یکشنبه, 11 خرداد 1399 - 12:42

افزایش سطح رضایت کارمندان یکی از دغدغه های همیشگی مدیران محسوب می شود. در این رابطه صرفا به افزایش حقوق محدود نبوده و راهکارهایی وجود دارد که بدون هزینه، باعث خواهد شد تا سطح رضایت شغلی کارمندان افزایش پیدا کند. تحت این شرایط انگیزه برای انجام اقدامات به بهترین شکل و تمایل به ماندن در شرکت، امری کاملا طبیعی خواهد بود. آمارها در این زمینه حاکی از آن است که میزان خلاقیت در بین کارمندانی که رضایت شغلی دارند، بسیار زیاد است. به همین خاطر این موضوع برای ارتقای سطح کار تیم شرکت امری کاملا ضروری خواهد بود.

1-تشویق مداوم

اقدامات ساده افزایش رضایت شغلی کارمندان

یکی از بزرگترین مشکلات کارمندان این است که انگیزه آنها پس از مدتی کاهش پیدا کرده و این موضوع باعث می شود تا در برابر فشار کاری، کاملا خسته شوند. این امر در حالی است که مدیران می توانند با تشویق مداوم، روحیه کارمندان خود را در حد مطلوبی نگه داشته و آنها را حمایت کنید. این امر باعث خواهد شد تا افراد حتی انگیزه تلاش بیشتر را نیز داشته باشند، با این حال توجه داشته باشید که تنها تشویق کلامی کافی نبوده و لازم است تا با اقداماتی نظیر پاداش، در این رابطه اقدام کنید.

2-مهارت های مدیریتی خود را به‎روز کنید

به هر میزان که روش های جدیدتر و کارآمدتری را برای مدیریت تیم خود استفاده کنید، این امر طبیعی است که انگیزه آنها افزایشی چشمگیر را پیدا کند. در این رابطه مطالعه مداوم مقالات، یک انتخاب کاملا مناسب خواهد بود.

3-قدرت درک بالاتری داشته باشید

این امر که یک شیوه رفتاری یکسان را نداشته باشید، بدون شک بسیار مهم خواهد بود. علت این امر به این خاطر است که افراد از موقعیت های مختلفی برخوردار بوده و توقع این است که مدیر شرکت بتواند آنها را درک کند. این امر باعث خواهد شد تا رضایت کاری افزایشی چشمگیر را پیدا کند. در این رابطه تنها کافی است تا در کنار قدرت سخنوری، تحمل گوش دادن به صحبت های حتی ساده ترین کارمند شرکت را داشته باشید.

مطلب مرتبط: رضایت شغلی کارمندان با 6 راهکار ساده و موثر

4-کارمندان را محدود نکنید

این امر که اجازه دهید کارمندان وظایف خود را به شیوه مورد علاقه خود انجام دهند، اقدام بسیار مهمی خواهد بود. درواقع شما تنها باید به نتایج نگاهی بیندازید. بدون شک افراد با یکدیگر متفاوت بوده و طبیعی است که شیوه ها نیز یکسان نباشد. همچنین اجازه دهید تا کارمندان زمانی را برای پرداختن به حوزه-های مورد علاقه خود داشته باشند. این موضوع باعث خواهد شد تا یادگیری آنها کاملا در مسیر علاقه آنها باشد. برای مثال قبل از آنکه وظایف جدید را برای افراد مشخص کنید، از آنها نسبت به علاقه خود سوال کرده و با این اقدام نتایج به مراتب بهتری را به دست آورید.

5-برنامه ای برای ارتقای سطح کارمندان خود داشته باشید

هر فردی تمایل دارد که در حوزه کاری خود پیشرفت کند. این امر تنها در افزایش درآمد خلاصه نشده و لازم است تا امکان ارتقای شغلی نیز وجود داشته باشد. برای مثال برخی از شرکت ها کارمندان نمونه خود را که به سطح لازم رسیده‎اند، به عنوان مدیر یکی از نمایندگی ها انتخاب می کنند. به صورت کلی شما باید برنامه ای مشخص و دقیق را داشته باشید تا همه کارمندان از امکان رشد اطمینان داشته باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید