پنج شنبه, 08 خرداد 1399 - 15:40

تا چه میزان نسبت به اولویت های استخدامی آگاه هستید؟ نکته جالب در این رابطه این است که بسیاری از افراد تصور می‏کنند که نیازی به شناخت در این زمینه وجود نداشته و بهتر است که تمامی تیم شرکت به یک باره شکل گیرد. در این رابطه به علت سهولت بالاتر پیدا کردن رده های پایین، استخدام این بخش سریع تر انجام می شود. اگرچه در ظاهر مشکلی وجود ندارد، با این حال واقعیت این است که بودجه استخدامی برندها کاملا مشخص و محدود بوده و این امر طبیعی است که افراد رده بالا، فراتر از حد انتظار شما درخواست هایی را داشته باشند. درواقع ممکن است با فردی مواجه شوید که بهترین گزینه محسوب شده و طبیعی است که برای جذب وی هزینه بیشتری را کنید. بدون شک اگر استخدام سایر بخش ها انجام شده باشد، ممکن است حتی با کمبود بودجه نیز مواجه شوید. این امر در حالی است که اگر براساس اولویت‏ها رفتار کنید، برای بخش های کم‏اهمیت می توان از راهکارهایی نظیر دورکاری و استخدام افراد جوان استفاده کرد تا هزینه ها کاهش پیدا کند. با این حال سوالی که مطرح است این است که اولویت های استخدامی کدامند؟ در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. درواقع ممکن است شما مالک یک برند باشید با این حال در بخش هیأت مدیره فعالیت کنید. تحت این شرایط لازم است تا از بالاترین جایگاه اداری شروع به استخدام کنید.

1-مدیرعامل

اولویت استخدامی شرکت بزرگ

بالاترین جایگاه اداری در شرکت به مدیرعامل اختصاص دارد که وظیفه مدیریت کل مجموعه های شرکت را برعهده دارد و باید گزارش ها را به هیأت مدیره تحویل دهد. انتخاب استراتژی و اقدامات شرکت کاملا به نظر این فرد بستگی خواهد داشت. به همین خاطر بسیار مهم است که بهترین گزینه موجود را انتخاب کنید. این امر به حدی مهم است که برخی از برندها، از افراد خارج از کشور خود استفاده می کنند تا امکان رسیدن به بهترین جایگاه ها وجود داشته باشد. نکته مهمی که باید توجه داشته باشید این است که شیوه کار یک مدیرعامل باید با اهداف شما سازگار باشد، در غیر این صورت نتیجه لازم را به دست نخواهید آورد. همچنین بهتر است که کمترین تلاش را برای کاهش بودجه به این بخش اختصاص دهید. درواقع برای استخدام یک مدیرعامل، تقریبا هیچ سقف معینی نباید وجود داشته باشد.

مطلب مرتبط: چگونه بهترین استخدام را داشته باشیم

2-مدیر تولید

وظیفه نظارت و مدیریت خط تولید، برعهده این جایگاه قرار دارد. در این رابطه بهتر است تا از نظر مدیرعامل استخدام شده نیز استفاده کنید. برای این بخش، تجربه کاری بالا بسیار مهم خواهد بود. این امر در حالی است که سن مدیرعامل چندان اهمیتی نخواهد داشت.

3-مدیر ارشد فنی

هر چیز در رابطه با فناوری و تکنولوژی شرکت به مدیر مذکور ارتباط خواهد داشت. درواقع در جهان امروز که تکنولوژی حرف اول را می زند، بدون شک چنین جایگاهی کاملا حیاتی است. همچنین این مسئولیت شرایط را برای اقداماتی نظیر بازاریابی اینترنتی مهیا خواهد کرد. در این رابطه مهم ترین عامل، سطح مهارتی فرد محسوب می شود. به همین خاطر به جای توجه به رزومه، آزمون عملی داشته باشید.

4-مدیر ارشد بازاریابی

بدون بازاریابی عملا شما شانسی را برای فروش محصولات خود نخواهید داشت. درواقع تمامی تلاش ها در نهایت به خاطر فروش بوده و لازم است تا به این بخش توجه ویژه ای را داشته باشید. وی وظایفی نظیر انتخاب استراتژی ها، قیمت گذاری، تبلیغات و هماهنگ‏سازی تیم در راستای سیاست های اتخاذشده را برعهده دارد. در استخدام این افراد تجربه موفق در کنار نرخ مطالعه بالا بسیار مهم خواهد بود. علت این امر به این خاطر است که روش های بازاریابی به صورت مداوم در حال تغییر بوده و سطح ثابت کاملا ناکارآمد خواهد بود. همچنین بهتر است تا در این زمینه از افرادی استفاده کنید که متعلق به منطقه ای هستند که در آن قصد فعالیت دارید. علت آن نیز به این خاطر است که هدف بازاریابی تحت تاثیر قرار دادن جامعه هدف محسوب می شود. در این راستا بدون شک یک فرد بومی، شناخت بالاتری را از مشتریان شما خواهد داشت.

5-مدیر فروش

با توجه به ارتباط نزدیک بازاریابی و فروش، بهتر است تا این پست به انتخاب مدیر ارشد بازاریابی باشد. چنین فردی مسئولیت دارد تا شرایط را برای فروش موفق فراهم آورد. برای مثال راهکارهای جدید را پیدا کرده و محصولات را به بهترین شکل به دست مشتری برساند. درواقع تضمین سود شرکت برعهده این فرد قرار دارد.

مطلب مرتبط: راهکارهایی برای استخدام نیروی انسانی مناسب

6-مدیر ارشد مالی

مدیریت گزارش های مالی امری بسیارسخت بوده و حوزه اصلی جایگاه مذکور را تشکیل می-دهد. وی وظیفه دارد تا با ارائه گزارش های مالی، مدیران رده های بالاتر را در اتخاذ سیاست های جدید یاری کنند. به همین خاطر نقش آنها مشاوره ای نیز است. در انتخاب چنین فردی نظر تمامی افرادی که تا به این مرحله استخدام شده اند، کاملا مهم خواهد بود. چنین فردی مسئولیت نظارت بر کار حسابداران را نیز برعهده دارد.
در نهایت سایر بخش ها در اولویت های بعدی استخدام شرکت قرار می گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید