پنج شنبه, 15 بهمن 1394 - 02:30

عضو هیأت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: به موضوع تغییرات تعرفه واردات خودرو در سال آینده می‌توان از دو منظر منافع دولت و خودروسازان و حقوق مصرف‌کنندگان نگاه کرد. شهرام آزادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به کاهش درآمدهای نفتی یکی از راه‌های درآمدهای جایگزین دولت افزایش تعرفه واردات کالا است. وی با بیان اینکه از این منظر شاید دولت تمایل داشته باشد تعرفه واردات خودرو را افزایش دهد، خاطرنشان کرد: در آن صورت احتمالا خودروی خارجی کمتری در مقایسه با امسال وارد کشور خواهد شد. 

76954735734737357345734762473473458

عضو هیأت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ادامه داد: این موضوع به نفع خودروسازان داخلی خواهد بود زیرا برخی از خودروهای خارجی به نوعی رقیب خودروهای داخلی هستند. وی افزود: اما افزایش تعرفه واردات خودرو از نظر قیمت و کیفیت خودروهای داخلی به ضرر مصرف‌کنندگان خواهد بود زیرا در بازار بی‌رقیب، خودروسازان داخلی لزومی به رعایت حقوق مصرف‌کنندگان نمی‌بینند.

آزادی با بیان اینکه از نظر من تعرفه واردات خودرو در سال آینده باید کاهش یابد، تصریح کرد: رعایت حقوق مصرف‌کنندگان مهم‌تر از تامین منافع دولت و خودروسازان است، بنابراین تعرفه‌ها باید کاهشی باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید