شنبه, 13 ارديبهشت 1399 - 14:05

در شرایط حال حاضر که قرنطینه خانگی منجر به استفاده به مراتب بیشتر افراد از اینترنت شده است، بهترین زمان برای شروع استفاده از بسترهای جدید محسوب می شود. اگرچه احتمالا همه شما در یوتیوب فعالیت هایی را دارید، با این حال لازم است تا به بخش جدید این برند توجه بیشتری داشته باشید. در این مقاله به بررسی دلایل اهمیت یوتیوب پریمیوم خواهیم پرداخت. در این رابطه فراموش نکنید که یوتیوب، محبوب ترین و بزرگ‎ترین بستر برای اشتراک ویدئو ها محسوب شده و با توجه به این امر که محتواهای ویدئویی در صدر علایق قرار دارند، لازم است تا به آن توجه داشته باشیم.

1-عدم نمایش تبلیغات

یوتیوب پریمیوم

در هر حالت شما تقریبا هر چند دقیقه یک تبلیغ را مشاهده خواهید کرد. اگرچه مدت زمان این تبلیغ ها چند ثانیه بیشتر نیست، با این حال برای بسیاری از افراد یک عامل مزاحم محسوب می شود. به همین خاطر این شرکت اعلام کرده است که کاربران می توانند به ازای حق اشتراک ماهانه 11.99 دلار، از اجبار مشاهده تبلیغات رهایی پیدا کنند.

2-محتواهای مخصوص

در این بخش محتواهایی وجود دارد که در معرض افراد عادی قرار نخواهد گرفت. در این رابطه امکان نمایش فیلم، مستند و سریال نیز وجود دارد. بدون شک این بخش در راستای رقابت با نت‎فلیکس ایجاد شده است، با این حال نیاز است که خود در زمینه تولید محتوا نیز سرمایه گذاری کند تا توان بهتری را به دست آورد. درواقع در حال حاضر یوتیوب در زمینه تولید فیلم، مستند و سریال حرفی برای گفتن ندارد، با این حال با توجه به این امر که مورد حمایت برندی نظیر گوگل قرار دارد، احتمالا تا دو سال آینده اتفاقات بزرگی در آن رخ خواهد داد.

مطلب مرتبط: فضای جدید تبلیغاتی در یوتیوب

3-پخش در پس‎زمینه

در نسخه پولی شما حتی پس از خارج شدن از برنامه نیز می توانید صدا را همچنان گوش دهید. این امر یک ویژگی مهم محسوب شده و باعث می شود تا افراد بتوانند از زمان های مرده خود نیز استفاده کنند. برای مثال در حین رانندگی، می توان به یک ویدئو گوش دهید. در نهایت دیگر الزامی به روشن بودن صفحه نمایش وجود نداشته و این امر می-تواند به مصرف کمتر باتری گوشی های هوشمند کمک کند.

4-دانلود محتواها

بزرگ‎ترین نقص حال حاضر یوتیوب این است که امکان دانلود برای آن در نظر گرفته نشده است. اگرچه با برخی از سایت ها، اپلیکیشن-ها، نرم‏افزارها می توان در این رابطه اقدام کرد، با این حال امکان دانلود مستقیم بدون شک جذابیت و سهولت بالاتری را برای هر فردی به همراه دارد. این امر باعث خواهد شد تا امکان پخش آفلاین نیز وجود داشته باشد.

5-پخش موزیک

یکی از بخش های بسیار پرطرفدار این روزهای یوتیوب، بخش موزیک آن است که با خرید اشتراک، به صورت کامل به تمامی امکانات آن دسترسی خواهید داشت. درواقع پش از اسپاتیفای، این بستر، محبوب ترین فضای پخش و دانلود موسیقی محسوب می شود.

حال پس از آشنایی با امکانات این بخش، سوالی که مطرح است این است که با حذف تبلیغات، درآمد تولیدکنندگان محتوا به چه صورت خواهد بود. در این رابطه یوتیوب شما را در سود خود شریک کرده و باعث می شود تا به ازای تعداد بازدید خود، مبالغ مشخصی را دریافت کنید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگرچه این بخش هنوز در مراحل اولیه خود به سر می-برد، با این حال تحلیلگران آینده بسیار خوبی را برای آن متصور می شوند. فراموش نکنید که در هر شبکه ای اگر جزو اولین ها محسوب شوید، به علت عدم وجود رقبا، امکان رشد به مراتب بالاتری را خواهید داشت. به همین خاطر توصیه می شود که حضور در این بخش جدید را به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت انجام دهید. درواقع به نظر می رسد که دیر یا زود، یوتیوب باید استراتژی نت‎فلیکس را مورد استفاده قرار داده و با اختصاص بودجه، افراد را به تولید محتواهای بهتر، کمک کند. این امر شانس موفقیت افراد و افزایش کیفیت موارد موجود را نیز افزایش داده و سودآوری این بخش را نیز بالاتر خواهد برد. به هر صورت شما باید سریعا تولید محتوا در این شبکه بزرگ را در دستور کار خود قرار دهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید