دوشنبه, 11 شهریور 1398 - 11:09

یکی از مسائل همیشگی در زمینه مدیریت سایت این است که چگونه احتمال بازدید مجدد از سایت خود را افزایش دهیم. علت اهمیت این امر به این خاطر است که صرفا یک بازدید، شما را به نتیجه موردنیاز نخواهد رساند. در این رابطه رعایت برخی از نکات می تواند شانس موفقیت شما را افزایش دهد. در همین راستا و در ادامه به بررسی 10مورد منتخب خواهیم پرداخت.

1-از نقل قول ها استفاده کنید

افزایش بازدید سایت

این امر که به دنبال تهیه آرشیوی از جملات برترین های جهان باشید، بدون شک یک بخش جذاب خواهد بود. این امر خود دلیل کافی را برای مراجعه مجدد افراد برای مطالعه موارد دیگر و یا جملات جدید ایجاد خواهد کرد. در این رابطه فراموش نکنید که در ابتدا لازم است تا از مطرح ترین افراد شروع کنید. این امر به علت شناخته شده بودن آنها برای تمامی افراد، تجربه اولیه جذاب تری را به همراه خواهد داشت. در نهایت فراموش نکنید که باید امکان به اشتراک گذاری آنها وجود داشته باشد تا افراد بتوانند در کمترین زمان، متن مورد علاقه خود را با سایرین به اشتراک بگذارند. به همین خاطر نباید از اضافه کردن بخش های فرعی به سایت اصلی، خودداری کنید.

مطلب مرتبط:  افزایش ترافیک وب سایت، بدون نیاز به سئو

2-به سوالات پاسخی سریع را بدهید

این امر که افراد برای پاسخ سوالات خود مجبور باشند به شما ایمیل زده و منتظر بمانند، بدون شک مورد علاقه هیچ کس نخواهد بود. به همین خاطر باید امکان چت در سایت شما وجود داشته باشد. یک پشتیبان 24 ساعته هوشمند، می تواند نیاز شما در این زمینه را برطرف کند. درواقع با تعیین یکسری پاسخ های از پیش تعیین شده، دیگر نیازی به حضور 24 ساعته در سایت نخواهید داشت، با این حال همواره این احتمال وجود دارد که پرسش افراد، خارج از لیست تعیین شده باشد. به همین خاطر لازم است تا یک زنگ هشدار را تعیین کنید تا از این سوالات آگاهی یافته و خود اقدام به پاسخدهی به آنها کنید. در نهایت اطلاعات دادن به مشتری را به هیچ سطحی محدود نکرده از ارائه موارد آموزشی نظیر ویدئوهای آموزشی، غافل نشوید. درواقع این امر که افراد چیزی بیشتر از سطح توقع خود را دریافت کنند، بدون شک تاثیرگذار بوده و احتمال بازگشت مجدد آنها به سایت شما را افزایش خواهد داد.

3-به آنها ایمیل بزنید

این امر که از افراد ایمیل آنها را بخواهید، باعث خواهد شد تا زمینه لازم برای ارسال مطالب مورد نظر، فراهم شود. درواقع شما می توانید لینک برخی از بهترین مطالب خود را برای آنها ارسال کنید. این امر شانس مراجعه مجدد آنها را افزایش خواهد داد. با این حال لازم است تا در پایان هر ایمیل خود، از مخاطب بخواهید تا موضوعات موردنظر را انتخاب کند و یا در صورتی که تمایلی در این زمینه ندارد، ارسال های شما را متوقف سازد. درواقع شما نباید خود را به عنوان یک برند مزاحم مطرح کنید.

4-تنوع کافی را داشته باشید

به هر میزانی که مطالب متنوع تری را منتشر کنید، شانس موفقیت شما افزایش پیدا خواهد کرد. به همین خاطر از محدود بودن و یا بیش از حد تخصصی کار کردن خودداری کرده و بخش های متنوعی را داشته باشید. فراموش نکنید که شما باید به دنبال جذب حداکثری باشید.

5-مطالب ارزشمند را به صورت مداوم منتشر کنید

اگر بخواهیم درجه اهمیت محتواها را دسته بندی کنیم. تولید آن در جایگاه نخست، ترجمه در جایگاه دوم و بازنشر در آخرین مرتبه قرار دارد. به همین خاطر نیز لازم است تا به ترتیب این امر توجه داشته باشید، با این حال فراموش نکنید که بازنشر یک مطلب کاملا مفید و ارزشمند، همواره بهتر از تولید محتوایی ضعیف خواهد بود. به همین خاطر کیفیت کار را نیز باید مورد توجه قرار دهید. همچنین لازم است تا محتواهای مختلف را مورد توجه قرار دهید. برای مثال متن، فایل صوتی، عکس، اینفوگرافی و فایل تصویری، از جمله مهم ترین ها محسوب می شوند که باید تمامی آنها را مورد استفاده قرار دهید.

6-یک پیشنهاد جذاب را به آنها ارائه دهید

برای مثال ارائه کد تخفیف و یا انواع قرعه کشی ها از جمله مواردی است که باعث تشویق افراد به بازدید مجدد از سایت خواهد شد. به همین خاطر لازم است تا این باور را در آنها ایجاد کنید که بازگشت آنها با فوایدی همراه خواهد بود.

7-با شبکه های اجتماعی تعامل داشته باشید

شبکه های اجتماعی امروزه مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. به همین خاطر نیز نباید فعالیت خود را تنها به سایت محدود بدانید. اقدامات حرفه ای در این زمینه، خود به افزایش بازدید از سایت منجر خواهد شد، با این حال توجه داشته باشید که لینک سایت باید در تمامی آنها وجود داشته باشد. برای این امر لینکدین، فیس بوک و اینستاگرام، بهترین گزینه های موجود محسوب می شوند.

8-مخاطب را با سایت خود درگیر کنید

شما می توانید از مخاطبان برای تولید محتوا استفاده کنید. درواقع بسیاری از افراد تمایل دارند تا در حوزه های مورد علاقه خود، مطالبی را تولید کنید، با این حال بستر لازم برای دیده شدن برای آنها وجود ندارد. درواقع برای این افراد تنها درج نام آنها کاملا رضایت بخش خواهد بود. مزیت دیگر این امر به این خاطر است که بخشی از نیاز شما به تولید محتوا، رفع خواهد شد. در نهایت لازم است تا زمینه رشد برای افراد فراهم باشد. در غیر این صورت آنها در درازمدت کاملا ناامید خواهند شد. برای مثال در صورتی که در ابتدا محدودیت 300 کلمه ای را تعیین کرده اید، با گذشت زمان لازم است تا آن را افزایش داده و امکان فعالیت در سایر بخش ها نظیر ترجمه، ایجاد فایل صوتی و یا تصویری را نیز برای شان مهیا سازید.

مطلب مرتبط: بررسی 10 راهکار ساده برای افزایش ترافیک سایت

9-سئو سایت را امری الزامی تلقی کنید

سئو سایت باعث خواهد شد تا در نتایج جست وجوهای افراد، در رتبه بالاتری قرار گرفته و بهتر نمایش داده شوید. به همین خاطر بسیار مهم است که نکات موجود در رابطه با آن را رعایت کنید. در این رابطه برای عملکردی حرفه ای، استفاده از یک فرد توانا، کاملا سودمند خواهد بود. در نهایت تعامل با سایر سایت ها، زمینه رشد شما را فراهم خواهد کرد. درواقع به هر میزانی که شناخته شده تر باشید، احتمال بازگشت مجدد افراد نیز افزایش خواهد یافت.

10-طراحی خیره کننده ای داشته باشید

درواقع تنها ارزشمند بودن مطالب مهم نبوده و لازم است تا به دنبال زیبایی کار نیز باشید. در این رابطه همه چیز باید زیبا و کاملا متفاوت باشد. در غیر این صورت، یکی از دلایل مهم برای بازگشت مجدد مخاطبان را از دست خواهید داد. در نهایت سرعت سایت نیز از دیگر مواردی است که در این رابطه تاثیرگذار است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید