چهارشنبه, 06 فروردين 1399 - 15:30

بسیاری از جوانان در سراسر جهان علاقه‎مند به حضور در عرصه کارآفرینی هستند. در این رابطه افرادی نظیر بیل گیتس، الگوهای آنها محسوب می-شود. تحت این شرایط بدون شک توصیه های این افراد به جوانان مشتاق، می تواند اهمیت بسیار بالایی داشته باشد. به همین خاطر در این مقاله به گردآوری مجموعه توصیه ها پرداخته ایم. بدون شک توجه به آن می تواند راهنمای عمل بسیار خوبی باشد. در همین راستا 15 مورد منتخب را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

توصیه بهترین ها در حوزه کارآفرینی

1-چالش هایی را برای خود ایجاد کنید (ریچارد برانسون)

ریچارد برانسون بر این باور است که کارآفرینی صحنه مواجهه با اتفاقات مختلف است. تحت این شرایط اگر عادت به رویارویی با اتفاقات جدید را نداشته باشید، بدون شک بدترین تجربیات را به دست خواهید آورد. درواقع شما باید هر روز را به یادگیری بیشتر اختصاص داده و زندگی خود را پر از چالش های مختلف کنید. این امر در نهایت شخصیت شما را شکل داده و شما را آماده در دست گرفتن مدیریت یک شرکت خواهد کرد. درواقع توجه داشته باشید که هر فردی می تواند کارآفرین باشد، با این حال عملکرد شما در این رابطه و میزان موفقیت شرکت معیار خوب و یا بد بودن خواهد بود.

مطلب مرتبط: برترین توصیه های کارآفرین ها

2-تنها کارهایی را انجام دهید که به آنها تمایل دارید (بیل گیتس)

این امر که بخواهید هر چیزی را امتحان کنید، باعث خواهد شد تا امکان حرفه ای شدن در یک حوزه وجود نداشته باشد. تحت این شرایط شما فردی کاملا معمولی خواهید بود که ابدا شایستگی لازم برای مدیریت یک شرکت را نخواهد داشت. به همین خاطر ضروری است در همین سنین جوانی، علاقه اصلی خود را انتخاب کرده و برای آن سرمایه گذاری و تلاش کنید. تعیین هدف باعث خواهد که حتی در رابطه با انتخاب دوستان خود نیز دقت عمل بالاتری را داشته باشید. در نهایت تنها زمانی رضایت واقعی را از زندگی خود به دست خواهید آورد که تنها کارهایی را انجام دهید که واقعا به آنها اعتقاد و علاقه دارید. همچنین لازم است تا به انتقادات و شکایات توجه ویژه‎ای را داشته باشید. این موارد شما را متوجه اشکالات موجود خواهد کرد. به همین خاطر لازم است تا آستانه تحمل خود را افزایش داده و به فردی انتقادپذیر تبدیل شوید.

3-ریسک کنید (جف بزوس)

توصیه ثروتمندترین فرد حال حاضر جهان این است که برای قرار گرفتن در رده بهترین کارآفرین ها چاره ای جز ریسک کردن وجود نخواهد داشت. بدون شک به هر میزان که هدف شما بزرگ تر باشد، ریسک بزرگ تری نیاز خواهد بود. در این مسیر با نگاهی به زندگی تمامی افراد موفق، متوجه این امر خواهید شد که به محض ریسک کردن، با موفقیت همراه نخواهید بود، با این حال اگر روحیه خود را از دست نداده و تلاش خود را ادامه دهید، بدون شک موفقیت برای شما خواهد بود.

4-به خودتان ایمان داشته باشید (هنری فورد)

اگر به خودتان ایمان نداشته باشید، حتی بهترین امکانات نیز نمی تواند شما را به هدف‎تان برساند. درواقع افرادی که از نظر دیگران بزرگ هستند، در ابتدا در نظر خودشان بزرگ بوده اند. این امر باعث می شود تا سختی های راه و نظر منفی و حتی تمسخر سایرین، تاثیری را بر روی شما به همراه نداشته باشد. افرادی که به خود ایمان دارند، امکان دست پیدا کردن به راه حل را از جانب خود کاملا محتمل شمرده و این امر باعث می-شود تا بهانه‎گیر نباشند.

5-دیدی همه‎جانبه داشته باشید (دیوید کارپ)

موسس تامبلر بر این باور است که یک کارآفرین باید بتواند مسائل را از زوایایی نگاه کند که سایرین قادر به مشاهده آن نیستند. این امر باعث می شود تا تصمیمات آنها اختلاف فاحشی با سایرین داشته باشد. برای این موضوع هوشیاری، کسب تجربه و بالا نگه داشتن سطح دانش و اطلاعات الزامی خواهد بود.

6-بهترین ها را در کنار خود داشته باشید (رید هافمن)

موسس لینکدین توصیه می کند که همواره به دنبال پیدا کردن بهترین ها برای ایجاد یک تیم باشید. این افراد به علت دید مشترکی که با شما دارند، کمک بسیار خوبی برای پیشرفت خواهند بود. در نهایت می توانید از این گروه دوستانه خود، برای تاسیس یک شرکت نیز استفاده کرده و سریعا رشد کنید.

مطلب مرتبط: 4 توصیه راهبردی برای کارآفرینان مستقل

7-با ترس های خود رو به رو شوید (آریانا هافینگتون)

غلبه بر ترس ابدا کار ساده ای نیست، با این حال حتما باید انجام شود. درواقع ترس باعث می شود تا در حصار امن زندگی خود باقی بمانید. بدون شک این وضعیت بدترین اتفاق ممکن خواهد بود و شما عملا هیچ شانسی را برای کارآفرین شدن نخواهید داشت. به همین خاطر بهتر است تا زمانی را صرف خودسازی کنید تا شرایط روحی لازم را داشته باشید.

8-اقدام خود را به تاخیر نیندازید (والت دیزنی)

یکی از بدترین تصورات افراد این است که فکر می-کنند همواره زمانی دیگر وجود دارد این امر خصوصا در بین جوانان رایج بوده و باعث می شود تا بهترین سال های خود را به بهانه فرارسیدن زمان مناسب، از دست بدهند. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما متوجه بسیاری از مسائل در حین انجام کار خواهید شد و لازم است تا در کنار دانش، تجربه نیز به دست آورید. به همین خاطر ضروری است تا این باور را در خود ایجاد کنید که فرصت مناسب، تنها به ذهنیت شما بستگی داشته و نباید اقدام خود را به تاخیر بیندازید. بدون شک تا زمانی که جوان هستید، امکان شروع مجدد پس از کسب شکست، مهیا-تر خواهد بود. درواقع همه افراد در ابتدای کار خود شکست می‎خورند و نباید از آن یک فاجعه بسازید. درواقع این امر در مسیر کسب موفقیت، کاملا معمولی محسوب می شود.

9-تفکری آینده‎نگرانه داشته باشید (استیو جابز)

برای بسیاری از افراد موفقیت به معنای آن است که در سال آینده همه چیز متحول شده باشد، با این حال این امر در زندگی واقعی تنها یک رویا خواهد بود. درواقع رسیدن به خواسته های بزرگ، نیاز به زمان طولانی نیز دارد. در این رابطه نمی توان زمان مشخصی را تعیین کرد، با این حال لازم است تا موفقیت در کوتاه مدت را فراموش کنید. علت این امر به این خاطر است که برای رسیدن به چنین خواسته ای شما باید اقداماتی را انجام دهید که ابدا مناسب نبوده و باعث خواهد شد تا سابقه موردنیاز برای حضور طولانی مدت در یک عرصه کاری عملا نابود شود.

10-انرژی خود را مدیریت کنید (جک ما)

همواره توصیه می شود که زمان خود را باید مدیریت کرد، با این حال مهم تر از این اقدام، مدیریت انرژی است. درواقع این امر که بتوانید انرژی خود را به نحوی مصرف کنید که هیچ‎گاه با خستگی بیش از حد مواجه نشوید، بسیار مهم خواهد بود. در این رابطه مثال کوهنوردی برای درک آن گزینه بسیار مناسبی است. درواقع اگر شما ندانید که تا چه حد باید کوله شما سنگین باشد، از چه تجهیزاتی استفاده کنید، چه مواد غذایی ای در کنار خود داشته باشید و در چه زمانی باید استراحت کنید، بدون شک با خستگی ای مواجه خواهید شد که برای رفع آن، به چندین ساعت زمان نیاز خواهد بود. در نهایت اگر انرژی خود را به صورت حرفه ای مصرف نکنید، پس از مدتی با افسردگی مواجه خواهید شد. به همین خاطر در کنار برنامه‎ریزی برای زمان خود، به سطح انرژی نیز توجه داشته باشید. در نهایت فراموش نکنید که برخی از راهکارها باعث می شود تا زمان بازیابی انرژی کوتاه تر شود.

11-تیمی قدرتمند را ایجاد کنید (سرگی برین)

هیچ فردی نمی تواند به تنهایی به موفقیت دست پیدا کند. وجود یک تیم باعث می شود تا انجام کارها در مدت زمانی کوتاه تر و با کیفیتی بالاتر امکان‎پذیر باشد. به همین خاطر تنها کار کردن را فراموش کرده و کار تیمی را به اصلی برای خود تبدیل کنید.

12-آموزش مداوم را جدی بگیرید (لری پیچ)

شما باید آموزش خود را مداوم کنید. درواقع به عقیده من اگر روزی کمتر از دو ساعت در زمینه مورد علاقه خود مطالعه داشته باشید، موفق نخواهید بود. در این رابطه نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که باید جدیدترین شیوه های آموزشی را مورد توجه قرار دهید. این امر باعث خواهد شد تا نتایج بهتری را به دست آورید. درواقع کارآفرین موفق فردی است که پایگاه اطلاعاتی بسیار قدرتمند و به روزی را داشته باشد. همچنین این جمله را همواره به خاطر داشته باشید که شما همواره باید فراتر از حد انتظارات ظاهر شده و بیش از تصور افراد، امکانات دهید. این امر مزیت رقابتی شما خواهد بود.

13-سرمایه‎گذاری را یاد بگیرید (ریچارد هاروچ)

این امر که منابع درآمدی شما و در نهایت شرکت متنوع باشد، باعث خواهد شد تا در صورت بروز یک مشکل، وارد بحران نشوید. در این رابطه توصیه می شود تا اصول سرمایه‎گذاری را فرا گرفته و فراموش نکنید که بهترین نوع سرمایه‎گذاری، بر روی خودتان خواهد بود. به همین خاطر در ابتدا در تلاش برای توانمندتر کردن هرچه بیشتر خود باشید.

14-مشتری را بشناسید (دیو توماس)

در هر کسب و کاری شما با مشتری مواجه خواهید بود. به همین خاطر بسیار مهم است که درک خوبی از آنها داشته باشید تا در نهایت بهترین محصول و خدمت‎رسانی را ارائه دهید. به همین خاطر از همان سنین جوانی، تلاش کنید تا اطلاعات خود از جامعه هدف را تا حد امکان افزایش دهید. این داده ها پس از شروع کار شما برگ برنده خواهند بود.

مطلب مرتبط: توصیه های مدیریتی برترین کارآفرین های جهان

15-صنعت خود را بشناسید (تونس هسی)

اشتباه بزرگ بسیاری از افراد این است که اطلاعات خود را تنها به منابع کتابخانه ای محدود می کنند. این امر در حالی است که موفق ترین کارمندان، سابقه کاری مناسبی را نیز دارند. به همین خاطر توصیه می شود تا در ابتدا زمانی را به کار در حوزه مورد علاقه خود صرف کرده و در تلاش برای پیگیری اخبار، سخنرانی افراد خبره این حوزه و... کنید. در این رابطه حتی دستیار بودن برای یک مدیر، می تواند گزینه فوق‎العاده خوبی باشد. این امر باعث می شود تا به درک فوق‎العاده ای از شرایط صنعت خود دست پیدا کرده و توان بالاتری را داشته باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید