چهارشنبه, ۵ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Wed, 27 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

بسیاری از افراد در محل کار با وقایع ناراحت کننده  و استرس ناشی از آن روبه رو می شوند. تکنیک آرامش بخش کارکنان نیروی دریایی آمریکا، روشی ساده برای غلبه بر این استرس است.

به گزارش زومیت،در اغلب مشاغل لحظات دشواری وجود دارد. عده ای در برخورد با این رویدادها به سادگی با شرایط کنار می آیند؛ اما عده ای دیگر می رنجند و سطح استرسشان بالا می رود. در نیروی دریایی (مانند دیگر مشاغل حساس و خطرناک) شرایط تنش زای بسیاری به وجود می آید. به همین منظور افرادی که در چنین سمتی کار می کنند، تکنیک هایی برای انعطاف پذیری، مدیریت و کنترل استرس می آموزند. طبق آزمایشات و اسکن عصبی که از مغز این کارکنان گرفته شده است، برخی از آنان توانایی قابل توجهی در پاسخ به شرایط تهدیدآمیز دارند و مغز آن ها می تواند به خوبی از پس کنترل عاطفی و مدیریت استرس و اضطراب بربیاید.

اما راز آرامش  آن ها چیست؟

این افراد از کنترل فیزیولوژیکی و جسمی  برای غلبه بر هیجان و اضطراب روحی خود استفاده می کنند که درواقع اولین گام برای کنترل مغز محسوب می شود. کلید این کنترل، تنفس است.

تمرینی ساده برای آرامش

روند تنفسی که برای آرامش انجام می شود، شامل ۳ مرحله است که می تواند به صورت فردی یا گروهی اجرا شود:

۱- چهار ثانیه عمل دم

۲- چهار ثانیه حبس کردن نفس

۳- چهار ثانیه عمل بازدم

این روند تنفسی را می توانید در هر مکان و هر شرایطی از جمله در طول یک مذاکره، قبل از سخنرانی یا حتی حین یک مکالمه ی کسل کننده انجام دهید. این تکنیک برای افرادی که مدیریت و رهبری جلسات پر هرج ومرج را به عهده دارند و این شرایط موجب نگرانی، اضطراب و تحریک پذیری  آن ها می شود بسیار مفید خواهد بود. بعد از اجرای این تنفس، تنظیم احساسات این افراد و کنترل آن ها بر چالش های کاری  بهبود پیدا می کند.

با تکرار بیشتر این تکنیک می توانیم شرایط را در دست بگیریم، با همکاران و کارمندان خود رفتار مؤثرتری داشته باشیم، ریسک کاری خود را کاهش دهیم و روند پیشرفتمان را سالم تر هدایت کنیم.

برچسب ها : فرصت آزاد
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/AOIz1sZP
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه