دوشنبه, 17 شهریور 1393 - 10:31

سیاوش رضوانی، مدیرکل بنادر و دریانوردی چابهار گفت: طرح توسعه بنادر چابهار در پنج فاز در حال اجراست. با اجرای این فاز و راه‌اندازی آنها ظرفیت تخلیه و بارگیری در بنادر چابهار به بیش از 80 هزار تن افزایش خواهد یافت. با تکمیل طرح‌های در دست اقدام حجم سرمایه‌گذاری نیز در بنادر استان افزایش خواهد یافت. در حال حاضر رشد سرمایه‌گذاری در بنادر چابهار به 133‌درصد رسیده است.

محمدحسین اژدری، معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار هم گفت: زیرساخت‌های گردشگری چابهار در حال توسعه است. سواحل بندر چابهار قابلیت‌های گسترده‌ای برای جذب سرمایه‌گذاری به‌ویژه در بخش گردشگری دریایی در اختیار دارند که با حمایت مسئولان و بخش خصوصی می‌توان صنعت گردشگری چابهار را رونق بخشید و از این مزیت در راستای توسعه و اشتغال استفاده کرد.

ایجاد اسکله‌های دریایی در مناطق چابهار، کنارک و زرآباد به‌عنوان نزدیک‌ترین نقطه استان به تنگه هرمز و خلیج‌فارس، ایجاد تفریحات سالم ساحلی، رستوران‌های دریایی، ایجاد مناطق حفاظت شده در دریا به منظور حفظ زیستگاه آبزیان و سایر اقدامات می‌تواند جذابیت خاصی به سواحل چابهار، کنارک و زرآباد ببخشد که متاسفانه هنوز مورد توجه بخش‌خصوصی قرار نگرفته است‌.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید