان می دهد. با این حساب اگر شما هم برای سال آینده به دنبال یک کار پاره وقت هستید، در این میان تنها نخواهید بود. 

بهترین کارهای پاره وقت برای سال 2022

یکی از مزایای اصلی در زمینه شروع یک کار پاره وقت امکان انتخاب ساعت های کاری همراه با انعطاف پذیری بسیار بالا و همچنین دورکاری یا فعالیت از خانه است. گزینه اخیر با توجه به شرایط کرونایی و استقبال بسیاری از مردم از کار در خانه امر بسیار جذابی محسوب می شود. با این حساب شما امکان شروع به کار از خانه و رسیدگی به تمام فعالیت های تان بدون نیاز به نگرانی بابت نحوه ساماندهی وظایف تان را خواهید داشت. این امر جذابیت بسیار زیادی برای شما و اطرافیان تان خواهد داشت. 

مطلب مرتبط: راه اندازی کسب و کار پاره وقت با راهنمایی های حرفه ای

امروزه کسانی که مایل به وقت گذرانی بیشتر در کنار خانواده شان هستند، به طور مداوم در تلاش برای تبدیل کارهای جانبی و پاره وقت شان به یک کسب و کار کامل هستند. هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از بهترین کارهای پاره وقت برای کارآفرینان در طول سال پیش رو است. در ادامه برخی از مهمترین کارهای موردنظر را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. 

چه عواملی کار پاره وقت را محبوب تر از کار اصلی می کند؟

پاسخگویی به این سوال که چرا کار جانبی در طول سال های اخیر محبوبیت بسیار بیشتری در مقایسه با کار اصلی کارآفرینان پیدا کرده است، امر ساده ای نیست. بسیاری از افراد فشار کاری کمتر در فعالیت جانبی را دلیل این امر تلقی می کنند. با این حال تمایل بسیاری از افراد برای تبدیل کار جانبی شان به نوعی کار اصلی این فرضیه را رد می کند. ما در ادامه برای نشان دادن اهمیت و تاثیر کار جانبی بر روی افراد دست به بررسی های بیشتری خواهیم زد. این امر به شما برای درک اهمیت کار جانبی و چرایی محبوبیتش در میان دیگران کمک خواهد کرد. در ادامه برخی از نکات موردنظر را با هم بررسی می کنیم. 

دستمزدهای مناسب

کارآفرینان و به طور کلی مردم همیشه به دنبال دستمزدهای بهتر هستند. این امر برای بسیاری از افراد حتی انگیزه کافی به منظور ترک شغل شان را نیز تشکیل می دهد. بنابراین اگر شما به دنبال پیدا کردن شغل بهترین هستید، باید همیشه سطح دستمزدها را به عنوان یک نکته اساسی مورد توجه قرار دهید. این امر می تواند میزان انگیزه تان برای کار بیشتر و حتی صرف نظر از شغل اصلی تان را بالا ببرد. 

امروزه بسیاری از کارآفرینان کار جانبی یا پاره وقت را به عنوان نوعی سرگرمی و تلاش برای کسب مهارت های بالاتر مورد ارزیابی قرار می دهند. با این حال بحران همه گیری کرونا و احساس نیاز برای کار جانبی یا به عبارت بهتر فعالیتی که امکان ادامه دادنش از خانه وجود داشته باشد، چنین ذهنیتی را به طور کامل از بین برده است. 

ساعت های کاری انعطاف پذیر

گاهی اوقات کارآفرینان اصلا حوصله حضور در محل کار در ابتدای صبح را ندارند. متاسفانه همه مردم شغلی هماهنگ با ساعت مورد انتظارشان ندارند. درست به همین خاطر همیشه با مشکلات متعددی رو به رو می شوند. اگر شما به دنبال کاری با ساعت های انعطاف پذیر هستید، باید به شغل های پاره وقت توجه نشان دهید. اغلب اوقات شغل ها دارای ساعت های کاری انعطاف پذیر و امکان تاثیرگذاری ویژه بر روی افراد است. 
نکته مهم درباره ساعت های انعطاف پذیر امکان انجام دادن کارهای موردنظر بدون نیاز به ترک شغل اصلی تان است. با این حساب اگر شما هم به دنبال یک کار مطمئن و در عین حال جانبی هستید، کارهای پاره وقت بهترین گزینه خواهد بود. شما در این میان حتی امکان یادگیری مهارت های تازه را نیز خواهید داشت. 

ترکیب کار و سرگرمی

ترکیب کار و سرگرمی به معنای امکان لذت بردن از فعالیت کاری بدون نگرانی نسبت به تقابل آن با سلیقه شخصی تان است. سالانه بسیاری از افراد فقط به این خاطر که موقعیت شغلی شان هیچ هماهنگی ای با سلیقه و توانایی های شان ندارد، کارشان را ترک می کنند. این امر می تواند وضعیت شغلی شما را در یک چشم به هم زدن در شرایط بسیار دشواری قرار دهد. بنابراین شما باید همیشه به دنبال فعالیت کاری در موقعیتی مناسب باشید. این امر می تواند انگیزه شما برای فعالیت کاری بهتر را افزایش دهد. 

اغلب کارآفرینان برای پیدا کردن شغلی هماهنگ با سلیقه شان اقدام به شروع به کار در موقعیت های شغلی پاره وقت می کنند. درست به همین خاطر خیلی زود این دسته از افراد شغل پاره وقت شان را به شغل اصلی خود ترجیح خواهند داد. با این حساب مشاهده تمایل کارآفرینان برای پیگیری کارهای جانبی شان به هیچ وجه تعجب آور نخواهد بود. 

مطلب مرتبط: ایده های خلاقانه برای کسب و کارهای پاره وقت

بهترین کارهای پاره وقت برای کارآفرینان در سال 2022

نویسنده مستقل

بهترین کارهای پاره وقت برای سال 2022

آیا شما قلم خوبی دارید؟ شاید هم نویسندگی نوعی تفریح و سرگرمی برای تان باشد. در هر صورت شما امکان استفاده از مهارت تان در این حوزه برای کسب درآمد جانبی را دارید. چنین امری به شما برای فعالیت شغلی هرچه بهتر در عرصه کسب و کار کمک خواهد کرد. 

بسیاری از نویسنده های بزرگ دنیا در ابتدا این کار را به عنوان یک سرگرمی یا شغل جانبی مدنظر قرار داده اند. همین امر موجب امتحان ایده های مختلف می شود. هرچه باشد شما در کاری که به عنوان شغل دوم محسوب می کنید، آزادی عمل بسیار بالاتری خواهید داشت. به همین خاطر امکان پیشرفت تان به طور قابل ملاحظه ای بیشتر خواهد شد. 

شما به عنوان یک نویسنده امکان نگارش انواع مقاله، راهنماهای سفر، معرفی نامه ها، پست های شبکه های اجتماعی و هزاران مورد دیگر را دارید. نکته جالب اینکه توانایی نگارش مناسب در بیشتر کسب و کارها موردنیاز است. با این حال اگر شما مهارت نویسندگی خوبی داشته باشید، هرگز بدون شغل باقی نخواهید ماند. چنین امری مزیت بسیار مهمی برای شما و کسب و کارتان خواهد بود. 

کارشناس ارشد

آیا شما به جای نویسندگی مایل به ارائه راهنمایی های حرفه ای به دیگران هستید؟ در این صورت فعالیت به عنوان کارشناس ارشد می تواند موردپسندتان قرار گیرد. امروزه بسیاری از افراد برای فعالیت پاره وقت به سراغ کارشناسی می‎ روند. چنین امری شامل ارائه راهنمایی های حرفه ای در حوزه های تخصصی خواهد بود. به عنوان مثال، اگر شما در زمین اقتصاد یا مدیریت مالی تحصیلات تکمیلی خوبی داشته باشید، امکان فعالیت به عنوان مشاور اقتصادی یا مالی را خواهید داشت. در این صورت تمام وظیفه شما برقراری تماس تلفنی با طرف مقابل و ارائه راهنمایی های حرفه ای به وی خواهد بود. چنین امری ساعت های بسیار کوتاهی از شما در طول روز می گیرد و در صورت عملکرد مناسب می توانید در بلندمدت موقعیت شغلی بسیار خوبی برای خودتان دست و پا کنید. 

امروزه در هر حوزه ای نیاز به یک کارشناس ارشد یا حرفه ای احساس می شود. برخی از مهمترین حوزه ها که شما در صورت داشتن مهارت می توانید به عنوان کارشناس در آنها مشغول به کار شوید، به شرح ذیل است:

•    بازاریابی

•    روابط عمومی

•    فروش

•    تبلیغات

•    فناوری اطلاعات (IT)

•    منابع انسانی (HR)

•    حسابداری

شما در صورت داشتن مهارت در هر کدام از حوزه های فوق به سادگی امکان شروع به کار در قالب یک مشاور را خواهید داشت. اگر در این میان اندکی بازاریابی و تبلیغات را نیز چاشنی کارتان کنید، خیلی زود درآمدتان از این کار به ظاهر جانبی از شغل اصلی تان فراتر می رود. 

مطلب مرتبط: بایدهای راه اندازی کسب و کار جدید

بلاگر

بهترین کارهای پاره وقت برای سال 2022

راه اندازی وبلاگ شخصی و تولید محتوا در آن شغل رویایی محسوب می شود. شما در این شغل امکان فعالیت گسترده و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را خواهید داشت. با این حساب هیچ مانعی پیش روی شما برای فعالیت بهینه در زمینه موردنظر نخواهد بود. شاید تنها نکته منفی در این میان ضرورت طی یک دوره آموزشی باشد. به هر حال تبدیل شدن به یک بلاگر و سپس اینفلوئنسر بدون آموزش های لازم امری سخت و دشوار خواهد بود. 

خوشبختانه امروزه کلاس های آموزشی بسیار زیادی در زمینه بلاگری در دسترس قرار دارد. درست به همین خاطر شما می توانید به سادگی هرچه تمام تر از کلاس های مورد نظر سود ببرید. سپس در حوزه های مختلف فضا برای فعالیت شما فراهم می شود. 

همانطور که برای تبدیل شدن به یک کارشناس ارشد حوزه های بسیار زیادی در دسترس شما قرار دارد، ماجرا درباره بلاگری نیز به همین ترتیب است. شما فرصت های کاری بسیار متنوعی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیش روی خودتان دارید. این موقعیت ها می تواند وضعیت شغلی تان را به طور قابل ملاحظه ای تغییر داده و حتی سرنوشت کاری تان را نیز دستخوش تغییرات مثبت زیادی کند. 

بی شک امروزه فعالیت به عنوان یک اینفلوئنسر یا بلاگر ایده بدی نیست. اگر شما مهارت و تخصص قابل ملاحظه ای در یک حوزه خاص دارید، شروع به کار در آن حوزه همیشه ایده مناسبی خواهد بود. شما به این ترتیب فرصت بسیار خوبی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان پیدا خواهید کرد. این امر خیلی زود نظر بسیاری از برندها و موسسه های تجاری را به همکاری با شما جلب می کند. با این حساب از نظر مالی نیز مشکلات زیادی پیش روی شما نخواهد بود. 

امروزه نزدیک به 31 میلیون بلاگر در ایالات متحده وجود دارد. این امر به خوبی اهمیت تبدیل شدن به یک بلاگر و درآمد بالای آن را نشان می دهد. به همین خاطر اگر شما هم به دنبال فعالیت در این حوزه هستید، باید هرچه زودتر دست به کار شوید، در غیر این صورت شاید خیلی زود توانایی تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را از دست بدهید. این امر می تواند هزینه بسیار سنگینی برای شما به همراه داشته باشد. بنابراین همیشه نیم نگاهی به بلاگری داشته باشید. این امر در صورتی که شما مهارت بالایی در نوشتن متن یا ضبط ویدئو داشته باشید، برای تان بسیار سرگرم کننده نیز می شود. 

طراحی و گرافیک

طراحی و گرافیک از آن دست کارهایی است که به دلیل ترکیب با هنر برای بسیاری از افراد خوشایند است. اگر شما هم تا حدودی ذوق هنری دارید، چنین کاری می تواند برای شما بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد. بسیاری از مردم در سراسر دنیا به دنبال موقعیت های شغلی هنری هستند. حالا اگر شما چنین موقعیتی را به عنوان کار پاره وقت مدنظر قرار دهید، وضعیت تان به طور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا می کند. 

فعالیت به عنوان طراح یا گرافیست در طول دوران کرونا افزایش دو برابری داشته است. یکی از دلایل این امر تقاضای بالا برای چنین کاری در طول دوران کروناست. اگر شما هم در طول سال های اخیر با توجه به شیوع کرونا بسیاری از موقعیت های شغلی تان را از دست داده اید، باید هرچه سریع تر نسبت به حضور در این حوزه واکنش نشان دهید. دلیل این امر نیز امکان شروع به کار در حوزه موردنظر با اندکی آگاهی از شیوه های طراحی و ویرایش محتواست. 

استفاده از محتوای ویدئویی در طول یک دهه اخیر در میان برندها رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. درست به همین خاطر اگر شما مهارت کافی در ویرایش محتوای ویدئویی داشته باشید، به سادگی هرچه تمام تر امکان جلب نظر مشتریان تان را خواهید داشت. این امر به شما فرصت بسیار خوبی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان و همچنین کسب رزومه ای قدرتمند در یک حوزه تازه می دهد. 

با توجه به اینکه بازار کار برای طراح های گرافیک بسیار زیاد است، شما در صورت تمایل امکان شرکت در چند دوره آموزشی و سپس شروع به کارتان در این حوزه را خواهید داشت. این امر می تواند شرایط شما را به طور قابل ملاحظه ای توسعه بدهد. به این ترتیب دیگر خبری از مشکلات رایج در زمینه شروع به کار در قالب یک طراح گرافیک نخواهد بود. 

مطلب مرتبط: راه اندازی کسب و کار کوچک در سال 2022 با بهترین ایده ها

توسعه دهنده سایت

بهترین کارهای پاره وقت برای سال 2022

توسعه دهنده سایت یا طراح سایت اهمیت بسیار زیادی در دنیای کسب و کار دارد. امروزه هیچ برندی بدون یک سایت جذاب و تعاملی امکان جلب نظر مشتریانش را ندارد. درست به همین خاطر شما باید همیشه به دنبال تعامل با مشتریان به بهترین شکل ممکن باشید. در این میان برندها برای افزایش کارایی و جذابیت سایت شان به طور مداوم به دنبال همکاری با طراح های سایت حرفه ای هستند. اگر شما در این میان مهارت خوبی در زمینه طراحی و به روز رسانی سایت داشته باشید، به سادگی امکان کسب یک موقعیت شغلی پاره وقت را خواهید داشت. 

بی شک در طول سال های اخیر بازدید از سایت برندها به منظور آشنایی با حوزه کار و همچنین محصولات شان دیگر بدل به نوعی عادت رایج شده است. درست به همین خاطر شما باید در تلاش برای پیدا کردن موقعیت شغلی تازه به این نکته مهم نیز توجه نشان دهید، در غیر این صورت هیچ شانسی برای بهبود وضعیت شغلی تان نخواهید داشت. 

فعالیت به عنوان توسعه دهنده سایت برای کسانی که تا به حال تجربه ای در این زمینه نداشته اند، همیشه سخت و دشوار است. نکته مهم اینکه شما در این میان به سادگی هرچه تمام تر فرصت شروع به کار در قالب یک شغل جانبی را دارید. چنین امری موجب پرهیز از هرگونه استرس و فشار کاری بیش از اندازه ای بر روی شما خواهد شد. بنابراین لازم نیست خیلی به خودتان در این رابطه فشار بیاورید. هرچه باشد شما در تلاش برای پیدا کردن یک شغل پاره وقت و سپس در صورت تمایل تبدیل آن به یک موقعیت شغلی تمام وقت هستید. پس همیشه این نکته مهم را مدنظر قرار دهید. 

طراح دوره های آنلاین

اغلب مردم تمایل بالایی برای شرکت در دوره های آموزشی دارند. شاید تنها مشکل اساسی در این میان ساعت های نامناسب برگزاری دوره های آموزشی باشد. یک راهکار عالی در این میان استفاده از دوره های آموزش آنلاین است. بی تردید اغلب مردم در طول زندگی شان دست کم یک بار از دوره های آنلاین استفاده کرده اند. به همین خاطر شما نیز برای استفاده از دوره های آنلاین نباید نگرانی زیادی به خودتان راه دهید. 

اگر شما مهارت یا دانش کافی در یک حوزه خاص دارید، استفاده از آن در قالب طراحی یک دوره آموزشی ایده جذابی خواهد بود. شما همچنین امکان همکاری با سایر کارآفرینان برای طراحی دوره موردنظرتان را نیز خواهید داشت. با این حساب هیچ مانعی پیش روی شما برای موفقیت در حوزه کسب و کار نخواهد بود. این امر می تواند کمک بسیار مناسبی به شما برای فعالیت کاری در چارچوبی استاندارد نماید. بنابراین نباید هرگز تردید و شکی به خودتان در این راستا راه دهید. 

عکاس

عکاسی و ثبت تصاویر حرفه ای همیشه مهارتی مورد ستایش محسوب می شود. امروزه المان های بصری برای هر برندی اهمیت بالایی دارد. شما با یک عکس مناسب امکان تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف و تعامل در سطحی بالاتر با آنها را خواهید داشت. درست به همین خاطر باید همیشه چنین مهارتی را به عنوان یک حوزه کاری مهم و دارای درآمد مناسب مدنظر قرار دهید. چنین امری می تواند ذهنیت شما نسبت به حوزه کسب و کار را به طور کامل عوض نماید. 

مطلب مرتبط: راه اندازی کسب و کار پاره وقت با راهنمایی های حرفه ای

اغلب اوقات مردم برای تفریح یا پر کردن اوقات فراغت اقدام به عکاسی می کنند. اگر شما یک دوربین نیمه حرفه ای نیز داشته باشید، عکاسی می تواند تبدیل به مهارتی جذاب برای شما شود. این امر علاوه بر پر کردن اوقات فراغت می تواند اندکی درآمد اضافی نیز برای تان به همراه داشته باشد. بسیاری از مردم در سراسر دنیا برای عکاسی دوره های حرفه ای را طی می کنند. البته اگر شما دوره های مورد نظر را طی نکرده باشید، با یک جست و جوی ساده در اینترنت امکان پیدا کردن محتوای آموزشی کاملا رایگان را خواهید داشت. به این ترتیب دیگر مشکلی پیش روی تان برای فعالیت شغلی و کسب درآمد در سطح حرفه ای باقی نمی ماند. 

اغلب اوقات شما برای فروش هر کدام از عکس های تان مبلغ مشخصی پول دریافت می کنید. این امر بسته به کیفیت عکس و خلاقیت تان در ثبت آن می تواند بالاتر نیز برود. توصیه ما در این میان برای شما توجه به نیاز برندها در زمینه تهیه عکس های تان است. به این ترتیب شاید حتی به عنوان یکی از اعضای تیم بازاریابی برندهای بزرگ نیز پیشنهاد کاری دریافت کنید. 

مدیریت شبکه های اجتماعی

بهترین کارهای پاره وقت برای سال 2022

هر کسب و کاری برای تعامل بهتر با مشتریان اقدام به راه اندازی اکانت رسمی در شبکه های اجتماعی می کند. نکته مهم اینکه همه برندها فرصت و نیروی کار کافی برای مدیریت اکانت های رسمی شان در شبکه های اجتماعی را ندارند. همین امر موجب تمایل برندها برای استخدام افرادی به طور غیررسمی برای مدیریت اکانت های شان می شود. شما در این بخش نقش ادمین اکانت برندها را بازی می کنید. این امر شما را در تعامل مستقیم با مشتریان قرار می دهد. نکته جالب اینکه چنین کاری هم نوعی کسب درآمد با خیال راحت است، هم اینکه آشنایی خوبی با مشتریان برای شما به همراه خواهد داشت. بنابراین اگر در آینده به دنبال کسب درآمد به طور حرفه ای باشید، وضعیت تان به طور قابل ملاحظه ای بهبود پیدا می کند. 

شما به عنوان مدیر یک شبکه اجتماعی کارهای زیادی را نباید انجام دهید. برخی از مهمترین وظایف شما در این میان به شرح ذیل است:

•    برنامه ریزی و زمان بندی برای بارگذاری محتوا

•    تعامل با فالوورها به طور صمیمانه

•    پوشش زنده رویدادهای مهم برند

•    ارائه خدمات مشتریان و پیگیری درخواست های شان

•    بررسی سلیقه مشتریان و ارائه انواع راهنمایی ها به تیم بازاریابی برای تولید محتوای بهتر

ویراستار

ویرایش یکی از حوزه های جذاب و در عین حال پرتقاضا در میان کارآفرینان محسوب می شود. بسیاری از برندها برای پیگیری کارهای شان به این حوزه نیاز دارند. با این حساب اگر شما انگیزه کافی برای فعالیت جانبی به عنوان حسابدار را داشته باشید، موقعیت های شغلی بسیار زیادی پیش روی تان خواهد بود. 

ویراستاری به طور کلی در چند حوزه قابل بحث است. شما به عنوان یک نویسنده یا کسی که به این حوزه علاقه دارد، امکان فعالیت به عنوان ویراستار و انتشاراتی های مختلف را دارید. همچنین اگر میانه خوبی با ویرایش محتوای ویدئویی یا کار با ابزارهای مربوط به ویرایش ویدئو داشته باشید، پیشنهادهای همکاری بسیار زیادی دریافت خواهید کرد. این امر می تواند برای شما موقعیت شغلی بسیار خوبی فراهم نماید. 

مطلب مرتبط: بهترین کسب و کارهای کوچک برای راه اندازی در سال جدید

امروزه بسیاری از افراد حوزه ویراستاری را به عنوان یکی از شغل های اصلی مورد توجه قرار می دهند. این امر می تواند شما را از فعالیت در هر شغلی دیگری نیز بی نیاز سازد. البته لازم نیست همین ابتدای کار فشار زیادی بر روی خودتان ایجاد نمایید. هدف شما در این بخش باید اول از همه انتخاب ویراستاری به هر شکلی در قالب یک شغل پاره وقت باشد. سپس در صورت تمایل همیشه امکان تبدیل این حوزه کاری به یک شغل تمام وقت را خواهید داشت. 

بی شک امروزه کارهای پاره وقت بسیار زیادی پیش روی شما قرار دارد. هدف ما در این مقاله بررسی برخی از بهترین و مهمترین شغل های پاره وقت بود. شما امکان انتخاب از میان گزینه های مورد بحث در این مقاله برای فعالیت کاری در سال 2022 را دارید. معیار اصلی در این میان توجه به سلیقه و مهارت های تان خواهد بود. 

منبع : foundr
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/vpNsT7sj
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارپرس لاین ساخت پرسشنامهلوازم یدکی تویوتاماشین ظرفشویی بوشوکیل دادگستریخرید آجیلسنگ نمانهال انگورخرید زانوبند زاپیامکسSMM Panelطراحی سایت پوشاکمجله آرایشی و زیباییدستگاه ذخیره شماره موبایلوکیلهولوگرامقطعات لیفتراکویدئو مپینگلیفتراکخرید آیفون 14اسپیکر jblخرید یوسیخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلروغن بهران حرارتدانلود کتاب صوتیتعمیرات لپ تاپرزرو هتلدستگاه برش لیزرفصل دوم نیسان آبیابزارخرید کمربند پلاتینرتعمیر لباسشوییخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختمینی دی وی پروآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکآموزش آرایشگری مردانه تضمینیچک صیادیتعمیرات مبلخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوور
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه