دوشنبه, 19 خرداد 1399 - 11:02

Remove China Apps نام برنامه ای است که به شناسایی اپلیکیشن های چینی کمک کرده و افراد را به حذف آنها توصیه می کند. این برنامه در همان ساعت های ابتدایی انتشار خود در گوگل‎پلی، مورد استقبال بی ‏نظیری قرار گرفت.با این حال پس از مدتی به صورت کامل از این بستر حذف شد.

اقدام تحسین برانگیز گوگل

مدیران گوگل در این رابطه اعلام کرده اند که حتی شرایط حال حاضر و تحریم های آمریکا علیه کشور چین باعث نمی شود تا گوگل سیاست های خود را فراموش کند. درواقع این امر که یک برنامه، کاربران را به حذف موارد دیگر تشویق کند، اقدامی حرفه ای نبوده و این مسئله جو لازم برای فعالیت آزادانه را نابود خواهد کرد. به همین خاطر نه‏ تنها این برنامه، بلکه با تمامی موارد مشابه مقابله های لازم انجام خواهد شد.

در این رابطه سایت چینی Global Times از اقدام تیم گوگل مراتب قدردانی را به عمل آورده و در مقاله خود، حرفه ای‏گری و سیاست های درست این شرکت را ستایش کرده است، با این حال با توجه به این امر که برنامه مذکور طرفداران زیادی پیدا کرده بود، این مسئله می تواند منجر به بروز نارضایتی هایی شود. تحت این شرایط باید دید که واکنش کاربران به این اتفاق به چه صورت خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید