دوشنبه, 07 مرداد 1398 - 19:33

تنها پس از یک هفته، بیل گیتس بار دیگر جایگاه دومین فرد ثروتمند جهان را پس گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از فوربس، کاهش ارزش سهام شرکت «لوئی ویتون» و افزایش قیمت سهام شرکت «مایکروسافت» در هفته گذشته باعث شد تا بار دیگر جای بیل گیتس با برنارد آرو عوض شود و میلیاردر فرانسوی بیشتر از یک هفته نتواند لقب دومین فرد ثروتمند جهان را برای خود حفظ کند.

جایگاه بیل گیتس

در حال حاضر ثروت برنارد آرو ۱۰۰.۷ میلیارد دلار برآورد می شود که ۲.۵میلیارد دلار کمتر از هفته گذشته است اما ثروت بیل گیتس در طول این هفته ۱.۱ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است تا وی بار دیگر با ۱۰۴ میلیارد دلار ثروت پس از جف بزوس در رده دوم ثروتمندترین افراد جهان قرار گیرد.

هفته گذشته بیل گیتس پس از 12 سال به رده سوم رفته بود. هم او و هم آرنو فاصله زیادی برای رسیدن به جف بزوس دارند که با ۱۶۲.۹ میلیارد دلار ثروت در صدر ایستاده است. البته طلاق پرهزینه بزوس از همسر سابقش به زودی ۳۹میلیارد دلار از ثروت وی خواهد کاست.

برنارد آرنو مالک برند مشهور «لوئی ویتون» است که باارزش‎ترین برند لوکس جهان نیز محسوب می شود. طبق اعلام نشریه فوربس، برند مشهور لوئی ویتون که در سال ۱۸۵۴ توسط فردی به همین نام در پاریس آغاز به کار کرد و به تولید پوشاک، ساعت و جواهر مشغول است، با ارزش برندی معادل ۳۹.۳ میلیارد دلار باارزش‎ترین برند لوکس در جهان و دوازدهمین برند باارزش جهان است.

برنارد آرنو که با کاهش سودآوری شرکت خود در سه ماهه دوم سال مواجه شده است به سرمایه‎گذاران و سهامداران این شرکت اطمینان خاطر داد که استراتژی های این شرکت اثربخش بوده و شرکت متعهد به افزایش راه‎های خلاقانه و نوآورانه برای گسترش سهم خود از بازار است.

از سال ۲۰۰۱ تاکنون تنها نام شش فرد به عنوان نفرات اول و دوم ثروتمند در جهان مطرح بوده است: جف بزوس، بیل گیتس، وارن بافت، آمانسیو اورتگا، برنارد آرنو و کارلوس اسلیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید