یکشنبه, ۲ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Sun, 24 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

تکنیک های کاهش استرس در حوزه کارآفرینی

1 سال پیش ( 1398/11/21 )
پدیدآورنده : علی آل علی   پدیدآورنده : لوی کینگ  

فعالیت در دنیای کسب و کار به عنوان کارآفرین چالش های بسیار زیادی به همراه دارد. اغلب افراد فعال در حوزه های کارآفرینی با فشارهای بسیار زیادی دست و پنجه نرم می کنند. همین امر میزان استرس و نگرانی های مداوم آنها را به شدت افزایش می دهد. یکی از نکات مهم در زمینه فعالیت مناسب به عنوان یک کارآفرین توانایی مدیریت و کنترل فشارهای موجود است. در غیر این صورت ما به زودی در عرصه کسب و کار با شکست مواجه خواهیم شد. هیچ فردی توانایی فعالیت حرفه ای تحت فشارهای فراوان را ندارد. به همین خاطر ما باید همیشه به دنبال راهکارهایی برای کاهش فشار محیط کار باشیم.

من به عنوان یک کارآفرین تا زمانی که با چند حمله عصبی و نگرانی شدید مواجه نشده بودم، نسبت به میزان استرس ام در حوزه کارآفرینی آگاهی نداشتم. این امر مشکلات بسیار زیادی برای من در طول دوران فعالیت حرفه ای ایجاد کرد. به همین خاطر در مقاله پیش روی به بررسی سه راهکار اصلی برای کاهش استرس در حوزه کارآفرینی خواهم پرداخت.

تکنیک های کاهش استرس در حوزه کارآفرینی

1. اهمیت استراحت مناسب

بسیاری از کارآفرینان بخش قابل توجهی از شب را به مدیریت امور کسب و کار می پردازند. این امر بخش قابل توجهی از زمان استراحت آنها را از بین می برد. من در دورانی که تازه فعالیت به عنوان کارآفرین مستقل را شروع کرده بودم، شب های بسیار زیادی به فعالیت کاری می پرداختم. این امر از نقطه نظر علمی موجب کاهش توانایی ذهنی ما در طول روز و ایجاد استرس های غیرعادی برای ما می شود بنابراین ما باید به دنبال راهکاری برای افزایش زمان مفید در طول روز و اختصاص شب به استراحت باشیم. در غیر این صورت هرگز موفق به کنترل استرس های موجود در عرصه کسب و کار نخواهیم شد.

مطلب مرتبط: تکنیکی ساده برای کنترل استرس در محل کار

یک فرد سالم باید از نقطه نظر فیزیکی، روانی و روحی دارای وضعیت پایداری باشد. وقتی ما استراحت کافی در طول شبانه روز نداریم، توانایی کلی مان کاهش خواهد یافت. این امر مدنظر اغلب کارآفرینان جوان قرار نمی گیرد. به همین خاطر اغلب اوقات در زمینه مدیریت استرس و ایجاد روابط پایدار در حوزه کار شکست می خورند.

2. اهمیت استفاده از کارمندان حرفه ای

زمانی من به ضرورت بهترین بودن در تمام حوزه ها ایمان داشتم. این امر موجب تلاش بی وقفه ام برای یادگیری نکات مختلف در حوزه های گوناگون شد. این گرایش به طور معمول در میان تمام کارآفرینان جوان وجود دارد. به این ترتیب آنها در تلاش برای مدیریت تمام جوانب کارشان به طور شخصی هستند. این کار فشار مضاعفی بر روی آنها ایجاد خواهد کرد. به طور معمول اغلب افراد در زمینه مدیریت کسب و کار بدون استفاده از کمک دیگران شکست می خورند. به این ترتیب ما باید از افراد متخصص و کاربلد در صورت نیاز استفاده کنیم. در غیر این صورت به سرعت از عرصه کسب و کار محو خواهیم شد.

استفاده از افراد حرفه ای و نیروی کار ماهر در توسعه کسب و کار نشانه هوشمندی ما در ایجاد فرآیندهای استخدامی درست است. اشتباه برخی از کارآفرینان تلاش برای مدیریت کسب و کار با کمترین تعداد کارمند ممکن است. این امر فشار مضاعفی بر روی آنها و کارمندان شرکت ایجاد می کند.

مطلب مرتبط: مدیریت استرس

3. ارزیابی توانایی های مان براساس نظرات دیگران

دریافت بازخورد دیگران در مورد میزان توانایی مان در زمینه کسب و کار نقش مهمی در کنترل استرس های موجود به صورت کاربردی دارد. اغلب کارآفرینان نگرانی های بسیار زیادی درباره سطح مطلوب توانایی های شان دارند. به این ترتیب استفاده از نظرات دیگران درباره سطح توانایی های مان نقش مهمی در اطمینان خاطرمان خواهد داشت. نکته مهم در این میان نظرخواهی مخفی و بدون درج نام کارمندان است. در غیر این صورت بازخوردهای دریافتی نظرات واقعی افراد نخواهد بود.

منبع : inc
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/42jPlFpE
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه