دوشنبه, ۲۴ خرداد(۳) ۱۴۰۰ / Mon, 14 Jun(6) 2021 /
           
فرصت امروز

تداوم رشد شاخص کل بازار بورس

1 سال پیش ( 1398/10/25 )
 

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز سه هزار و ۵۳۲ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۹۹ هزار و ۴۴۵ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۲۶۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۴ هزار و ۷۸۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۴۲۷ واحد افزایش به ۱۲۲ هزار و ۱۶ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۹۵۲ واحد رشد به ۸۱ هزار و ۴۶۹ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با پنج هزار و ۶۴۲ واحد افزایش به رقم ۴۶۹ هزار و ۹۹۷ واحد رسید، شاخص بازار اول دو هزار و ۵۱۳ واحد و شاخص بازار دوم هفت هزار و ۴۲۶ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد مخابرات ایران (اخابر) با ۴۱۹ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۳۹۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۳۵۷ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۱۷۲ واحد و ایران خودرو (خودرو) با ۱۶۷ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

نماد پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۳۰۶ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۷۵ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۱۰۶ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۸۳ واحد و پتروشیمی خارک (شخارک) با ۵۹ واحد هم بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک ملت، بانک تجارت، سایپا، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت بندرعباس، بانک اقتصاد نوین و ایران خودرو در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۸۹ میلیون و ۷۵۲ هزار برگه سهم به ارزش بیش از سه هزار و ۶۳۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز ۱۶ واحد رشد داشت و بر روی کانال پنج هزار ۱۱۰ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۸۹۶ هزار برگه سهم به ارزش بیش از ۱۴ هزار و ۶۲۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/jtUG2fep
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه