شنبه, 26 بهمن 1398 - 20:13

رئیس هیأت مدیره سامسونگ که پیش تر به جرم فعالیت های خرابکارانه در سندیکای کارگری، به ۱۸ ماه زندان محکوم شده بود، تصمیم به استعفا گرفته است.

به گزارش زومیت، سامسونگ روز گذشته در بیانیه ای اعلام کرد رئیس هیأت مدیره این شرکت، لی سانگ هون که پیش تر در ماه دسامبر به جرم فعالیت های خرابکارانه در سندیکای کارگری، به ۱۸ ماه زندان محکوم شده بود، بدون شرح هیچ دلیلی، تصمیم به استعفا گرفته است. در بیانیه سامسونگ آمده است، اعضای هیأت مدیره شرکت مذکور بنا دارند در آینده ای نزدیک رئیس جدیدی را تعیین کنند. این اقدام در حالی صورت می گیرد که انتظار می رود سامسونگ در ماه مارس، جلسه ای را با سهامداران برگزار کند.

رئیس هیأت مدیره سامسونگ قصد استعفا دارد

در پرونده نظارتی لی سانگ هون آمده است، او در زمان حضورش به عنوان رئیس هیأت مدیره در سامسونگ، درحالی که روی فعالیت های مدیریتی نظارت داشت، تصمیماتی را درباره استراتژی اصلی این کسب و کار اتخاذ می کرد. وارث شرکت سامسونگ، جی وای لی نیز با اتهاماتی در ارتباط با پرداخت رشوه به یکی از نزدیکان رئیس جمهور اسبق کره جنوبی، پارک گئون های، در حال محاکمه است؛ او برای جلب حمایت دولت از طرح جانشینی خودش به عنوان رئیس هیأت مدیره، این رشوه را پرداخت کرده است.

گروه سامسونگ، با انتصاب کارشناسان خارجی به عنوان اعضای هیأت جدید نظارت، قصد دارد تا اقدامات قاطع تری را در برابر رفتارهای مجرمانه پیشه کند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید