پنجشنبه, ۱۱ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Thu, 2 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

برترین های جهان چه دیدگاهی در رابطه با موفقیت دارند

2 سال پیش ( 1398/8/3 )
پدیدآورنده : آلنا اکتار   پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : موفقیت  

بدون شک هر فردی دیدگاهی را در رابطه با موفقیت دارد. با این حال جامع ترین دیدگاه ها را می توان متعلق به افرادی دانست که به این جایگاه، دست پیدا کرده باشند. جالب است بدانید که دیدگاه این افراد نسبت به عموم مردم تفاوت های فاحشی را داشته، آنها موفقیت را به معنای در اختیار داشتن ثروت میلیاردی تصور نمی کنند. همین امر نیز باعث شده است تا در ادامه به بررسی 12 دیدگاه از سوی برترین های جهان در رابطه با مفهوم موفقیت بپردازیم.

1-ریچارد برانسون: اگر احساس خوشبختی داشته باشید، به موفقیت رسیده اید

دیدگاه های افراد موفق درباره موفقیت

علت اصلی شهرت ریچارد برانسون، به خاطر شیوه کاری متفاوت و در اختیار داشتن بیش از 400 شرکت است، با این حال او موفقیت را به معنای در اختیار داشتن ثروت زیاد ندانسته و عنوان کرده است که در ابتدای راه، کسب ثروت میلیاردی اولویت اول او نبوده و تنها تمایل داشته است تا در مسیری گام بردارد، که کاملا مورد علاقه او بوده است. درواقع جهان پر است از انسان هایی که به ثروت دست پیدا کرده اند با این حال ابدا حس خوشبختی ندارند. به همین خاطر اولویت اصلی شما باید رسیدن به خوشبختی باشد. تحت این شرایط به فردی کاملا موفق تبدیل خواهید شد. در این رابطه فراموش نکنید که شاد بودن را باید اصلی ترین معیار در رابطه با میزان خوشبختی دانست.

2-آریانا هافینگتن: پول و قدرت تنها ابزارهای موفقیت محسوب شده و ابدا معیاری برای سنجش آن نیستند

دیدگاه های افراد موفق درباره موفقیت

برای من مواردی نظیر دانش، مهربانی و بخشندگی بسیار مهم تر از مواردی نظیر ثروت و قدرت است. درواقع در جهان می توان نمونه بسیاری از افرادی را پیدا کرد که قدرت و ثروت فوق العاده ای را داشته ولی میزان انسانیت آنها کاملا کم است. درواقع حتی می توان از طریق اقدامات غیرقانونی نیز به قدرت و ثروت دست پیدا کرد. به همین خاطر این دو را نمی توان از معیارهای موفقیت محسوب کرد. با این حال فردی که کاملا انسانی زندگی کند، حتی اگر به قدرت و ثروت بالا دست پیدا نکرده باشد، بازهم موفق ترین فرد برای من خواهد بود.

مطلب مرتبط: 101 ویژگی که برای موفقیت در کار خود باید از آن بهره مند باشید (قسمت اول)

3-مارک کوبان: موفقیت به معنای در اختیار داشتن امکانات نیست

دیدگاه های افراد موفق درباره موفقیت

بسیاری از افراد در رابطه با عدم پیگیری رویاهای خود، نبود امکانات را بهانه می کنند. این امر در حالی است که افراد موفق جهان، ابدا امکانات کافی برای رسیدن به موفقیت را نداشته و باور آنها باعث شده است تا به چنین جایگاهی دست پیدا کنند. به همین خاطر نیز فردی که به یک چیزی باور دارد، بدون شک موفق خواهد شد. به همین خاطر برای من تنها افرادی به معنای واقعی موفق هستند که بدون امکانات، در مسیر رویای خود گام برمی دارند.

4-جان وودن: رضایت فردی تنها معیار واقعی برای موفقیت است

دیدگاه های افراد موفق درباره موفقیت

جان وودن پرافتخارترین مربی بسکتبال جهان محسوب می شود. وی در کتاب خود تحت عنوان راز موفق بودن، تنها معیار واقعی را رضایت شخصی افراد از خود عنوان کرده است. درواقع به عقیده او هر فردی با دیگری کاملا متفاوت بوده و به همین خاطر نمی توان با یک معیار نسبت به همگان قضاوت کرد. در این رابطه تفاوتی ندارد که سایرین در رابطه با ما چه فکری می کنند، اگر از خود رضایت کافی را دارید، بدون شک به موفقیت دست پیدا کرده اید. با این حال ضروری است تا با خود کاملا صادق باشید. درواقع برخی از افراد حتی به خود دروغ می گویند که این امر بدون شک شما را تنها از رسیدن به موفقیت حداکثری دور خواهد ساخت. درواقع شما تا قبل از رسیدن به چنین باوری، نیاز به تغییرات مداوم خواهید داشت که این امر تنها از طریق صداقت با خود، امکانپذیر خواهد بود.

5-وارن بافت: موفقیت واقعی به کیفیت روابط ما بستگی دارد

دیدگاه های افراد موفق درباره موفقیت

کار و زندگی شخصی، دو معیار اصلی برای سنجش خوشبختی محسوب می شوند که شما باید در هر دوی آنها کاملا موفق ظاهر شوید. با این حال این امر تنها زمانی امکانپذیر خواهد بود که به کیفیت روابط خود توجه داشته باشید. برای مثال در رابطه با یک شرکت، ارتباطات عالی، تضمین کننده موفقیت بوده و در خانواده نیز اگر با نزدیکان خود ارتباط خوبی را داشته باشید، می توانید در نهایت خود را فردی موفق تلقی کنید. برای مثال من برای سنجش میزان موفقیت خود در زندگی، به این امر توجه می کنم که افرادی که دوست شان دارم، تا چه حد به من علاقه مند هستند.

مطلب مرتبط: نکاتی که رهبران برای کسب موفقیت باید بدانند

6-مایا آنجلو: موفقیت به معنای لذت بردن از کاری است که مشغول انجام آن هستید

دیدگاه های افراد موفق درباره موفقیت

هر فردی که کاری را انجام می دهد که به آن علاقه دارد، بدون شک به موفقیت رسیده است. این امر بدون شک برای هر فردی متفاوت خواهد بود. برای مثال برای من نویسندگی تنها کاری است که نسبت به آن علاقه وافری دارم. همین امر نیز باعث شده است تا به جایگاهی در دنیای شاعری و نویسندگی دست پیدا کنم. این امر در حالی است که بدون شک، حتی با در اختیار داشتن بهترین امکانات نیز ابدا نمی-توانستم در حوزه ای دیگر، درخششی را داشته باشم. به همین خاطر هر فردی که به دنبال موفقیت واقعی است، باید به سراغ کاری برود که بیش از هر چیزی به آن تمایل دارد.

7-بیل گیتس: معیار موفقیت، مفید بودن برای جامعه است

دیدگاه های افراد موفق درباره موفقیت

بیل گیتس رکورددار قرار گرفتن در رتبه نخست ثروتمندترین افراد جهان محسوب می شود با این حال با تاسیس بنیاد خیریه خود و اعلام این امر که پس از پایان زندگی اش تمامی ثروت او صرف امور خیریه خواهد شد، به خوبی نشان داده است که موفقیت برای او ابدا به معنای کسب ثروت نیست، درواقع آقای گیتس اعلام کرده است که اگر بتوانید برای جامعه خود مفید باشید و تاثیری مثبت را ایجاد کنید، بدون شک به موفقیت رسیده اید. درواقع اگر احساس کنید که تغییری مثبت را در جهان خود ایجاد کرده اید، بدون شک فردی موفق محسوب خواهید شد. این امر نیز تنها به معنای ایجاد یک برند نبوده و حتی موارد به ظاهر کوچک را نیز شامل می شود.

8-دیپاک چوپرا: موفقیت به معنای رشد مداوم است

دیدگاه های افراد موفق درباره موفقیت

اگرچه آقای چوپرا تحصیلات خود در رشته پزشکی را در دانشگاه معتبر ویریجینیا به اتمام رسانده و یک پزشک و استاد دانشگاه مطرح محسوب می شود، با این حال به علت اعتقاد او به شیوه درمانی ای به نام طب روحانی، به عنوان یک معلم معنوی خصوصا در کشور خود به شهرتی فوق العاده دست پیدا کرده و تاکنون بیش از 40 کتاب را به رشته تحریر درآورده است. در رابطه با موفقیت، وی عقیده دارد که نمی-توان هیچ نقطه پایانی را برای آن متصور شد. به همین خاطر موفقیت یک شبه، تنها یک خیال واهی بوده و لازم است تا هر فرد، به صورت مداوم، در مسیر رشد قرار داشته باشد. تحت این شرایط شما می توانید خود را فردی موفق تلقی کنید.

مطلب مرتبط: 101 ویژگی که برای موفقیت در کار خود باید از آن بهره مند باشید (قسمت دوم)

9-باراک اوباما: اگر قدرت ایجاد تغییر در زندگی یک فرد و یا افرادی را داشته باشید، فردی موفق خواهید بود

دیدگاه های افراد موفق درباره موفقیت

باراک اوباما اگرچه موفق شده بود تا به بالاترین جایگاه در کشور خود دست پیدا کند. با این حال در مصاحبه خود عنوان کرده است که رسیدن به این جایگاه، ابدا هدف اصلی او نبوده و موفقیت را تنها زمانی متعلق به خود می داند که به جای ثروت اندوزی، سطح زندگی افراد کشور خود را ارتقا بخشیده باشد. به همین خاطر رسیدن به قدرت و در اختیار داشتن ثروت، تنها باید به عنوان ابزاری برای پیاده ساختن آرمان هایی به مراتب بزرگ تر و مهم تر نظیر ایجاد رفاه عمومی باشد.

10-توماس ادیسون: فرد موفق کسی است که تمام تلاش خود را انجام می دهد

دیدگاه های افراد موفق درباره موفقیت

توماس ادیسون از جمله افرادی است که تنها اراده فرد را برای رسیدن به موفقیت کافی می داند. درواقع برای او شانس 99درصد موفقیت از طریق تلاش به دست می آید. علت این امر به این خاطر است که هر دستاورد بزرگی، کاملا دشوار بوده و تنها افرادی لیاقت آن را خواهند داشت که شایستگی خود را با تلاش بیش از حد، نشان داده باشند.

11-استفان کاوی: موفقیت برای هر فردی، تعریف جداگانه ای را خواهد داشت

دیدگاه های افراد موفق درباره موفقیت

آقای کاوی، نویسنده کتاب های بسیار مشهوری نظیر هفت عادت مردمان موثر است و در زمینه سخنرانی انگیزشی نیز یکی از بهترین ها محسوب می شود، با این حال به عقیده او موفقیت تنها در اختیار افرادی قرار دارد که خودشناسی خوبی را داشته باشند. درواقع تا زمانی که دقیقا ندانید که چه می خواهید، تمامی اقدامات شما نتیجه لازم را به همراه ندارد. تحت این شرایط شما مجبور خواهید بود برای هدف فردی دیگر تلاش کنید.

مطلب مرتبط: چگونه به فردی موفق تبدیل شویم

12-جان پل دجوریا: موفقیت به معنای سخت کوشی است

دیدگاه های افراد موفق درباره موفقیت

بدون شک در جهان دو نوع انسان وجود دارد. نخست آنهایی که حتی بیشتر از سطح توانایی های خود تلاش می کنند و دیگری افرادی که از شکست می ترسند و در نقطه ساکن مانده اند. برای درک بهتر این موضوع او زندگی خود را مثال زده است که در ابتدای شروع کار با مشکلات بسیاری مواجه بوده و برای فروش محصول، خود به صورت مستقیم به تمامی آرایشگاه ها مراجعه می کرد. این امر در حالی است که سایر رقبا، تنها به دنبال روش های راحت برای خود بوده اند. همین امر نیز باعث شد تا وی بتواند از یک فردی که با مشکلات مالی بسیاری مواجه بوده است، به یکی از ثروتمندترین و موفق ترین افراد جهان تبدیل شود.

منبع : businessinsider
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/KpSBbZzy
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه