چهارشنبه, 24 آذر 1395 - 15:45

آیا شما هم مثل میلیون ها آدم کره زمین به دنبال یک راه کسب درآمد اضافه در کنار شغل تمام وقت تان هستید؟ کاهش موجودی حساب بانکی بر وضعیت سلامت  تان تاثیر می گذارد؟ انجمن روانشناسان آمریکا نتایج یک پژوهش را منتشر کرده است که نشان می دهد استرس پول بر سلامت مردم آمریکا در سراسر این کشور تاثیر می  گذارد و براساس پژوهش  ها، آدم  های پولدار هم به استرس پول دچار هستند، این به آن معناست که این مشکل فقط گریبان گیر خانواده  های کم درآمد نیست.

شما می  توانید برخی از این استرس های مالی را با یک راه کسب درآمد اضافه از بین ببرید، حتی اگر به یک کار تمام  وقت مشغول هستید. استیو چو از وب  سایت MyWifeQuitHerJob  از جمله افراد مشهوری است که باوجود ادامه  کار روزانه  اش، دو کسب و کار با درآمدهای نجومی را نیز راه اندازی کرده است.

چه برای راه اندازی یک استارتاپ یا انجام سرمایه  گذاری جدید به دنبال پول نقد باشید و چه در جست   جوی راهی برای سر و سامان دادن به بدهی هایتان، چند صد یا چند هزار دلار درآمد اضافه می  تواند زندگی  تان را تغییر دهد. برخی راه های کسب درآمد اضافه در کنار شغل اصلی عبارتند از:

1- یک کسب و کار خدماتی راه بیندازید

یک کسب و کار خدماتی را می  توانید بدون نیاز به یک شبکه  گسترده، حضور آنلاین یا هزینه های زیاد راه اندازی کنید. بهترین راه شروع این  گونه کسب و کار ها این است که آدم  های موجود در شبکه  محدودتان را از آنچه قصد ارائه اش را دارید، مطلع کنید و از آنها بخواهید به دیگران نیز خبر دهند. نوحا کِیگن، بنیانگذار AppSumo این ایده را به خوبی درک کرد و به کار برد.

وی قصد داشت ببیند آیا می تواند از صفر و در طول ۲۴ ساعت ۱۰۰۰ دلار به  دست بیاورد. وی در نهایت توانست کسب و کار موفقی بر پایه  آبونمان گوشت  های خشک  شده راه اندازی کند و اداره  آن را به یکی از دانشجویان خود سپرد.

شما هم می توانید این ایده را از آن خود سازید و کسب و کارهایی نظیر تهیه  غذا، نویسندگی یا بازاریابی آنلاین راه اندازی کنید. مهارت  های ارسال رایانامه های تبلیغی را فرا بگیرید تا در طول چند روز بتوانید کمی خود را بالا بکشید و کارتان را روی روال بیندازید.

2- در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید

صاحب  خانه شدن همیشه برای آنهایی که به صورت تمام  وقت در یک اداره یا شرکت کار می کنند و مدام به دنبال پول هستند، به راحتی عملی نیست ولی می  توانید به دنبال خرید یک آپارتمان یا ملک کوچک در یک شهر کوچکتر باشید تا حتی بتوانید گاهی اوقات برای تفریح به آنجا سر بزنید. قیمت این املاک معمولا ارزان تر از املاک شهرتان است تا جایی که حتی می توانید از یک گروه مدیریت املاک محلی بخواهید در غیبت شما، امور اجاره  ملک  تان را مدیریت کند.

خرید املاک و مستغلات تجاری نیز می  تواند راه پردرآمدی برای سرمایه  گذاری و کسب درآمد منفعل (بی نیاز از فعالیت) باشد که حتی به پیش پرداخت های زیاد هم نیازی ندارد. می  توانید از طریق وبگاه  های مختلف و تنها با سرمایه گذاری کمی در املاک و مستغلات تجاری کارتان را آغاز کنید. البته پیش از آغاز باید کمی در مورد افراد طرف معامله تان تحقیق کنید و تنها با یک نفر وارد مذاکره نشوید.

3- منبع اطلاعاتی آنلاین راه اندازی کنید

با راه اندازی دوره های آموزشی یا کتاب  های الکترونیکی آنلاین، تخصص  های  تان را با دیگران به اشتراک بگذارید و درآمد منفعل (بی نیاز از فعالیت) کسب کنید.
 
4- از قدرت آمازون وام بگیرید

راه اندازی فروشگاه آنلاین شخصی و ایجاد پایگاه مشتریان همیشه یک هدف عالی و مطلوب است ولی همه می  دانیم این کار مسئولیت  ها و مشغله  های فراوانی دارد. باید در مورد محصولات تحقیق کنید، تولید کننده  مناسب پیدا کنید، برای وبگاه تان بازاریابی کنید و به دنبال راه  هایی برای تحویل سفارش های مشتریان باشید، البته خدمات مشتریان و پذیرش درخواست  های بازپرداخت را هم فراموش نکنید ولی در عوض کار دیگری نیز می  توانید انجام دهید؛ می  توانید بدون نیاز به انجام این همه کار، حضور خود را در آمازون پررنگ تر کنید و محصولات تان را بفروشید. حتی برخی فروشندگان محصولات شان را مستقیما به مرکز پاسخگویی آمازون می  فرستند و هرگز شخصا وارد فعالیت های بعد از آن نمی شوند.

5- به اقتصاد مشارکتی بپیوندید

با اشتراک  گذاری چیزهای اضافه تان می  توانید به راحتی در یک ماه از چند صد تا چند هزار دلار درآمد داشته باشید ولی این اشتراک گذاری فقط به آگهی اجاره  اتاق و زیرزمین خانه تان در Airbnb محدود نمی شود. خودروی تان را در Turo اجاره دهید و در عوض تا محل کار دوچرخه  سواری کنید یا از طرق دیگر به مقصدتان برسید.

تجهیزات فیلمبرداری را که در زیرزمین خانه تان خاک می خورند، برای اجاره در  Cameralends و دوچرخه یا اسنوبردتان را در Spinlister  و قایق  تان را در Sailo آگهی کنید و اگر قصد دارید اتاق یا بخشی از خانه تان را برای اجاره در Airbnb آگهی کنید، شاید حتی به این فکر بیفتید که برای افزایش درآمدتان می  توانید کل خانه  تان را با تمام وسایل اجاره دهید و مدتی در خانه دوستان و فامیل زندگی کنید.

6- میزبان یک رویداد باشید

بدون نیاز به امضای قراردادهای مختلف، ملاقات با فروشندگان مختلف و سخنرانان عالی رتبه  می  توانید از میزبانی رویدادهای مختلف کسب درآمد کنید. در عوض می توانید در مورد موضوعی که درباره آن صاحب نظر و مطلع هستید، مثلا مقابله با هک، یک گروه ملاقات رایگان تشکیل دهید و آن رویداد را میزبانی کنید.

بعد از اینکه دنبال کنندگان وفاداری پیدا کردید، با دعوت از سخنرانان مشهور، از کسانی که می خواهند در این ملاقات ها شرکت کنند پول بگیرید. یک اتاق کنفرانس شیک و کوچک در نزدیک  ترین هتل محل اجاره کنید و به  تدریج با میزبانی از رویدادهای منحصربه  فرد و پرطرفدار اعضای ثابتی برای خود دست  و پا کنید که برای بهره  مندی از محتوای فوق العاده  رویدادهای  تان پول خرج کنند.

7- از هر آنچه تاکنون یاد گرفته اید، پول درآورید

ببینید در اوقات فراغت تان چه کارهایی انجام می  دهید و در کدام  یک از این کارها کاملا مهارت دارید. مثلا آدم  هایی که عاشق سقوط آزاد هستند می  توانند مدرک مربیگری آن را بگیرند و آخر هفته  ها هم لذت ببرند، هم آموزش دهند و هم پول درآورند.

 از هر آنچه دوست دارید و از آن لذت می برید، پول درآورید، این هم یک راه کسب درآمد اضافه است. حتی اگر به کارهای زیادی علاقه ندارید و فقط دوست دارید لم بدهید و وبگردی کنید، باز هم می  توانید با امتحان وبگاه های مختلف و ثبت نظرات  تان در وبگاه  هایی نظیر UserTesting پول دربیاورید. بنابراین دست بجنبانید. از تخیلات  و خلاقیت تان استفاده کنید و از همین امروز یک راه کسب درآمد اضافه برای خودتان پیدا کنید و کسب و کاری راه بیندازید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید