دوشنبه, 12 اسفند 1398 - 14:52

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز ۱۳ هزار و ۷۴۵ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۲۹ هزار و ۳۲۸ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۲۳۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۴ هزار و ۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

رشد ۱۳ هزار و ۷۴۵ واحدی شاخص کل بازار بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و ۴۶۹ واحد افزایش به ۱۷۸ هزار و ۹۳۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۹۴۷ واحد رشد به ۱۱۹ هزار و ۹۹ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۷ هزار و ۲۱۳ واحد افزایش به رقم ۶۶۷ هزار و ۵۲۹ واحد رسید، شاخص بازار اول هشت هزار و ۵۱۰ واحد و شاخص بازار دوم ۳۴ هزار و ۵۷۶ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۶۰۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۴۳۰ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۴۲۳ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۴۱۸ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۴۱۵ واحد و ایران خودرو (خودرو) با ۳۸۸ بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل فولاد خوزستان (فخوز) با ۱۸۸ واحد، پارس سویچ (بسویچ) با ۵۷ واحد، فولاد آلیاژی ایران (فولاژ) با ۴۰ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۳۰ واحد، آسان پرداخت پرشین (آپ) با ۲۷ واحد و پرداخت الکترونیک سامان کیش(سپ) با ۲۴ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۳۶۳ میلیون و ۲۲۵ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۷۰۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از ۱۰۹ واحد رشد داشت و بر روی کانال ۶ هزار و ۷۸۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۴۳۲ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۲۵ هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید