دوشنبه, 15 ارديبهشت 1399 - 09:09

تولید میان رده اگرچه استراتژی تمامی برندهای تولیدکننده گوشی تلفن همراه محسوب می شود، با این حال اپل در این رابطه چندان فعال نبوده و به تازگی نسل دوم آن را که به اختصار SE نامیده می شود عرضه کرده است. سری نخست آن در سال 2016 عرضه شد که طرفداران بسیاری را پیدا کرد. جدیدترین تولید برند اپل از 4.7 اینچ اندازه صفحه نمایش، 3 گیگابایت رم، دوربین 12 مگاپیکسل و باتری 1821 میلی آمپر ساعتی برخوردار است. هدف از تولید آن نیز به این خاطر است که افراد با بودجه کمتر هم بتوانند به مشتریان ارزشمندترین برند حال حاضر جهان تبدیل شوند.

تیم کوک اندروید را به چالش

نکته قابل توجه در رابطه با مشخصات آیفون جدید این است که برندهایی نظیر سامسونگ و شیائومی در جدیدترین محصولات خود دوربین های 60 مگاپیکسلی را استفاده کرده اند. با این حال هنوز هم کیفیت دوربین اپل حتی بهتر از رقبای خود است. علت این امر به این خاطر است که کیفیت تصویر تنها به تعداد پیکسل محدود نبوده و اپل به خاطر عملکرد منحصر به فرد خود که باعث می شود تا قطعات کاملا همخوانی لازم را با یکدیگر داشته باشند. به همین خاطر رم 3 آیفون عملکرد به مراتب بهتری از رم های 6 و تی 8 گیگابایتی دارد.

مطلب مرتبط: تیم کوک: اپل با توجه به وضعیت اقتصاد جهانی، در قیمت آیفون بازنگری می کند

در این رابطه تیم کوک در جدیدترین سخنرانی خود یک ادعای جنجال‎برانگیز را مطرح کرده است. به عقیده وی این گوشی میان‎رده حتی از پرچمدارهای اندرویدی سریع تر بوده و در این زمینه هیچ رقیبی برای آیفون وجود ندارد. اگرچه این ادعا در رابطه با محصولات اصلی اپل قابل قبول محسوب می‎شود، با این حال این امر که یک گوشی میان‎رده را برتر از سایرین بدانیم، کمی سخت است. تحت این شرایط باید منتظر واکنش مدیران سایر برندهای تولیدکننده گوشی تلفن همراه و مدیران اندروید باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید