پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

صاحبان کسب و کارهای کوچک همیشه درباره مسائل مالیاتی نگرانی دارند. این امر ناشی از عدم آشنایی کافی با شرایط مالیات کسب و کار و همچنین شهرت منفی مسائل مالیاتی در زمینه زمانبر بودن است. همین امر بسیاری از کارآفرینان را نسبت به مسئله مالیات نگران ساخته است. 

اگر شما در زمینه پرداخت مالیات برای کسب و کارتان هیچ تجربه ای ندارید، شاید امسال زمان صرف نظر از همکاری با موسسه های مالیاتی و تلاش برای پرداخت مالیات تان بدون کمک دیگران باشد. این امر نه تنها صرفه جویی مالی برای شما به همراه دارد، بلکه آگاهی تان را نسبت به وضعیت کسب و کارتان و حوزه مالیات افزایش خواهد داد. 

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از نکات اساسی برای پرداخت ساده و بی دردسر مالیات از سوی کسب و کارهای کوچک است. این امر در کنار برخی از توصیه های اساسی شما را بدل به افرادی آگاه و تا حدودی حرفه ای در زمینه پرداخت مالیات خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: آیا کسب و کارهای نوین باید مالیات بدهند؟

خریدها را به پایان سال واگذار کنید
پرداخت مالیات مربوط به خرید تجهیزات تازه برای شرکت اغلب اوقات یکی از دردسرهای همیشگی برای کارآفرینان محسوب می شود. نکته جالب در این میان امکان صبر کردن تا پایان سال برای بهره مندی از تخفیف مالیاتی در این زمینه است. دلیل اصلی این تخفیف ترغیب کسب و کارها برای پرداخت به موقع مالیات شان است. 

وقتی شما در خرید تجهیزات موردنیاز کسب و کارتان زمان بندی درستی نداشته باشید، مالیات تان به طور تصاعدی افزایش خواهد یافت. درست به همین خاطر اغلب برندهای بزرگ خریدهای ضروری شان را در روزهای پایانی سال انجام می دهند. چنین کاری امکان بهره گیری از تخفیف مالیاتی و همچنین تخفیف مربوط به خرید به دلیل بازار آخر سال را به همراه دارد. بنابراین شما در نوبت بعدی برای خرید تجهیزات کسب و کارتان باید این نکته را مدنظر قرار دهید. 

پرداخت مالیات مشتریان پس از فروش

برخی از برندها پرداخت مالیات مربوط به فروش را به روزهای پایانی سال موکول می کنند. این امر نه تنها مزیت مناسبی نیست، بلکه دردسرهای زیادی برای برندها به همراه دارد. اگر شما تا آخرین روزهای سال صبر کنید، فقط حجم کارهای تان به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد کرد. 

بی تردید مدیریت شمار بالایی از فیش های مالیاتی در روزهای پایانی سال کار مورد علاقه هیچ کسی نیست. بنابراین شما باید دقت نظر در زمینه پرداخت به موقع مالیات کسب و کارتان را داشته باشید. این امر اهمیت بسیار زیادی برای برندها به همراه دارد. 

کسب و کارهای B2B اغلب اوقات تا روزهای پایانی سال برای پرداخت مالیات صبر می کنند. این امر به دلیل میزان بالای مالیات در این حوزه اغلب اوقات مشکلاتی به همراه دارد. بنابراین اگر شما مالیات تان را به موقع و پس از هر فروش پرداخت نمایید، دیگر مشکلی از بابت نگرانی برای جریمه مالیاتی نخواهید داشت. 

جدول بندی میزان بازگشت سرمایه 

اگر کسب و کار شما در طول سال بازگشت سرمایه اندک یا منفی داشته باشد، مشمول معافیت های مالیاتی مختلف خواهد شد. بنابراین شما باید همیشه حواس تان به وضعیت سرمایه گذاری تان باشد در غیر این صورت شاید بدون اینکه سودی کرده باشید، مجبور به پرداخت مالیات های سنگین شوید. این امر آینده کسب و کار شما را به طور قابل ملاحظه ای تحت تاثیر قرار می ‏دهد. 

بسیاری از برندها حواس شان به میزان بازگشت سرمایه نیست. این امر نه تنها از نظر مالیاتی، بلکه در زمینه حسابداری نیز فاجعه بزرگی خواهد بود. وقتی شما اطلاعی از میزان سودتان نداشته باشید، ادامه کسب و کارتان با چالش اساسی مواجه می شود. 

مطلب مرتبط: گوگل با تأسیس شرکت های پوششی از مزایای مالیاتی و ملکی بهره برداری می کند

سرمایه گذاری بر روی زیرساخت های انرژی

برخی از حوزه ها به دلیل اهمیت شان برای جامعه از نرخ بسیار پایین مالیات برخوردار هستند. این امر به معنای امکان سرمایه گذاری مناسب از سوی شما و کسب سود بدون نیاز به پرداخت مالیات فراوان است. چنین امری نوعی مشوق سرمایه گذاری محسوب می شود. بنابراین اگر کسب و کار کوچک شما دارای بودجه اضافی است، سرمایه گذاری اش در این حوزه ایده جذابی خواهد بود. دست کم دیگر نیازی به پرداخت مالیات برای سود اضافه نیست و فعالان حوزه زیرساخت انرژی از سرمایه اولیه مناسبی بهره مند می‏ شوند. 

منبع : smallbusiness
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Dm4PQJLT
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه