چهارشنبه, ۳ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Wed, 24 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

کسب و کارها به طور معمول برای دسترسی به مخاطب هدف و جلب نظرشان به منظور مشاهده محتوای بازاریابی از شیوه های متنوعی سود می برند. این امر در بیشتر موارد شامل اتکا به وبلاگ رسمی برند برای بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف است. چنین امری به خوبی اهمیت وبلاگ ها برای هر برند را توضیح می دهد. در این میان هم تفاوتی میان برندهای بزرگ و کوچک یا حتی حوزه کاری شان وجود ندارد. 

بدون تردید تولید محتوا به طور مداوم با هدف افزایش دسترسی کاربران به آن امر مهمی محسوب می شود. نکته اساسی در این میان هزینه های بالای تولید محتوا برای هر برند است. این امر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را بدل به امری پرهزینه می کند. بسیاری از برندها در این میان هیچ شانسی برای رقابت با برندهای بزرگ تر پیدا نمی کنند. درست به همین خاطر همیشه با مشکلاتی در زمینه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف مواجه می شوند. 

یکی از راهکارهای مناسب برای افزایش نرخ دسترسی کاربران به محتوای برند و بازاریابی ارزان در شبکه های اجتماعی استفاده از تکنیک بازآفرینی دوباره محتواست. این امر به معنای استفاده از آرشیو محتوای برند به منظور تاثیرگذاری دوباره بر روی مخاطب است. شاید این امر در نگاه نخست بسیار سخت به نظر برسد، اما در مدت زمانی کوتاه به شما امکان تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف را خواهد داد. 

افزایش دسترسی کاربران به محتوا با راهکارهای طلایی

وقتی از دسترسی کاربران به محتوا صحبت می کنیم، به طور معمول به تعداد کل افرادی که محتوای بازاریابی شما را مشاهده می کنند، توجه نشان می دهیم. این امر امکان ارزیابی دقیق وضعیت بازاریابی و تولید محتوا را برای بازاریاب ها به همراه دارد. امروزه برخی از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور مداوم در تلاش برای استفاده از آمارهای کمی هستند. بنابراین استفاده از نرخ مربوط به دسترسی کاربران به محتوای برند در این میان کاربرد زیادی خواهد داشت. 

اگر کسب و کارها به نرخ دسترسی محتوای شان توجه لازم را نشان ندهند، شانس شان برای تاثیرگذاری بر روی کاربران به طور چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین شما باید همیشه به دنبال استفاده از این نرخ برای بهینه سازی وضعیت بازاریابی تان باشید. سوال اصلی در این میان نحوه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف است. اگر شما پاسخ مناسبی برای این سوال کاربردی نداشته باشید، به طور قابل ملاحظه ای با مشکل در زمینه بازاریابی رو به رو خواهید شد. 

مطلب مرتبط: چالش تولید محتوای مداوم

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از راهکارهای مناسب برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و افزایش نرخ دسترسی کاربران به محتواست. این امر به شما امکان بازاریابی بهتر و تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف را می دهد. بنابراین اگر شما هم در زمینه جلب نظر کاربران به محتوای تان مشکل دارید، مقاله کنونی نکات جالبی برای شما به همراه خواهد داشت. 

در ادامه برخی از مهمترین نکات برای افزایش دسترسی کاربران به محتوای برند را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد. این امر به شما برای بازاریابی بهتر کمک خواهد کرد. 

استفاده از محتوای بصری

امروزه بازاریابی بدون محتوای بصری هیچ فایده ای به همراه ندارد. کاربران در شبکه های اجتماعی برای توجه به محتوای مختلف همیشه به دنبال ارزیابی سریع محتوای تصویری شان هستند. بنابراین اگر شما حتی در قالب فرمت متن محتوایی تولید کنید، بدون استفاده از تصاویر جذاب هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت.

بازاریاب ها در طول یک دهه اخیر به طور چشمگیری به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف بوده اند. در این میان فرمت ویدئو بیشترین کمک را به بازاریاب ها کرده است. کاربران آنلاین نیز به طور مشابه از چنین محتوایی استقبال کرده اند. با این حساب در طول سال های پیش رو نیز استفاده از محتوای بصری دارای اهمیت بسیار زیادی خواهد بود. به همین خاطر شما باید خودتان را برای این کار به خوبی آماده نمایید، در غیر این صورت هیچ شانسی برای بازاریابی و تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب تان نخواهید داشت. 

شما برای استفاده از محتوای بصری فقط محدود به ویدئو نیستید. انواع تصاویر و حتی نمودارهای کاربردی نیز تاثیرگذاری بالایی به همراه دارد. بنابراین شما باید این نکات را به خوبی مدنظر قرار دهید، در غیر این صورت محتوای بازاریابی تان هیچ تاثیرگذاری بر روی مخاطب به همراه نخواهد داشت. 

استفاده از کلیدواژه ها

افزایش دسترسی کاربران به یک محتوا بدون کلیدواژه های درست امکان پذیر نیست. هر محتوای بازاریابی به طور پیشفرض یک یا چند کلیدواژه دارد. به عنوان مثال، اگر محتوای شما درباره پشت صحنه تولید کفش در برندتان باشد، عبارت هایی نظیر «پشت صحنه» و «تولید کفش» کلیدواژه های شما خواهند بود. این امر به کاربران امکان پیدا کردن محتوای شما به ساده ترین شکل ممکن را خواهد داد. با این حساب اگر شما به دنبال تاثیرگذاری و جلب نظر کاربران به شیوه ای حرفه ای هستید، باید اول از همه انتخاب کلیدواژه های مناسب را مد نظر قرار دهید، در غیر این صورت هرگز فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی کاربران و افزایش تعداد بازدیدهای وبلاگ تان نخواهید داشت. 

مدیریت سئو برای بهبود وضعیت برند در شبکه های اجتماعی همیشه نکته مهمی محسوب می شود. این امر گاهی اوقات مورد بی توجهی برندها قرار می گیرد. با این حساب شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف باید همیشه اصول سئو را مدنظر قرار دهید، در غیر این صورت توانایی تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. 

خوشبختانه امروزه راهکارهای بسیار زیادی برای یادگیری اصول سئو وجود دارد. مقالات و محتوای آموزشی متعدد در این میان کار بازاریاب ها را ساده کرده است. با این حساب توصیه ما در این بخش تلاش برای استفاده از ابزارهای حرفه ای مثل گوگل کی وردز (Keywords) به منظور شناسایی هرچه ساده تر کلیدواژه های کاربردی و محبوب در میان کاربران است. شما با این کار امکان تاثیرگذاری بسیار ساده بر روی مخاطب هدف تان را خواهید داشت. 

استفاده از پتانسیل شبکه های اجتماعی

افزایش دسترسی کاربران به محتوا با راهکارهای طلایی

سرمایه گذاری بر روی شبکه های اجتماعی یکی دیگر از گزینه های جذاب برای بازاریابی محسوب می شود. بسیاری از برندها در طول سال های اخیر به سوی بازاریابی در شبکه های اجتماعی سوق پیدا کرده اند. این امر برای برخی از برندها امکانات و مزایای بسیار زیادی به همراه داشته است. بنابراین شما باید همیشه به دنبال استفاده از شبکه های اجتماعی و توانایی منحصر به فردشان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف باشید. 

مطلب مرتبط: ارتباط بهتر با مشتریان از طریق بازاریابی محتوا

امروزه کاربران استقبال بسیار زیادی از شبکه های اجتماعی می کنند و تنوع پلتفرم های در دسترس شاید در نگاه نخست کار بازاریاب ها را سخت کند، با این حال امکان شخصی سازی گسترده محتوا و همچنین هدف گذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف را به همراه خواهد داشت. شما با چنین کاری به ساده ترین شکل ممکن فرصت تاثیرگذاری بر روی مخاطب تان را پیدا می کنید. 

الگوبرداری از رقبا نیز همیشه یکی از راهکارهای ساده و تاثیرگذار بر روی بازاریابی در شبکه های اجتماعی محسوب می شود. شما با چنین کاری به ساده ترین شکل ممکن امکان استفاده از تجربه دیگر برندها به منظور بهینه سازی عملکردتان را خواهید داشت. 

استفاده از لینک های جانبی مناسب

ارتباط میان لینک های مختلف سایت یا وبلاگ برند شما دارای اهمیت بسیار زیادی است. اغلب اوقات وقتی یکی از کاربران به محتوای بازاریابی شما توجه نشان می دهد، انگیزه اش برای مشاهده سایر محتوای تان نیز به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد کرد. این امر شما را در موقعیت مناسبی برای تاثیرگذاری بر روی آنها قرار خواهد داد. اگر در این میان لینک های جانبی سایت شما به دقت طراحی شده باشد، کاربر مورد نظر امکان بازدید از سایت تان به شیوه ای جذاب را خواهد داشت، در غیر این صورت احتمالا بعد از مشاهده اولین محتوای تان به طور کامل از سایت خارج می شود. 

شما برای ایجاد ارتباط میان محتوای مختلف سایت یا وبلاگ تان مسیر دشواری پیش رو ندارید. تنها نکته مهم توجه به ارتباط میان محتوای مختلف سایت با هم است. دسته بندی ساده محتوا و سپس تلاش برای معرفی محتوای مشابه به کاربران ایده مناسبی خواهد بود. شما با این کار به ساده ترین شکل ممکن توانایی تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را تقویت خواهید کرد. این امر در بلندمدت شما را بدل به برند محبوب مشتریان در بازار می کند. 

تولید محتوای تعاملی

محتوای تعاملی همیشه از گونه های کلاسیک بازخورد بهتری دریافت می کند. دلیل این امر نیز تمایل کاربران برای تعامل بیشتر با برندهای مورد علاقه شان است. شما باید همیشه به این نکته مهم توجه نشان دهید، در غیر این صورت هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیدا نخواهید کرد. امروزه برخی از سایت ها برای جلب نظر مخاطب هدف شان به طور مداوم از این نوع محتوا سود می برند. تنها کاری که شما برای طراحی محتوای تعاملی باید انجام دهید، فاصله گرفتن از کلیشه های رایج در این میان و تلاش برای افزایش انگیزه کاربران به منظور تعامل با برندتان است. 

برخی از ایده های جذاب در این میان شامل نظرخواهی از کاربران در شبکه های اجتماعی یا بازنشر محتوای تولیدی آنهاست. این امر نیز نرخ تعامل میان برندتان با مشتریان را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد. با این حساب هیچ مشکلی از نظر سطح تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. 

نگارش کتاب الکترونیکی

نگارش کتاب الکترونیکی همیشه ایده بسیار جذابی محسوب می شود. شما برای طراحی کتاب الکترونیکی فقط نیازمند یک ایده خوبی هستید. این امر باید در رابطه با حوزه کاری تان باشد. شما به این ترتیب امکان تبدیل شدن به برند مورد علاقه مشتریان را خواهید داشت. متاسفانه بسیاری از برندها هیچ توجهی به انتشار کتاب الکترونیکی ندارند. امروزه بسیاری از کاربران به دلیل سهولت دسترسی به این مدل از کتاب ها به جای خرید نمونه های فیزیکی از کتاب های الکترونیکی استفاده می کنند. با این حساب شما باید همیشه در تلاش برای استفاده از این ویژگی به منظور تاثیرگذاری مناسب بر روی مخاطب تان باشید، در غیر این صورت هیچ شانسی برای جلب نظر مشتریان پیدا نخواهید کرد. 

آموزش نکات مختلف به مخاطب هدف همیشه نقش مهمی در افزایش دسترسی آنها به محتوای بازاریابی دارد. به هر حال همه کاربران در شبکه های اجتماعی که به دنبال سرگرمی نیستند. بنابراین شما باید نیم نگاهی به وضعیت کاربران تان در شرایط عادی نیز داشته باشید، در غیر این صورت هرگز فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف پیدا نخواهید کرد. 

ارسال ایمیل های منظم

ارسال ایمیل به طور منظم و دقیق یکی از راهکارهای دیگر برای افزایش نرخ دسترسی کاربران به محتوای تان است. شما با ارسال ایمیل به طور مستقیم از کاربران برای بازدید از سایت و محتوای تان دعوت به عمل می آورید. چنین امری تاثیرگذاری بسیار مناسبی بر روی مخاطب هدف به همراه خواهد داشت. 

اگر برند شما هنوز خبرنامه ای برای خودش ندارد، شما باید هرچه زودتر دست به کار شوید. دلیل این امر نیز امکان تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف با استفاده از یک خبرنامه کاربردی است. با این حساب شما در صورت طراحی محتوای حرفه ای برای مخاطب هدف تان با یک خبرنامه کاربردی شانس بالایی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف خواهید داشت. 

راه اندازی خبرنامه برای برند در گام نخست شامل گردآوری مجموعه ای از ایمیل های مشتریان برند است. این امر به شما امکان شروع به کارتان در زمینه بازاریابی ایمیلی را می دهد. سپس در مراحل بعدی فرصتی برای افزایش تعداد کاربران حاضر در خبرنامه تان را خواهید داشت. نکته مهم در این میان استفاده از ایمیل های واقعی برای بازاریابی است. متاسفانه برخی از برندها به طور مداوم در تلاش برای خرید فهرست های ایمیل هستند. این امر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به شدت کاهش خواهد داد. 

مطلب مرتبط: چگونه با محتوای تولیدی کاربران تعداد طرفداران برندتان را افزایش دهید؟

افزودن بخش سوالات متداول به سایت

افزایش دسترسی کاربران به محتوا با راهکارهای طلایی

مشتریان همیشه از برندها سوال دارند. بنابراین شما باید به فکر افزودن یک صفحه مشخص برای سوالات متداول آنها باشید، در غیر این صورت همیشه باید دنبال جلب نظر مشتریان باشید. این امر مشکلات شما در زمینه بازاریابی را به شدت افزایش خواهد داد. 

تیم های بازاریابی و کارشناس های مدیریت امور مشتریان همیشه توانایی پرداختن به سوالات مشتریان را ندارند. به ویژه اگر این سوالات تکراری باشد. توصیه ما در این بخش طراحی یک بخش مشخص برای سوالات متداول مشتریان است. این امر امکان ارائه پاسخ های دقیق به مشتریان بدون نیاز به گرفتن وقت تیم بازاریابی را می دهد. شما به این ترتیب هم مشکلات مشتریان و کاربران علاقه مند به برندتان را حل می کنید، هم صرفه جویی قابل ملاحظه ای در زمان تان خواهید داشت. 

استفاده از پادکست

پادکست ها در دنیای کنونی روز به روز محبوبیت شان بیشتر می شود. با این حساب شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف چاره ای به غیر از استفاده درست از پادکست ها ندارید. برخی از برندها خودشان اقدام به طراحی و ضبط پادکست می کنند. اگر شما در این میان توانایی استفاده از این شیوه را ندارید، فعالیت به عنوان اسپانسر پادکست های مشهور ایده جالبی خواهد بود. این امر به شما امکان تاثیرگذاری حرفه ای بر روی مخاطب هدف را می دهد. به این ترتیب هیچ مشکلی پیش روی تان از نظر تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به وجود نمی آید. 

همکاری با پادکست های مرتبط با حوزه کاری تان باید همیشه در مقایسه با دیگر الگوها برای شما اولویت داشته باشد. شما باید همیشه به دنبال پادکست های تخصصی حوزه کارتان باشید. اگر چنین پادکستی وجود ندارد، یکی از راهکارهای ساده در این میان تلاش برای راه اندازی یک نمونه تازه است. شما به این ترتیب ایده منحصر به فردی خواهید داشت که هیچ برند دیگری حتی به فکرش هم نرسیده است. 

طراحی بخش دوم محتوا

برخی از محتواهای بازاریابی دارای محبوبیت بسیار زیادی در مقایسه با دیگر نمونه هاست. این امر باید برای شما اهمیت بالایی داشته باشد، در غیر این صورت هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. فرآیند کار در این بخش شناسایی محتواهای جذاب برای مخاطب هدف و تلاش برای تهیه بخش دوم از آنهاست. کار شما در اینجا ارائه واکنشی سریع و درست به سلیقه مخاطب هدف تان خواهد بود. به این ترتیب انگیزه کاربران برای تعامل با برندتان به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. 

شما به عنوان یک بازاریاب برای افزایش دسترسی کاربران به محتوای تان باید همیشه سلیقه آنها را مدنظر قرار دهید. این امر به شما فرصت بسیار خوبی به منظور تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف خواهد داد. شما به این ترتیب شانس بسیار بالایی برای افزایش تعامل مشتریان با برندتان خواهید داشت. البته در این میان باید بخش دوم محتوا نیز درست مانند بخش اول جذاب و استاندارد طراحی شود، در غیر این صورت اعتبار برندتان به طور قابل ملاحظه ای از دست خواهد رفت. 

مطلب مرتبط: چگونه ایده های جدید برای تولید محتوای خود داشته باشیم؟

ترکیب محتواهای قدیمی 

طراحی محتوای جدید همیشه کار ساده ای نیست. بسیاری از برندها برای جلب نظر مشتریان همیشه هزینه های سنگینی برای بازاریابی انجام می دهند. این امر خیلی زود بودجه بازاریابی برندها را از بین می برد. توصیه ما در این بخش تلاش برای ترکیب محتواهای قدیمی برند و ایجاد یک محتوای تازه از درون آنهاست. این امر هزینه های بازاریابی شما را به طور چشمگیری کاهش خواهد داد. بنابراین باید همیشه به دنبال استفاده از این شیوه برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان باشید، در غیر این صورت وضعیت بازاریابی تان به شدت پیچیده خواهد شد. 

بدون تردید کاربران محتوای قدیمی برندها را بدون هیچ تغییری مورد توجه قرار نخواهند داد. با این حال اگر شما محتواهای قدیمی تان را همراه با اندکی به روز رسانی در اختیار آنها قرار دهید، وضعیت به طور کامل متفاوت خواهد شد. با این حساب شما باید همیشه به دنبال راهکارهای حرفه ای برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان با استفاده از این شیوه ساده و کم هزینه باشید. 

منبع : blog.hubspot
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/j9B0KUYk
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه