سه شنبه, ۱ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Tue, 21 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

چگونه شانس خوانده شدن محتوای سایت مان را افزایش دهیم

4 سال پیش ( 1398/8/21 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : سوجان پتل  

به نظر شما چه مطالبی مخاطبان را مجبور به مطالعه خود کرده و آمارهای شگفت انگیزی را رقم می زنند؟ اگرچه ممکن است برای این امر نظرات مختلفی وجود داشته باشد، با این حال رعایت یکسری اصول اولیه، کاملا الزامی خواهد بود. درواقع برخی از محتواها نه تنها مخاطبان را به مطالعه ترغیب می کنند، بلکه میزان به اشتراک گذاشتن آنها نیز فوق العاده است. در همین راستا قصد بررسی هفت عاملی را داریم که باعث خواهد شد تا همگان تمایل کافی برای مطالعه محتواهای شما را داشته باشند.

1-به خواست مخاطبان خود توجه داشته باشید

افزایش شانس خوانده شدن محتوا

هوشمندانه ترین اقدام در زمینه تولید محتوا این است که به دنبال تمرکز بر روی موضوعاتی باشید که کاملا مورد نیاز مخاطبان بوده و آنها نسبت به این موضوعات تمایل و واکنش بسیار خوبی را دارند. برای رسیدن به چنین سطحی، بررسی عملکرد مخاطبان، کاملا ضروری خواهد بود. برای مثال می توانید مطالب مورد علاقه آنها را از طریق اقداماتی نظیر ایجاد نظرسنجی و یا بررسی مطالب پرطرفدار جامعه هدف خود، پیدا کنید. با این حال این امر تنها دو اقدام ساده در این زمینه محسوب شده و هر فردی با توجه به امکانات و توانایی های خود می تواند راهکارهای به مراتب بیشتر و موثرتری را پیدا کند.

در این رابطه توجه داشته باشید که در زمینه تولید محتوا، کیفیت حرف اول را می زند. به همین خاطر نباید از وقت گذاشتن برای آن واهمه ای را داشته باشید. درواقع بسیاری از افراد تصور می کنند که تولید حداکثری محتوا، سیاستی به مراتب بهتر محسوب می شود. با این حال توجه داشته باشید که تحت این شرایط، کیفیت کار شما به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و در شرایطی که افراد و برندهای بی شمار دیگری در تمامی حوزه های کسب و کار وجود دارند، این امر به معنای افزایش مخاطبان رقبای شما خواهد بود. در نهایت توجه داشته باشید که با پیدا کردن مشکلات، نیازها و تمایلات جامعه هدف خود، نباید تنها در زمینه آموزش و یا اطلاع رسانی فعالیت کنید. درواقع افراد تمایل دارند تا از مطالعه خود، به یک نتیجه دست پیدا کنند.

مطلب مرتبط: فرآیند تولید محتوا برای سایت | تولید محتوا برای سایت چیست

به همین خاطر ضروری است تا قبل از شروع به تولید محتوا، از کاربردی بودن نتیجه نهایی خود، اطمینان داشته باشید. در این رابطه فراموش نکنید که افراد حتی پس از مطالعه یکی از مطالب شما، اقدام به قضاوت کردن خواهند کرد. به همین خاطر ضروری است تا به نحوی رفتار کنید که افراد پس از مشاهده محتوای شما، پاسخ بخشی از مشکلات خود را پیدا کرده باشند. این امر خود بهترین تبلیغ برای پیگیری سایر مطالب خواهد بود.

2-از معجزه تیتر غافل نشوید

تیتر را باید نخستین موردی دانست که مخاطب با آن مواجه خواهد شد. به همین خاطر از آنها به عنوان یک چاقوی دو لبه نام برده می شود. درواقع یک تیتر خوب می-تواند افراد را به خواندن مطلب تشویق کنند. این امر درست در تضاد با نتیجه یک تیتر بد و یا حتی ضعیف خواهد بود. در این رابطه توجه داشته باشید که تیتر شما در کنار انتقال مفهوم کلی، باید جذابیت بالایی را نیز به همراه داشته باشد. برای بهبود سطح خود در این زمینه، بهترین راهکار این است که تیتر مقالات مختلف را مورد بررسی قرار داده و از جدیدترین مقالات در این زمینه نیز غافل نشوید. برای مثال استفاده از کلیدواژه ها در تیتر، یکی از راهکارهای افزایش احتمال دیده شدن آن محسوب می شود. فراموش نکنید که این امر در زمینه سئو سایت نیز تاثیرگذار بوده و باعث خواهد شد تا در موتورهای جست وجوگر، مطالب شما بهتر نمایش داده شود. همچنین استفاده از اعداد و رعایت اصل مختصر بودن نیز از دیگر موارد مهم در زمینه انتخاب تیتر مناسب محسوب می شود.

3-پیش زمینه لازم را در مخاطب ایجاد کنید

برای این امر که مطالب شما به خوبی مورد توجه قرار گیرد، باید به این اطمینان دست پیدا کنید که تمامی مفاهیم، کاملا قابل فهم است. در این رابطه ضروری است تا توضیحات کافی را در رابطه با هر مفهوم، ارائه دهید. برای این امر حتما الزامی وجود ندارد که در درون متن، اطلاعات را وارد کنید. برای مثال در صورتی که در زمینه روش های بهبود سئو سایت، مقاله ای را تهیه کرده اید، می توانید بر روی کلمه سئو، این قابلیت را ایجاد کنید که با کلیک بر روی آن، به صفحه ای بروند که اطلاعات جامع در رابطه با آن وجود دارد. برای این امر، ویکی پدیا یک گزینه مناسب محسوب می شود. همچنین فراموش نکنید کلماتی که احساس می کنید که نیاز به توضیح بیشتر دارند، باید با یک رنگ دیگر مشخص شوند. این امر باعث خواهد شد تا مرز میان مطالب تخصصی و عامه پسند کمرنگ شده و همگان بتوانند از آن استفاده لازم را ببرند.

4-داستان سرایی داشته باشید

همه افراد عاشق داستان هستند. درواقع یک داستان خوب، باعث خواهد شد تا مخاطب کاملا درگیر موضوع شما شود، با این حال توانایی داستان سرایی، یک هنر مهم محسوب می شود که تعداد کمی از افراد فعال در زمینه تولید محتوا، از آن برخوردار هستند. به همین خاطر نیز شما باید برای رسیدن به چنین سطحی، تمرین کافی را داشته باشید. با این حال برخی از نکات نظیر رعایت اصل صمیمیت، از جمله الزامات در زمینه داستان سرایی محسوب می شوند.

5-اصول زیبایی شناختی را جدی بگیرید

برخی از نکات نظیر رعایت فاصله مناسب بین خطوط، باعث خواهد شد تا افراد احساس راحتی بیشتری را داشته باشند. درواقع تنها جذاب کردن متن و مفید بودن آن کافی نبوده و افراد باید راحتی لازم را نیز داشته باشند. برای این امر توصیه می شود تا قالب سایت را به صورت بسیار ساده، کاربردی و در عین حال جذاب درآورید. همچنین چندین حالت برای مطالعه نیز باید وجود داشته باشد. درواقع اگر افراد بتوانند شرایط را مطابق خواست خود تغییر داده و امکانات متعددی را در این زمینه داشته باشند، بدون شک تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. همچنین در زمینه تولید محتوا، لازم است تا نگاهی بلندمدت را داشته باشید. به همین خاطر تبلیغات و پاپ آپ ها را کنار گذاشته و تنها بر روی جذب مشتری از طریق تاثیر محتواهای خود، تمرکز کنید.

مطلب مرتبط: ویژگی های یک محتوای خوب چیست؟

6-مقالات مرتبط با موضع خود را پیشنهاد دهید

این امر که در بین متن و یا انتهای آن، مقالات مرتبط با کل و یا بخشی از موضوع مورد بحث را معرفی کنید، نه تنها باعث افزایش رضایت مخاطب خواهد شد، بلکه شانس دیده شدن مطالب دیگر را نیز افزایش خواهد داد. در این رابطه فراموش نکنید که اگر قادر به پوشش لازم نیستید، ضروری است تا از راهکارهایی نظیر همکاری با سایر سایت ها و یا استفاده از پست مهمان، استفاده کرده و مسائل را برای خود بیش از حد سخت نکنید. این امر باعث خواهد شد تا امکان فعالیت طولانی مدت برای شما مهیا شود.

7-مخاطب را درگیر نگه دارید

این امر که پس از پایان یافتن مطلب خود، مخاطب را رها نکنید، مهم ترین اقدامی است که در تمامی مطالب شما باید وجود داشته باشد. برای مثال پس از پایان یافتن یک مقاله شما باید مخاطبان را به مراجعه مجدد و بررسی سایر محتواها سوق دهید. در این رابطه یک پیشنهاد ویژه و یا وعده ای جذاب نیز می تواند کاملا کارساز باشد.

منبع : searchenginejournal
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/4MPWnCFB
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چینچک صیادیدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبول
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه