پنجشنبه, ۹ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 30 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

اینستاگرام امروزه به عنوان یکی از پنج شبکه اجتماعی برتر شناخته می شود که به علت تمرکز بر روی ارسال عکس، بستری مناسب برای فعالیت های تجاری محسوب می شود. درواقع در شبکه‎ای نظیر توییتر، شرایط لازم و بسترهای مورد نیاز وجود ندارد. با این حال علی رغم مخاطبان میلیاردی و امکانات متنوع، همچنان بیش از 60 درصد کسب و کارها، به نتیجه دلخواه خود در اینستاگرم نمی رسند. همین امر باعث شده است تا برخی از افراد، از فروش اینترنتی که نیاز مهم هر کسب و کاری در جهان امروز محسوب می شود، غافل باشند. در این راستا با توجه به ماهیت اصلی شبکه های اجتماعی که بر پایه سرگرم کردن افراد است. شما باید مواردی را برای ارائه داشته باشید تا افراد را به خوبی درگیر نماید. در این زمینه بررسی جدیدترین آمارها حاکی از آن است که هفت نوع محتوا، محبوبیت بالاتری نسبت به سایرین دارند که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد. 

1-محتوای مخاطبان

موفقیت در اینستاگرام با ایجاد 7 پست محبوب

درواقع با توجه به این امر که نرخ تعامل، تنها معیار اصلی برای سنجش میزان موفقیت یک صفحه محسوب می شود. شما باید به دنبال اقداماتی باشید که باعث می شود تا این نرخ، افزایش پیدا کند. در این زمینه حمایت از محتواهای ایجادشده از سوی مخاطبان، بسیار مهم بوده و در این زمینه شما باید تلاش کنید تا به محتواهای مخاطبان خود، جهت دلخواه را بدهید. این موضوع می تواند با انواع مسابقات و چالش ها، به راحتی انجام شود. در کنار این موضوع، نکته دیگری که باید به آن توجه نمایید این است که برای فعالیت در این زمینه، انواع ایده ها وجود دارد که بهتر است تا نگاهی به پیج های مشابه داشته باشید. درواقع مخاطب امروز، تمایل دارد که رابطه ای فراتر از مشاهده کننده اقدامات شما را داشته باشد و لازم است تا به این اصل، توجه ویژه داشته باشید و حتی می توانید اقداماتی فراتر از بستر اینترنت را هم انجام دهید. 

مطلب مرتبط: 9 راز موفقیت در اینستاگرام

2-محتوای تعاملی

موفقیت در اینستاگرام با ایجاد 7 پست محبوب

برای محتوای تعاملی انواع مختلفی وجود دارد. برای مثال نظرسنجی ها، از جمله ساده ترین این موارد محسوب می شود. درواقع هر اقدامی که در آن، به صورت مستقیم نیاز به فعالیت مخاطبان وجود داشته باشد، محتوای تعاملی نام برده می شود. با این حال فراموش نکنید که اقدام شما باید به حدی جذاب باشد که جذب حداکثری را برای شما ایجاد نماید. در کنار این مسئله حتی ممکن است شما به تعیین جوایز نیز فکر کنید. برای این اقدام، استوری اینستاگرام بهترین گزینه محسوب می شود. در این زمینه فراموش نکنید که استوری، پرکاربردترین قابلیت این شبکه محسوب می شود و نرخ بازدید بالاتری حتی نسبت به پست‎ها و IGTV دارد. 

3-سبک زندگی

موفقیت در اینستاگرام با ایجاد 7 پست محبوب

اگرچه ممکن است تصور کنید که این بخش تنها برای بلاگرها کاربرد دارد، با این حال واقعیت این است که هر برندی می تواند از این نوع محتواها استفاده کند. درواقع نمایش کاربرد محصول در زندگی روزمره افراد، درست اقدامی است که شما باید در این بخش مورد توجه قرار دهید. درواقع مخاطب باید به خوبی بداند که محصول شما برای چه اقداماتی مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال اگر در زمینه تولید یک ماده غذایی نظیر عسل فعالیت دارید، می توانید با نمایش انواع خوراکی های مختلف که با آن درست می شود، مخاطب را به خرید، متمایل تر نمایید. در این راستا برای سبک زندگی شما می توانید داستان سرایی هم داشته باشید و محصول را در دل آن قرار دهید. درواقع نیازی نیست که همواره به صورت مستقیم، اقدام به تبلیغ نمایید. در این زمینه آمارها حاکی از آن است که تبلیغ غیرمستقیم، نتایج به مراتب بهتری را هم به همراه دارد. 

4-داستان سرایی 

موفقیت در اینستاگرام با ایجاد 7 پست محبوب

همانطور که در بخش قبل نیز عنوان شد، شما می توانید محصول خود را در قالب داستان معرفی کنید. برای مثال داستان زندگی یک ورزشکار، برای برندهای ورزشی، کاملا کاربردی خواهد بود و انگیزه ساز است. در این زمینه بسیاری از دوره های آموزشی وجود دارد که به شما نحوه داستان سرایی برای کسب و کارها را آموزش خواهد داد و توصیه می شود که یک نمونه محبوب آن را مورد توجه قرار دهید. در این زمینه بررسی اقدامات انجام شده از سوی برندهای موفق، از دیگر اقدامات مهم محسوب می شود. در این زمینه داستان سرایی صرف به معنای محتوای متنی نبوده و می توانید یک پادکست، ویدئو، اینفوگرافی و به صورت کلی، هر نوع محتوایی را تولید نمایید. 

5-نمایش پشت صحنه 

موفقیت در اینستاگرام با ایجاد 7 پست محبوب

یکی از بهترین راهکارها برای برقراری ارتباط با مخاطبان، نمایش اقداماتی است که در پشت صحنه انجام می شود. در این زمینه ایده های مختلفی وجود دارد. برای مثال می توانید یک ساعت از کار کارمندان خود را به صورت تایم لپس، نشان دهید. با این حال جذاب ترین بخش، اقدامات مهیج و حتی اتفاقات خنده دار محسوب می شود. در این بخش ایده گرفتن از فیلم های سینمایی، یک اقدام مناسب محسوب می شود. درواقع در حین ضبط، بسیاری از اقدامات جالب رخ می دهد که بدون شک مشاهده آن برای مخاطب، سرگرم کننده خواهد بود. به همین خاطر توصیه می شود که با یک دوربین دیگر که می تواند دوربین گوشی هوشمند شما نیز باشد، اتفاقات پشت صحنه را نیز ضبط نمایید. در این بخش نمایش پشت صحنه اقدامات تولید محصول نیز از دیگر مواردی است که در زمینه اعتمادسازی، بسیار مهم خواهد بود. 

6-طنز و نقل قول ها 

موفقیت در اینستاگرام با ایجاد 7 پست محبوب

بسیاری از افراد تصور می کنند که طنز مناسب محیط تجاری نبوده و این موضوع اشتباه بسیار بزرگی محسوب می شود. درواقع با بررسی آمارهای اینستاگرام متوجه این موضوع خواهید شد که پیج های طنز، بالاترین سرعت رشد را دارند. در این زمینه مشاهده مداوم محصول و اقدامات تجاری، بدون شک مخاطب را خسته خواهد کرد و لازم است تا با وارد کردن طنز، فضا را متنوع تر و جذاب تر نمایید. در این زمینه می توانید هر روز یک لطیفه را در بخش استوری به اشتراک بگذارید. همچنین نقل قول افراد مطرح نیز اقدامی بسیار مناسب محسوب می شود. با این حال بهتر است که افرادی را انتخاب کنید که ارتباط لازم با کسب و کار شما را دارند. برای مثال برای یک برند تولید لوازم کوهنوردی، استفاده از جملات افراد مطرح این رشته، کاملا مناسب و تاثیرگذار خواهد بود. در رابطه با هر یک از موارد معرفی شده، بررسی اقدامات صورت گرفته توسط برندهای دیگر، بسیار مهم خواهد بود. 

مطلب مرتبط: ترندهای بازاریابی در اینستاگرام برای سال 2022

7-مشارکت با اینفلوئنسرها

موفقیت در اینستاگرام با ایجاد 7 پست محبوب

با توجه به این امر که امروزه فروش اینترنتی و در رأس آنها فعالیت در شبکه های اجتماعی، مهمترین اقدام هر کسب و کاری محسوب می شود و سود اصلی شما را به همراه دارد. لازم است تا در این زمینه از اختصاص بودجه غافل نشوید. درواقع هر برندی به یک ادمین حرفه ای و یک تیم تولید محتوا نیاز دارد. در این راستا اینفلوئنسرها به عنوان پادشاهان اینستاگرام شناخته می شوند و لازم است تا برای همکاری با آنها، برنامه داشته باشید. در این زمینه فراموش نکنید که اینفلوئنسرها در سه گروه میکرو اینفلوئنسر، اینفلوئنسر و مگا اینفلوئنسر قرار می گیرند و توصیه می شود که به صورت پله ای و با توجه به نیاز خود اقدام نمایید. درواقع این افراد به دلیل آگاهی از سلیقه مخاطب و محبوبیت بالا، می توانند نتایجی خارق العاده را برای شما به همراه داشته باشند و مسیر موفقیت را به مراتب کوتاه تر نمایند. 

منبع : practicalecommerce
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/HcaVujtA
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه