پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1399 - 10:41

یکی از بزرگ‎ترین اشتباه افراد فعال در زمینه تولید محتوا این است که فضاهای اشتراک محتواهای خود را محدود به چند مکان کرده اند. برای مثال اگرچه یوتیوب بهترین فضای حال حاضر تلقی می شود، با این حال توجه داشته باشید که وجود تعداد بسیار زیاد کانال ها می تواند باعث شود تا محتوای شما با استقبال لازم همراه نباشد. به همین خاطر در این رابطه به هر میزان که فضاهای مختلفی را مورد توجه قرار دهید، شانس موفقیت شما نیز افزایشی چشمگیر را پیدا خواهد کرد. در این راستا به بررسی 12 مورد منتخب خواهیم پرداخت.

1- YouTube

بهترین مکان اشتراک محتواهای ویدئویی

محبوب ترین و بزرگ‏ترین سایت اشتراک‏ گذاری ویدئو در جهان، بدون شک شایسته ترین گزینه برای قرار گرفتن در صدر لیست است. درواقع براساس رتبه ‎بندی الکسا، یوتیوب دومین سایت پربازدید جهان محسوب می شود. همچنین شریک شدن در سود تبلیغات با افراد تولید کننده محتوا، از دیگر مزیت ‎های آن محسوب می شود.

2- Vimeo

در این سایت شما می توانید دیده شدن محتوای خود را تضمین شده بدانید. به این خاطر که سایت مذکور، روش های مختلفی را برای نمایش موارد دارد. همچنین این برنامه ابزارهای لازم جهت ویرایش ویدئو را نیز در اختیار شما قرار می دهد، با این حال برای استفاده از آن باید حق اشتراک ماهانه هفت دلار را خریداری کنید.

3- Veoh

این سایت تنوع پخش بسیار بالایی را دارد. این امر باعث خواهد شد تا شما چندین مدل برای اشتراک ویدئو خود داشته باشید. همچنین می توانید تمامی شخصی‎سازی های مدنظر خود را بر روی محتواها اعمال کنید.

4- Metacafe

محدودیت 10 دقیقه ای مهم ترین ویژگی این سایت محسوب می شود. علت این امر به این خاطر است که به صورت کلی، افراد به محتواهای کوتاه تر، علاقه بیشتری را دارند. همچنین شما می توانید برای برند خود، بازی آنلاین نیز سفارش داده و از این طریق به افزایش محبوبیت خود کمک کنید. در نهایت فضایی برای اشتراک فایل های صوتی نظیر پادکست نیز وجود دارد.

مطلب مرتبط: بهترین اشتراک گذار های ویدئو

5- Twitch

این سیاست نیز تولیدکنندگان محتوا را در سود خود شریک می کند، با این حال شما باید قوانین تولید محتوا در این سایت را رعایت کنید. در غیر این صورت حق پخش داده نخواهد شد. به صورت میانگین هر روز بیش از 10 میلیون نفر از این سایت بازدید می-کنند.

6- Dailymotion

یکی از اقدامات مهم در زمینه تولید محتواهای تصویری این است که ایده های خوبی داشته باشید. در این رابطه سایت فوق، دارای بالاترین دسته ‏بندی ویدئوها است که باعث می شود تا شما در هر حوزه ای، بتوانید نمونه هایی را پیدا کنید. همچنین امکان کسب درآمد از این سایت به روش های مختلفی وجود دارد. در نهایت این سایت، آمارهای جالبی را در رابطه با ویدئو های شما در اختیارتان قرار می دهد که در بهبود فعالیت های آتی شما کمک شایانی خواهد کرد.

7- Facebook

بزرگ‎ترین شبکه اجتماعی حال حاضر جهان، بدون شک فضایی ایده آل برای اشتراک نه‎تنها ویدئو، بلکه هر نوع محتوایی محسوب می شود. به همین خاطر توصیه می شود که حتما در این شبکه، یک حساب رسمی داشته باشید. در نهایت امکان پخش زنده از دیگر امکانات آن محسوب می شود.

8- Instagram

اینستاگرام پس از ارائه ابزار IGTV، به فضایی ایده آل برای محتواهای تصویری تبدیل شده است. این امر در حالی است که در گذشته تنها به ویدئوهای یک دقیقه ای محدود بود. در نهایت امکان پخش زنده نیز در این شبکه اجتماعی وجود دارد. همچنین می توانید از طریق صفحات پرطرفدار، اقدام به اشتراک ویدئوهای خود کنید.

9- Twitter

اگرچه در زمینه شبکه های اجتماعی می توان گزینه های متنوعی را ارائه کرد، با این حال علت انتخاب توییتر به این خاطر است که بزرگ‎ترین شبکه اجتماعی مبتنی بر میکروبلاگ محسوب می شود. به همین خاطر طرفداران مخصوص خود را دارد. این امر باعث می شود تا شانس موفقیت شما افزایش پیدا کند.

10- Flickr

یک سایت کاملا شناخته‎شده با محدودیت زمانی 90 ثانیه، از دیگر گزینه های شما محسوب می شود.

11- Periscope

برای پخش مستقیم، این سایت دارای محبوبیت و امکانات متنوعی محسوب می شود.

12- Brightcove

مزیت اصلی سایت مذکور این است که بررسی ها و تحلیل های مختلفی را از فعالیت شما و سایر افراد منتشر می کند که درست به مانند یک کلاس درس خواهد بود. امکانات تخصصی آن باعث شده است تا مورد توجه جدی بازاریابی ها قرار گیرد.

در نهایت توجه داشته باشید که می توان گزینه های به مراتب بیشتری را معرفی کرد، با این حال تلاش شده است تا در این مقاله، چند مورد منتخب با امکانات متنوع معرفی شود. به همین خاطر نباید تصور کنید که صرفا به آنها محدود هستید. همچنین با در دست داشتن یک ایده جدید، می توانید خود یک پایگاه اشتراک ویدئو را بسازید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید