چهارشنبه, ۳ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Wed, 24 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

در دنیایی که مشغله مورد تمجید قرار می گیرد، به راحتی می توان متوجه شد که بیشتر و بیشتر درگیر چند وظیفه، کار بیش از حد و عدم تعادل می شویم.

مدیریت زمان بهتر برای کارآفرینان بیش از یک استراتژی تجاری عالی موردنیاز است، زیرا زمان یک زمان منبع تجدیدناپذیر است. به اندازه ای که باید باشد هست و بیشتر نیست. با این حال، روز به روز، ما سعی می کنیم کارهای بیشتری را انجام دهیم و توهم زمان بیشتری را ایجاد کنیم.

ما اغلب به «مشغول بودن» به عنوان یک هنجار برای توجیه موفقیت و همچنین اشتباهات خود اشاره می کنیم. «مشغول» این روزها پاسخ بسیاری از سؤالات است و اغلب ما حتی متوجه نمی شویم که ضمیر ناخودآگاه خود را با آن کدگذاری می کنیم.

مدیریت زمان برای کارآفرینان: 3 راه برای رهایی از مشغله

آیا موافقید که مشتریان ما به بهترین ما نیاز دارند، نه آنچه از ما باقی مانده است؟ بنابراین، مهم است که مراقب برنامه ها و روتین روزمره خود باشیم تا بتوانیم بهترین تلاش خود را بدون آسیب رساندن به موفقیت و سلامتی ارائه دهیم. در حالی که زندگی یک کارآفرین ممکن است گاهی اوقات بسیار پرتلاطم باشد، می توان آن را نیز به خوبی مدیریت کرد.

مطلب مرتبط: رایج ترین اشتباهات در زمینه مدیریت زمان

من سه راه ساده، قابل دستیابی و قابل نگهداری و نکات مدیریت زمان را برای کارآفرینان برای رهایی از مشغله پیشنهاد می کنم:

1.لیست کارهای خود را حذف کنید

اگر به درستی از فهرست کارها استفاده کنید، می توانید ابزاری عالی برای دستاوردهای روزانه باشد. اگر فقط سه کار در لیست کارهای روزانه خود دارید، شما را متمرکز نگه می دارد و به شما کمک می کند تا سریع تر به اهداف برسید، اما این حقیقت برای همه ما صادق نیست، به این دلیل پیشنهاد می شود.

در اینجا چند مورد سوءاستفاده از فهرست کارهایی وجود دارد که مدیریت زمان خوب را برای کارآفرینان مختل می کند.

ما به لیست کارهای خود به عنوان یک برنامه نگاه می کنیم

ما اغلب به لیست کارهای خود به عنوان یک برنامه نگاه می کنیم، اما این یک برنامه نیست - یک لیست است. این به شما یک ایده کلی از کارهایی می دهد که «باید» انجام دهید که باید به شما کمک کند به سمت هدف خود حرکت کنید.

یک برنامه دارای یک جدول زمانی است که آن را برخلاف لیست کارهایی که باید انجام دهید، مقیاس پذیر می کند. مشکل لیست کارها این است که می توانید به معنای واقعی کلمه هر چیزی را به آن اضافه کنید - کارهای بزرگ، کارهای کوچک، کارهایی که یک دقیقه طول می کشد و کارهایی که تمام روز طول می کشد.

ما اغلب فکر می کنیم که فهرست کارهایی که باید انجام دهیم به ما انگیزه می دهد

در حالی که فهرست کارها می توانند برای به دست آوردن وضوح بسیار مفید باشند، انگیزه از اشتیاق شما ناشی می شود. مسئول نگه داشتن خود و انجام کارهایی که گفته اید قرار است انجام دهید، کلید اجرای برنامه شماست. بسیاری از کارآفرینانی که من با آنها روبه رو شده ام، احساس اضطراب، استرس شدید و تمایل به تعلل در فهرست کارهای خود دارند. شما باید راهی پیدا کنید تا از تعلل دست بردارید و در واقع دست به کار شوید و اهداف روزانه خود را تکمیل کنید.

ما فکر می کنیم فهرست کارهایی که باید انجام دهیم، بهره وری ما را افزایش می دهد

ما همچنین کاملاً مطمئن هستیم که لیست کارهایی که باید انجام دهیم، بهره وری ما را افزایش می دهد. دور از واقعیت است زیرا این فهرست فقط به ما کمک می کند تا ببینیم چه کاری باید انجام دهیم. مگر اینکه برای آن وقت بگذاریم، تا زمانی که فهرست کارها را نگه داریم، فهرست کارها باقی می ماند.

به همین دلیل است که راه بعدی من برای رهایی از مشغله بسیار مهم است. ما نمی توانیم به اهداف خود برسیم مگر اینکه برای انجام مراحل وقت بگذاریم.

مطلب مرتبط: مدیریت زمان در عرصه کسب و کار با توصیه های کاربردی

2.وظایف خود را در یک تقویم تنظیم کنید

راه حلی وجود دارد که چگونه پس از حذف لیست کارهای خود بدون اینکه احساس کنید بخشی از خود را از دست داده اید، به اهداف خود برسید. شما فقط به خودتان لطف می کنید، زمان را افزایش می دهید و اجازه می دهید کارهای مهم روز کاری شما را پر کنند تا بتوانید استرس کمتری و تعادل بیشتری ایجاد کنید.

اگر فقط این یک تکنیک ساده را انجام دهید، نه تنها به شما کمک می کند سریع تر به اهداف خود برسید، بلکه شما را مسئول نگه می دارد. این عادت ایجاد می کند که با وقت خود محترمانه رفتار کنید و زمانی که سعی می کنید لیست بی پایان کارهای خود را در یک روز تکمیل کنید، خود را خسته نکنید.

با برنامه ریزی وظایف خود در تقویم، یک چارچوب زمانی برای هر کار به خود می دهید. به این ترتیب به وظایف و زمان خود احترام می گذارید. با تمرین این کار، در ازای آن همان را دریافت خواهید کرد و زمان بدون حتی تلاش برای شما گسترش می یابد.

توجه و تمرکز بیشتری روی کارهایی که باید در بازه زمانی تعیین شده انجام دهید باعث متمرکز شدن شما می شود زیرا زمان محدود است و بهترین بخش این است که شما نسبت به چیزهایی که سزاوار وقت شما نیستند آگاه تر خواهید شد و اگر می خواهید مدیریت زمان ایجاد کنید که به شما و کسب وکارتان خدمت می کند، راه های عالی تری وجود دارد که می توانید از آنها پیروی کنید.

هنگام ایجاد یک نقشه راه، هنگام تنظیم یک برنامه و هنگام برنامه ریزی فعالیت های روزانه خود از آن استفاده کنید، اما هرگز از آن به عنوان مجموعه ای از کارهایی که اکنون یا بعداً یا شاید هرگز باید انجام دهید استفاده نکنید. این یک عادت بسیار بد است که شما را به شدت بی ثمر نگه می دارد. این به شما انعطاف پذیری بیش از حد و این توهم را می دهد که ساعات نامحدودی در روز وجود دارد.

مدیریت زمان برای کارآفرینان: 3 راه برای رهایی از مشغله

3.روی تمرکز خود کار کنید

ما به خوبی می دانیم که جایی که تمرکز وجود دارد، انرژی جریان می یابد. همانطور که گفته شد، ما باید مطمئن شویم که تمرکز را در جایی که می خواهیم رشد کنیم و موفق شویم، قرار دهیم. اما چگونه این کار را انجام دهیم؟

مطلب مرتبط: مدیریت زمان به سبک حرفه ای ها

مدیریت زمان برای کارآفرینان به معنای گرفتن زمان بیشتر نیست. این در مورد تغییر نگرش در مورد نحوه مدیریت زمان است. برای به دست آوردن بهترین نتایج از هر کاری، تمرکز و توجه بسیار مهم است.

حتی زمانی که کارها را برنامه ریزی می کنیم، زمان را تخصیص می دهیم، در صورت بروز تعلل در اولویت بندی عاقلانه، زمان را از دست می دهیم و در نهایت به نتایج متوسطی می رسیم و مهم نیست که چقدر همه چیز کاملاً برنامه ریزی شده بود.

با این ترفندها به خوبی در مسیر تمرکز و توجهی قرار خواهید گرفت که در خدمت اهداف و نیت های شما برای موفقیتی است که تصور کرده اید.

منطقه کاری بدون حواس پرتی

اگر هنوز به این فکر نکرده اید که چه چیزی توجه شما را در فضای کاری از بین می برد، لحظه ای وقت بگذارید و به اطراف نگاه کنید. ممکن است چیزی باشد که هرگز به آن فکر نکرده اید، مانند عکس خانوادگی، لکه روی پرده یا بادام زمینی روی میزتان. اجازه ندهید این عوامل جزئی حواس پرتی عملکرد شما را خراب کنند.

مرزهای نفوذ خارجی

همه چیز به توجه فوری شما نیاز ندارد زیرا همه چیز مهم نیست. همه چیز نیاز به حضور و کمک شما ندارد. میل به «آگاه ماندن» به انرژی زیادی نیاز دارد - انرژی که می تواند در وظایف تجاری مهم استراتژیک سرمایه گذاری شود.

آیا اعلان های شما شما را از «منطقه» خود خارج می کند و جریان کار را قطع می کند؟ اقدامات ساده اما بسیار تأثیرگذار مانند خاموش کردن اعلان های شما یا لغو اشتراک از «نویز» ایمیل، شروعی عالی برای تعیین مرزها و احترام به زمان است.

براساس جریان بهره وری کار کنید

هیچ چیز برای عملکرد کاری شما مضرتر از این نیست که خودتان را برای انجام کارهایی که نیاز به انرژی بالا در دوره های «کم انرژی» شما دارند، تحت فشار قرار دهید. هدر دادن وقت خود برای کارهای کم انرژی (مانند چک کردن ایمیل) در حالی که می توانید دنیا را با ارتعاش بالایی که در شما جریان دارد کنترل کنید، مدیریت زمان بسیار ضعیفی است.

این نه تنها عاقلانه است که جریان بهره وری روزانه خود را بشناسیم، بلکه از آن به بهترین نحو برای کار بدون زحمت استفاده کنیم. وقتی می دانید که کدام زمان در روزهای شما پربازده ترین زمان است، پر کردن آن پنجره با فعالیت هایی که نیاز به انرژی بالایی دارند و برای رشد کسب وکار شما اهمیت استراتژیک دارند، سخت نیست.

تنها چیزی که لازم است این است که به هفته گذشته خود نگاه کنید و متوجه شوید که چگونه کار شما با انرژی شما هماهنگ شده است. به زودی، الگوهایی را مشاهده خواهید کرد که به شما نکاتی را در مورد زمانی که پنجره بهره وری برای شما مناسب است، می دهد. 

نظر نهایی

مدیریت زمان برای کارآفرینان نباید سخت یا وقت گیر باشد. از ابزارهای توضیح داده شده استفاده کنید تا کار را برای خود آسان و بی دردسر کنید. زمان می تواند بهترین دوست شما باشد که برای شما کار می کند.

مطلب مرتبط: ردگیری و مدیریت زمان با توصیه های کاربردی

دانستن نحوه استفاده عاقلانه از آن، انطباق کارها با ریتم خود و مدیریت عوامل حواس پرتی به شما کمک می کند تا در مسیر خود به سمت عملکرد بالا حرکت کنید. مدیریت زمان را برای لحظه ای در اولویت قرار دهید و توجه کنید که چگونه زمان برای شما شروع به گسترش می کند. پس از همه، تنها کاری که باید انجام دهید این است که از الگوی موفقیت پیروی کنید تا تأثیر بیشتری ایجاد کنید.

منبع : lifehack
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/7hFCrrgk
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه