یکشنبه, ۳ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Sun, 25 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

اگر بخواهیم مهم ترین اقدام در زمینه بازاریابی دیجیتال را نام ببریم، بدون شک ویدئو-ها با اختلافی فاحش در صدر قرار خواهند گرفت. علت این امر به این خاطر است که آنها قادر به تحت تاثیر قرار دادن حداکثری حواس مخاطبان هستند. برای مثال یک عکس در بهترین حالت ممکن تنها قادر خواهد بود تا بینایی مخاطب را به صورت کامل درگیر کند. در رابطه با فایل های صوتی نیز داستان به همین شکل بوده و تنها قوه شنوایی افراد تحت تاثیر قرار خواهد گرفت، با این حال ویدئو ها ترکیبی از همه چیز محسوب می شوند. به همین خاطر نیز ضروری است تا مورد توجه برندها قرار گیرند با این حال نحوه فعالیت در این زمینه نیز کاملا تعیین کننده بوده و لازم است تا در بازار به شدت رقابتی، کیفیت کار بالایی را داشته باشید. برای رسیدن به این هدف، قبل از توجه به مسائلی نظیر انتخاب بهترین لنز برای تصویربرداری، ضروری است تا نسبت به بهترین نوع از ویدئو ها برای اقدامات تجاری، به آگاهی لازم دست پیدا کرده باشید. در همین راستا به بررسی 10 نوع از بهترین ویدئو ها برای بازاریابی دیجیتالی، خواهیم پرداخت.

1-نمایش فرهنگ سازمانی شرکت

ویدئوهایی مناسب برای بازاریابی دیجیتال

این امر که فرهنگ کاری شرکت خود را معرفی کرده و آن را به عاملی برای تفاوت خود با سایرین تبدیل کنید، بدون شک اهمیت بسیار بالایی را خواهد داشت، با این حال صحبت کردن در رابطه با این موضوع، ابدا مخاطب را جذب نخواهد کرد. برای مثال شما می توانید یک مقاله در رابطه با فرهنگ کاری تیم خود تهیه کنید، با این حال افراد تا زمانی که آن را با چشمان خود نبینند، به اطمینان لازم دست پیدا نخواهند کرد. در این رابطه نمایش غیرمستقیم، بهترین حالت ممکن خواهد بود.

مطلب مرتبط: 8 روش مناسب برای بازاریابی ویدئویی آنلاین

برای مثال به جای این امر که از تمامی کارمندان خود مصاحبه بگیرید، تنها کافی است تا از آنها در حین انجام کار خود فیلم گرفته و توضیحات لازم را به آن اضافه کنید، با این حال فراموش نکنید که شما باید همه چیز را به نمایش درآورید. برای مثال نحوه جشن گرفتن پس از کسب یک موفقیت و یا رو به رو شدن با یک مشکل، نه تنها اقدام شما را جذاب تر خواهد کرد، بلکه مخاطب را نیز به این باور نزدیک تر خواهد کرد که شما با آنها صداقت کافی را داشته و برندی قابل اعتماد محسوب می شوید. در این رابطه فراموش نکنید که شما باید در تدوین فیلم های خود نیز دقت عمل کافی را داشته باشید. درواقع بسیاری از موارد ممکن است ضبط شود، با این حال شما باید یک استاندارد زمانی را نیز رعایت کنید. به همین خاطر برخی از موارد بدون اهمیت را حذف کرده و برخی دیگر را با اقدامی نظیر افزایش سرعت پخش آن، به نمایش درآورید.

2-آموزش رایگان

واقعیت این است که علت اصلی بسیاری از عدم خرید ها، به علت ناآگاهی است که به عدم احساس نیاز تبدیل شده است. تحت این شرایط آموزش بسیاری از مطالب مرتبط با حوزه کاری خود، می تواند مشوق خوبی برای خرید حداکثری از سوی مخاطبان باشد. همچنین فراموش نکنید که افراد همواره نسبت به مطالب مفید و آموزش هایی که برای شان بار مالی را به همراه نداشته باشد، واکنش بسیار خوبی را داشته و این امر خود می تواند به شهرت بیشتر برند شما منجر شود، با این حال نحوه تدریس نیز بسیار مهم است و برای مثال برخی از افراد تصور می کنند که باید درست به مانند یک کلاس درس رفتار کرده و در تلاش برای ایجاد دوستی با مخاطبان خود نیستند. این امر در حالی است که امروزه توقع مخاطب به علت وجود برندهای مشابه بسیار و رشد تکنولوژی، بسیار بالا رفته است. به همین خاطر این اقدام شما باید همراه با رعایت چند اصل باشد. نخست آنکه باید شناخت خوبی از جامعه هدف خود داشته باشید. درواقع افراد هر جامعه ویژگی های خاص خود را دارند که باید در اتخاذ شیوه خود، آن را مورد توجه جدی قرار دهید. درواقع تا زمانی که ندانید برای چه مخاطبانی قرار است تولید محتوا کنید، بدون شک هر اقدامی با ریسک بسیار بالا همراه خواهد بود.

همچنین توجه به اصل متنوع بودن آموزش ها و چند قسمتی کردن آنها، از جمله مواردی است که تاثیر اقدام شما را افزایش خواهد داد. در آخر فراموش نکنید که طرح پرسش از خود مخاطبان نیز می تواند شما را متوجه بسیاری از کمبودها و اقداماتی که باید انجام شود، کند. به همین خاطر نباید تنها براساس تصورات خود اقدام کنید. برای این موضوع بهتر است تا از افراد توانا درون شرکت خود استفاده کنید. این امر همگان را متوجه حضور یک تیم توانا در شرکت شما خواهند کرد.

3-نمایش پشت صحنه

اگرچه کمی عجیب به نظر می رسد، با این حال واقعیت این است که مخاطب تمایل دارد تا نسبت به همه چیز آگاه شود. بدون شک پشت صحنه از جمله مواردی محسوب می شود که افراد قادر به مشاهده آن نخواهند بود، با این حال بسیاری از اتفاقات آن می تواند جذابیت بالایی را به همراه داشته باشد. همچنین آشنایی با مراحل کار تهیه یک ویدئو، به توجه بیشتر نسبت به اقدام شما منجر خواهد شد. این امر درست اقدامی است که مستندساز ها نیز به خوبی متوجه آن شده و با نمایش پشت صحنه خود، همگان را متوجه سختی های کار می کنند که با واکنش های بسیار خوبی همراه است، با این حال در این رابطه باید در تلاش برای رعایت اصل کوتاهی کار باشید. درواقع یک پشت صحنه یک ساعته، ابدا هیچ فردی را به سمت خود جذب نخواهد کرد. به همین خاطر تنها مواردی را مورد توجه قرار دهید که نسبت به جذاب بودن آنها، اطمینان دارید.

4-توجه به ولاگ ها

این امر که در رابطه با یک موضوع با لحنی بسیار صمیمانه صحبت کنید، درست اقدامی است که در ویدئو هایی تحت عنوان ولاگ ها اتفاق می افتد. برای مثال گری واینرچاک که به عنوان نویسنده بسیاری از بهترین کتاب ها در زمینه بازاریابی اینترنتی و موفقیت است، در این رابطه بسیار فعال عمل کرده و هر روزه ولاگ هایی را منتشر می کند. در این رابطه هیچ محدودیتی وجود نداشته و شما می توانید در رابطه با هر موضوعی صحبت کنید. درواقع ولاگ را به صورت خلاصه باید یک گپ دوستانه تلقی کرد. به همین خاطر ابدا آن را به مانند یک سخنرانی رسمی تلقی نکرده و تا حد امکان آن را جذاب کنید.

برای مثال می توان حتی با مخاطبان خود شوخی هایی را نیز داشته باشید. در صورت انجام درست این امر، شما به بالاترین حد از صمیمیت با مخاطبان خود دست پیدا خواهید کرد، با این حال نگاه کردن به چند نمونه ولاگ، می تواند کاملا ایده های لازم را برای یک عملکرد فوق العاده به شما بدهد. در آخر فراموش نکنید که به علت ماهیت غیررسمی این دسته از اقدامات شما در رابطه با هر موضوعی می توانید با مخاطب خود صحبت کنید. درواقع هدف اصلی از این اقدام، افزایش سطح صمیمیت و تعامل شما با مخاطبان است.

مطلب مرتبط: راهکارهای زیرکانه بازاریابی دیجیتالی

5-انجام مصاحبه

ویدئوهایی مناسب برای بازاریابی دیجیتال

مصاحبه نیز یکی از مواردی محسوب می شود که جذابیت بسیار بالایی را برای مخاطب داشته و انتقال دهنده مطالب بسیار مفیدی خواهد بود. اگرچه این اقدام را از طریق متن نیز می توان انجام داد، با این حال نمایش فرد مصاحبه شونده، بدون شک سطح بالاتری را به وجود خواهد آورد، با این حال لازم است که توجه بالایی را داشته باشید. درواقع اگر فرد مصاحبه کننده، از شهرت کافی برخوردار نبوده و دلیلی برای نمایش او وجود ندارد، ضروری است تا کادر را به صورت کامل به فرد مصاحبه شونده اختصاص دهید. همچنین انتخاب موضوعات کاربردی و به روز، از دیگر مواردی محسوب می شود که در میزان موفقیت شما کاملا تعیین کننده خواهد بود.

6-استفاده از روش پرسش و پاسخ

یکی از حوزه های نسبتا جدید که با واکنش های فوق العاده ای از سوی مخاطبان همراه بوده است، ساخت ویدئو هایی تحت عنوان پرسش و پاسخ است. درواقع محوریت کار به این صورت است که شما از قبل تعدادی سوال را انتخاب می کنید از یک یا چند نفر آنها می پرسید. در این رابطه شروع کار بهتر است از افراد درون خود شرکت باشد. بدون شک بهترین فرد برای شروع این ماجرا، مدیریت خواهد بود، با این حال توجه کنید که بیش از حد نیز نباید وارد حریم شخصی افراد شد. همچنین لازم است تا محدودیت کلمه ای برای پاسخ ها تعیین کنید. در غیر این صورت حالت مصاحبه ای پیدا خواهد کرد.

7-نمایش و نقد و بررسی محصولات

شما باید فیلم هایی را برای رونمایی و نمایش تمامی محصولات خود تهیه کنید. این امر در زمینه شناخت آنها تاثیر بسزایی را خواهد داشت، با این حال در این رابطه نباید تنها به سطح مذکور بسنده کرده و لازم است تا کامل ترین اطلاعات را در اختیار آنها قرار دهید. بدون شک به هر میزانی که بتوانید مخاطب را بیشتر در شرایط رو در رو شدن مستقیم با محصول قرار دهید، شانس موفقیت شما نیز افزایشی چشمگیر پیدا خواهد کرد. نکته طلایی در این رابطه این است که باید نقد و بررسی شما کاملا صادقانه باشد. به همین خاطر حتی از صحبت در رابطه با نقص های موجود، واهمه ای نداشته باشید. با این حال می توان با اقداماتی نظیر تلاش برای بهتر کردن اوضاع در نسخه های بعدی، تاثیر پیام منفی خود را به حداقل برسانید. بدون شک این سطح از صداقت، تاثیر زیادی را بر روی تمامی مخاطبان خواهد داشت. همچنین می توانید برای واقع گرایانه تر کردن اقدام خود، از یک مشتری عادی بخواهید تا تجربه خود را در رابطه با محصول با سایرین به اشتراک بگذارد.

8-آموزش ترفندها

اگرچه ممکن است این اقدام را کاملا مشابه با مورد دوم تلقی کنید، با این حال واقعیت این است که آموزش ترفند، به فیلم های بسیار کوتاهی گفته می شود که عملا آموزش کاملی محسوب نشده و تنها به معرفی راهکارها و توصیه هایی خواهد پرداخت که به استفاده بهتر از محصول و یا افزایش عمر آن منجر خواهد شد. به همین خاطر نیز بهتر است تا برای آنها یک بخش جداگانه مشخص کنید.

مطلب مرتبط: بهترین تکنیک های بازاریابی دیجیتال در سال 2019

9-نمایش اتفاقات مهم

پوشش خبری اتفاقات مهم، به عنوان آخرین اقدام مهمی محسوب می شود که باید مورد توجه جدی شما قرار گیرد. با این حال توجه داشته باشید که برای این موضوع، شما باید سرعت کار بالایی را داشته باشید. برای مثال سمیناری که امروز برگزار شده است، دیگر جذابیتی را برای افراد در روزهای آینده نخواهد داشت. به همین خاطر نیز باید از تیمی استفاده کنید که از مهارت کافی برخوردار بوده و با کمترین نیاز به ویرایش و تدوین، آن را در درون سایت خود قرار دهید.

در نهایت توجه داشته باشید که این موارد، تنها الزامات اولیه برای آشنایی با حوزه های پرطرفدار محسوب می شود. به همین خاطر ابدا نباید خود را به کسب اطلاعات در این زمینه محدود کرده و آن را برای شروع فعالیت خود کافی تلقی نمایید.

منبع : business2community
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/t4QpweWT
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه