شنبه, ۲ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Sat, 22 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

در طول دو سال اخیر تغییرات بسیار زیادی در زندگی مردم روی داده است. این امر بیش از هر نکته دیگری به دلیل شیوع کرونا صورت گرفت. وضعیت مورد نظر زندگی اغلب کارآفرینان در سراسر دنیا را تغییر داد و موجب ایجاد شرایط دشوار برای کسب و کارها شد. امروزه پس از گذشت دو سال از شروع همه گیری کرونا بسیاری از برندها با شرایط تازه به خوبی کنار آمده اند. این امر به کارآفرینان برای پیگیری روند سابق فعالیت شان کمک می کند. نکته مهم اینکه شما برای ورود به دنیای کارآفرینی دیگر امکان ارزیابی شرایط مانند زمان پیش از کرونا را ندارید. درست به همین خاطر باید آمادگی لازم برای فعالیت براساس شرایط و نیازهای تازه را داشته باشید. چنین امری شرایط به شدت متفاوتی در مقایسه با گذشته پیش روی تان قرار می دهد. 

اگر شما هم به فکر راه اندازی کسب و کار تازه ای در سال پیش رو هستید، آگاهی از ترندها و بهترین ایده ها در این راستا امری ضروری خواهد بود. چنین امری به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک شایانی می کند. امروزه بسیاری از برندها به دلیل استفاده از ایده های کلیشه ای یا ارزیابی نادرست وضعیت بازار دست به انتخاب های عجیب می زنند. این امر شرایط شما را به طور قابل ملاحظه ای دشوار خواهد کرد. 

راه اندازی کسب و کار کوچک در سال 2022 با بهترین ایده ها

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از بهترین ایده ها برای راه اندازی کسب و کار تازه در شرایط کنونی است. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک شایانی خواهد کرد. اگر شما هم قصد راه اندازی یک کسب و کار تازه را دارید، اما هنوز نسبت به نحوه شروع این کار اطمینان حاصل نکرده اید، مقاله کنونی بهترین شروع برای تان خواهد بود. در ادامه برخی از مهمترین ایده ها برای شروع کسب و کار کوچک در سال پیش رو را مورد ارزیابی قرار می دهیم. 

راه اندازی کسب و کار کوچک در سال 2022 با بهترین ایده ها

کسب و کارهای کوچک از خانه

فعالیت از خانه دیگر به امری عادی برای کارآفرینان بدل شده است. بسیاری از برندها در این میان برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان دیگر نیازی به حضور کارمندان شان در دفتر شرکت نمی بینند. این امر  علاوه بر صرفه جویی در هزینه های شرکت به کارآفرینان برای تاثیرگذاری بهینه بر روی مشتریان نیز کمک می کند. 

مطلب مرتبط: راه اندازی کسب و کار پاره وقت با راهنمایی های حرفه ای

امروزه مشتریان با توجه به شرایط ناشی از کرونا اولویت اول شان تعامل با برندها به طور غیرحضوری است. بنابراین وقتی مشتریان تمایلی برای حضور در فروشگاه یا دفتر مرکزی برند ندارند، شما هم نباید اصراری برای حضور کارمندان تان داشته باشید. اگر شما هم به دنبال راه اندازی کسب و کار در شرایط کنونی هستید، این ایده ها را مدنظر قرار دهید. 

کسب و کار مربوط به کودکان

بسیاری از کسب و کارها در طول دو سال اخیر فرآیند فعالیت غیرحضوری را برای کارمندان شان فراهم کرده اند. با این حال در برخی از حوزه ها این امر رو به پایان است. شرکت های بزرگی مثل فیس بوک یا آمازون به تدریج در حال افزایش تعداد کارمندان حضوری‎شان هستند. البته این شرایط تا اوضاع قبل از کرونا تفاوت بسیار زیادی دارد. بنابراین شما باید خودتان را برای بازگشایی بسیار تدریجی کسب و کارها در بلندمدت آماده کنید. 

نکته مهم درباره حضور دوباره بسیاری از والدین در محل کارشان نیاز آنها به خدمات مربوط به نگهداری از کودکان است. شما در این حوزه امکان شروع یک کسب و کار ساده و محلی را خواهید داشت. در اغلب موارد پرستاران کودک باید در منزل خانواده موردنظر حضور پیدا کنند. نکته جالب اینکه اکنون برخی از خانواده ها برای پرستاری از کودک شان به جای تقاضا برای حضور پرستار مورد نظر از طریق ارتباط آنلاین این خدمات را دریافت می کنند. بنابراین شما همیشه امکان استفاده از ایده های جذاب برای این کار را خواهید داشت. اگر شما به این کار، به ویژه در قالب دورکاری، توجه نشان دهید، درآمد مناسبی بدون نیاز به خروج از منزل تان خواهید داشت. 

مربی تناسب اندام مجازی

راه اندازی کسب و کار کوچک در سال 2022 با بهترین ایده ها

باشگاه های ورزشی در طول دو سال اخیر به طور قابل ملاحظه ای ضرر کرده اند. دلیل این امر نیز تعطیلی طولانی مدت مراکز ورزشی در پی همه گیری کروناست. این امر در طول سال های اخیر مشکلات بسیار زیادی برای ورزشکاران به همراه داشته است. اگر شما به دنبال تغییر این وضعیت هستید، یکی از ایده های ساده شروع کسب و کاری برای ارائه تمرین های مجازی است. این امر هم در قالب طراحی برنامه تمرینی و ارائه اش به ورزشکاران و همچنین برقراری ارتباط ویدئویی برای نظارت بر عملکرد این ورزشکاران است. شما در هر صورت امکان تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف تان را خواهید داشت. 

بسیاری از کسب و کارها در طول دوران کرونا شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشته اند. این امر دردسرهای آنها برای جلب نظر مشتریان را دوچندان کرده است. اگر شما در این میان مایل به راه اندازی کسب و کاری به طور سنتی باشید، به احتمال فراوان شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف بسیار پایین خواهد بود. این امر درباره باشگاه های سنتی نیز مصداق دارد. بنابراین شما باید بیش از هر نکته ای به دنبال سازگاری با شرایط تازه در این حوزه باشید، در غیر این صورت شانس تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و سودآوری برندتان به شدت کاهش پیدا می کند. 

توسعه دهنده وب

توسعه دهندگان وب در طول دو سال اخیر مشتری های بسیار زیادی داشته اند. دلیل این امر نیز کاهش جذابیت کسب و کارهای حضوری و جهت گیری بسیاری از مردم به سوی نمونه های آنلاین است. اگر شما به دنبال راه اندازی یک کسب و کار تازه در سال پیش رو هستید، بدون تردید نیازمند خدمات مربوط به توسعه وب خواهید بود. در این میان اگر خودتان چنین مهارتی را داشته باشید، کارتان بسیار ساده خواهد شد. شما حتی امکان فکر کردن به توسعه وب به عنوان یک شغل تمام وقت را نیز دارید. این امر شما را در بهترین وضعیت ممکن از نظر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف قرار خواهد داد. چنین نکته ای به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک شایانی می کند. 

نکته بسیار مهم درباره فعالیت به عنوان توسعه دهنده وب، امکان کسب درآمد بین 60 هزار تا 150 هزار دلار در سال است. این رقم برای هر کارآفرینی جذاب خواهد بود. بنابراین اگر شما به دنبال راه اندازی کسب و کار کوچک در طول سال پیش رو هستید، حتما توسعه وب را مدنظر قرار دهید.

مطلب مرتبط: راهکارهایی برای راه اندازی شرکت چند فرهنگی

دستیار اجرایی کسب و کار

برخی از برندها در طول سال های اخیر به طور قابل ملاحظه ای اهمیت دستیارهای حرفه ای را درک کرده اند. این امر به کارآفرینان تازه کار که سابقه آموزشی و کاری مناسبی دارند، امکان همکاری با برخی از کارآفرینان بزرگ دنیا را می دهد. اگر شما هم به دنبال کاری برای افزایش تجربه و همچنین یادگیری حوزه های تازه هستید، فعالیت به عنوان دستیار اجرایی ایده جذابی خواهد بود. 

شما به عنوان یک دستیار اجرایی باید تمام فرآیندهای شرکت را مورد بررسی قرار داده و اوضاع را برای پیشبرد اهداف برند آماده نگه دارید. این امر مهارت شما در تمام حوزه های کسب و کار و ارتباطات تان با برخی از مهمترین کارآفرینان بازار را بهبود خواهد بخشید. بنابراین در ادامه مسیر کارآفرینانه تان فرصت کافی برای راه اندازی یک کسب و کار مستقل را نیز پیدا می کنید. 

ایده های همیشه عالی برای راه اندازی کسب و کار کوچک

برخی از ایده ها همیشه برای راه اندازی کسب و کار کوچک کاربرد دارند. این امر به شما نسبت به راه اندازی کسب و کار در چنین حوزه هایی اطمینان عمل خاصی خواهد داد. اگر شما نیز به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان هستید، باید در تلاش برای آشنایی با ایده های کاربردی به منظور فعالیت کاری در این حوزه ها باشید. این امر امکان استفاده از تجربه سایر کسب و کارها را به شما می دهد. به این ترتیب دیگر وقت تان را بر سر ایده های قدیمی و به درد نخور تلف نخواهید کرد. 

مترجمی

کار ترجمه همیشه ایده ای جذاب برای شروع فعالیت کاری محسوب می شود. بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف همیشه به دنبال یک مترجم عالی در کنار خودشان هستند. این امر هم از نظر تولید محتوا به زبان های زنده دنیا دارای اهمیت است، هم اینکه امکان توسعه کسب و کار را فراهم می سازد. 

شما برای شروع به کار در زمینه ترجمه نیاز به مهارت عالی در دست کم یک زبان زنده دنیا دارید. این امر شما را در میان بسیاری از کارآفرینان دیگر بدل به گزینه ای منحصر به فرد خواهد کرد. شروع کار به عنوان یک دفتر ترجمه یا آژانس ارسال مترجم همراه با کارآفرینان ایده مناسبی برای شروع فعالیت تان در این حوزه محسوب می شود. شما در ابتدا می توانید خودتان به تنهایی کار را شروع کنید. همچنین در ادامه فرصت کافی برای ادامه روند موردنظر همراه با استخدام برخی از مترجم های حرفه ای خواهید داشت. 

مشاور IT

راه اندازی کسب و کار کوچک در سال 2022 با بهترین ایده ها

حوزه IT در طول سال های اخیر توسعه بسیار زیادی پیدا کرده است. این حوزه تخصصی دیگر بخشی از وظایف هر کارمندی را شکل نمی دهد. هرچه باشد متخصص های این حوزه سال ها برای فعالیت مناسب در این رابطه درس خوانده و مهارت های مهمی را یاد می گیرند. به همین خاطر شما باید به دنبال راهکارهایی برای یادگیری این حوزه باشید. اگر شما مهارت بالایی در حوزه IT دارید، فعالیت به عنوان مشاور در این حوزه ایده جذابی خواهد بود. شما می توانید برای توسعه کسب و کارتان اقدام به همکاری با دیگر کارشناس های جوان این عرصه نمایید. نکته مهم اینکه شما باید همیشه در تلاش برای کسب رضایت مشتریان در اولین برخورد باشید، در غیر این صورت شاید فرآیند تاثیرگذاری بر روی مشتریان برای تان بسیار سخت و حتی غیرممکن شود. 

طراحی تبلیغات آنلاین

تبلیغات در دنیای آنلاین نیاز ضروری هر برندی برای موفقیت است. بسیاری از کسب و کارها در این رابطه عملکرد خوبی از خودشان نشان نمی دهند. درست به همین خاطر همکاری با طراح های تبلیغاتی بدل به یکی از گزینه های جذاب برای برندها شده است. 

مطلب مرتبط: راه اندازی کسب و کار پاره وقت با راهنمایی های حرفه ای

وقتی یک برند به دنبال استخدام نیروی کار برای بخش تبلیغات آنلاین است، اولین خواسته آنها به طور معمول مشاهده سابقه کاری مناسب است. بنابراین شما باید رزومه مناسبی برای خودتان تهیه نمایید، در غیر این صورت به احتمال زیاد هیچ پیشنهاد کاری نخواهید داشت. توصیه ما در این بخش شرکت در دوره های آموزشی تبلیغات آنلاین و سپس همکاری کوتاه مدت با برخی از برندهاست. اگر در این میان حقوق اولیه تان کم و اندک بود، اهمیت چندانی ندارد. دلیل این امر تلاش برای یادگیری مهارت تبلیغاتی و سپس همکاری با برندهای بزرگ دنیاست. 

برنامه ریز رویدادهای تجاری

راه اندازی کسب و کار کوچک در سال 2022 با بهترین ایده ها

هر رویداد تجاری نیازمند یک برنامه دقیق است. اگر شما برای برگزاری رویداد برندتان نسبت به همکاری با یک فرد حرفه ای اقدام نکنید، به سادگی هرچه تمام تر فرصت تاثیرگذاری بر روی مخاطب تان را از دست خواهید داد. امروزه برگزاری یک رویداد تجاری آنقدر هزینه بالایی دارد که برندها فرصتی برای اشتباه نداشته باشند. بنابراین شما باید عملکرد بی عیب و نقصی در این رابطه از خودتان نشان دهید، در غیر این صورت به سادگی امکان مواجهه با شکست و ناتوانی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را خواهید داشت. 

مهارت های اصلی یک فرد ماهر در زمینه برنامه ریزی رویدادهای تجاری به طور معمول وقت شناسی و همچنین ارتباطات قوی برای اطلاع رسانی به مشتریان است. اگر شما چنین مهارت هایی را دارید، به سادگی فرصت شروع کسب و کاری تازه در این حوزه را خواهید داشت. 

یکی از نکات مهم برای شروع به کار در حوزه برنامه ریزی رویداد مربوط به تلاش برای همکاری با برخی از برندهای بزرگ در این حوزه است. هرچه باشد شما نیاز به اندکی تجربه و سابقه کار در این حوزه دارید. بنابراین همکاری با برندها و آژانس های حرفه ای در این حوزه امری ضروری برای تان خواهد بود. 

خدمات حمل و نقل

راه اندازی کسب و کار کوچک در سال 2022 با بهترین ایده ها

خدمات حمل و نقل شاخه های بسیار زیادی دارد. درست به همین خاطر اگر شما مایل به فعالیت در این حوزه باشید، فرصت های بی شماری پیش روی تان قرار خواهد گرفت. یکی از حوزه های جذاب برای فعالیت به عنوان مسئول خدمات حل و نقل مربوط به اسباب کشی‎هاست. چنین اتفاقی به طور معمول برای همه مردم در سراسر دنیا روی می دهد. بنابراین اگر شما یک تیم حرفه ای در زمینه حمل و نقل اسباب خانه یا محل کار داشته باشید، شانس تان در این رابطه بی نهایت افزایش پیدا خواهد کرد. 
امروزه مشتریان برای جا به جایی بی دردسر و بدون ضربه خودن وسایل شان حاضر به پرداخت هزینه های بالا نیز هستند. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان کمک شایانی خواهد کرد. بنابراین تنها کاری که شما در این رابطه باید به خوبی انجام دهید، ارائه تضمین هایی به مشتریان برای حمل و نقل دقیق اسباب شان است. 

مطلب مرتبط: آیا راه اندازی کسب و کار با دوستان و اعضای خانواده ایده مناسبی است؟

ایده های ساده برای راه اندازی کسب و کار کوچک

کارآفرینان برای راه اندازی یک کسب و کار تازه همیشه به دنبال ایده هایی ساده و کاربردی هستند. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف کمک شایانی خواهد کرد. اگر شما هم در این رابطه همیشه به دنبال ایده های ساده هستید، نکات مورد بحث در این بخش کاملا برای تان کاربردی خواهد بود. 

خدمات مراقبت از حیوانات خانگی

راه اندازی کسب و کار کوچک در سال 2022 با بهترین ایده ها

خدمات مراقبت از حیوانات خانگی یکی از حوزه های مناسب برای فعالیت کاری محسوب می شود. افرادی که تجربه نگهداری از حیوانات خانگی را داشته باشند، به خوبی از پس وظایف کاری شان در این بخش برخواهند آمد. بنابراین شما هم در صورتی که تجربه کافی در این رابطه را داشته باشید، به خوبی امکان شروع به کار در حوزه موردنظر را خواهید داشت. 

امروزه دوره های آموزشی بسیار زیادی برای نگهداری از انواع حیوانات خانگی برگزار می شود. شما با شرکت در این دوره ها و کسب مدرک رسمی امکان شروع به کار را خواهید داشت. با این حساب اگر تا به حال تجربه زیادی در نگهداری از حیوانات خانگی داشته اید، اکنون زمان استفاده از تجربه تان به طور عملی است. در این میان امکان کمک گرفتن از کارشناس های حرفه ای در هر بخشی از کارتان نیز وجود دارد. 

کارشناس کیفی

کیفیت محصولات و خدمات در بسیاری از بازارها اهمیت تعیین کننده ای دارد. درست به همین خاطر برندها هزینه زیادی برای استفاده از کارشناس های کیفی حرفه ای می کنند. اگر شما هم مهارت بسیار زیادی در این حوزه دارید، همکاری با برخی از برندهای بزرگ در این رابطه ایده جذابی خواهد بود. شما همیشه فرصت راه اندازی یک آژانس حرفه ای در رابطه با نظارت کیفی بر روی تولیدات برندها را دارید. نکته مهم اینکه باید با برخی از افراد دارای مهارت های گوناگون در عرصه کسب و کار برای تشکیل آژانس موردنظر همکاری نمایید، در غیر این صورت دامنه خدمات آژانس تان به شدت محدود خواهد ماند. 

همکاری با برخی از کارآفرینان بازنشسته برای راه اندازی چنین کسب و کاری همیشه ایده جذابی به نظر می رسد. بسیاری از برندها در این میان کارشان را با همین ایده ساده شروع می کنند. به هر حال کارآفرینان بازنشسته مهارت و تجربه بسیار زیادی در حوزه کاری شان دارند. درست به همین خاطر می توانند تبدیل به کارشناس های کیفی بسیار خوبی در حوزه کاری شان شوند. 

مدیر رهن و اجاره

راه اندازی کسب و کار کوچک در سال 2022 با بهترین ایده ها

بنگاه های مسکن همیشه نیازمند کارشناس ها و مدیران حرفه ای هستند. این امر اهمیت بسیار زیادی برای ادامه به کار کسب و کار این دسته از افراد دارد. بنابراین اگر شما هم تجربه خوبی در زمینه خرید و فروش مسکن یا دیگر مستقلات دارید، می توانید به سادگی هرچه تمام تر کارتان را در این حوزه شروع کنید. این امر به شما برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان کمک شایانی خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: چگونه به فرزندان مان برای راه اندازی کسب و کار کمک کنیم؟

خریداران مسکن و مستقلات همیشه به دنبال مدیرانی حرفه ای برای کسب راهنمایی هستند. اگر شما مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشید، همیشه فرصت شروع به کار در این حوزه را خواهید داشت. نکته جالب اینکه بسیاری از مدیران حرفه ای در زمینه رهن و اجازه به طور مستقل فعالیت دارند. بنابراین شما در گام نخست حتی نیازی به همکاری با برندها و موسسه های بزرگ نیز نخواهید داشت. این امر مزیت مهمی برای شما در شروع کارتان خواهد بود. 

کارشناس مد و پوشاک

مد و پوشاک از آن حوزه هایی است که به سرعت تغییر می کند. همین امر انتخاب لباس مناسب برای بسیاری از مردم را بدل به امری سخت و دشوار کرده است. اگر شما به دنبال حوزه‎ای مناسب با سلیقه هنری تان برای فعالیت هستید، انتخاب کارشناسی مد و پوشاک بهترین گزینه ممکن خواهد بود. شما در این حوزه به سادگی هرچه تمام تر می توانید از مهارت های هنری تان سود ببرید. 

نکته مهم برای تبدیل شدن به یک کارشناس مد و پوشاک حرفه ای تلاش برای دنبال کردن ترندها به بهترین شکل ممکن است. برخی از کارآفرینان در این رابطه همیشه عملکرد نامناسبی از خودشان نشان می دهند. با این حساب اگر شما علاقه بالایی به یادگیری صنعت مد دارید، هیچ دلیلی برای شکست خوردن تان در این بازار وجود نخواهد داشت. امروزه برخی از کارشناس های مد و پوشاک با ترکیب ترندهای این حوزه با ایده های شخصی شان مشتریان بسیار زیادی از سراسر دنیا پیدا می کنند. پس شما هم در این رابطه باید عملکرد مشابهی داشته باشید. 

طراحی بسته بندی محصولات

راه اندازی کسب و کار کوچک در سال 2022 با بهترین ایده ها

محصولات در بازار باید همیشه بسته بندی جذابی داشته باشند. این امر فروش محصولات را به طور شگفت انگیزی افزایش می دهد. با این حساب اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مشتریان هدف تان هستید، باید اول از همه بسته بندی محصولات تان را به دقت انجام دهید. این کار آنقدر حساس و مهم هست که برخی از برندها در عمل کارشناس هایی برای آن استخدام نمایند. شما در این رابطه می توانید یک موسسه بسته بندی محصولات را راه اندازی نمایید. چنین ایده ای فرصت همکاری با برندهای بسیار زیادی در سراسر دنیا را به شما می دهد. با این حساب استفاده از این ایده جذاب برای شما مزایای بسیار زیادی به همراه خواهد داشت. 

مطلب مرتبط: ایده های کاربردی برای راه اندازی کسب و کار خدماتی

نکته مهم درباره ورود به صنعت بسته بندی محصولات امکان شروع به کار در این حوزه بدون نیاز به سرمایه اولیه زیاد است. با این حساب شما هیچ مانعی برای فعالیت در این عرصه پیش رو نخواهید داشت.

منبع : wordstream
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/2YNPuHmc
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه