سلامت برنج‌های وارداتی از پاکستان مورد آزمایش قرار می‌گیرد - فرصت امروز

سه شنبه, 11 آذر 1393 - 09:40

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت به منظور تامین برنج‌های سالم و افزایش ضریب اطمینان این ماده غذایی، سلامت برنج‌های وارداتی به کشورمان مورد آزمایش قرار می‌گیرد.  «ایرج عبدی» در گفت‌وگو با ایرنا افزود: از آنجا که دومین قوت غالب مردم ایران برنج است، رایزنی با کشور پاکستان برای واردات برنج از این کشور به ایران صورت گرفته و دولت پاکستان نیز قول مساعد داده تا تمام آزمایش‌های لازم روی برنج‌های صادراتی به ایران را انجام دهد.
وی تصریح کرد: همچنین این برنج‌ها از مکان‌های شناخته شده خریداری می‌شود و باید دارای کد رهگیری باشد تا میزان سلامتی این ماده غذایی موردنیاز مردم به‌خوبی تایید شود.
عبدی با بیان اینکه در صورت نداشتن تایید سلامت با داشتن کد رهگیری می‌توان برنج‌های وارداتی را عودت داد، اظهار کرد: در سفری که به پاکستان داشتیم مکان‌هایی که قرار است از آنجا برنج خریداری شود مورد بازدید قرار گرفت. وی اضافه کرد: همچنین شرایط تولید، نگهداری و بسته‌بندی برنج‌های پاکستانی مورد بازدید قرار گرفت و قرار است تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه نیز منعقد شود.
سـخـنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون مردم ایران 10 برابر اروپایی‌ها برنج مصرف می‌کنند و درصورتی‌که برنج ناسالم باشد، به‌طور یقین مشکلاتی برای مردم به وجود می‌آورد.
وی ادامه داد: برنج‌های وارداتی باید علاوه بر استانداردهای اروپایی از استانداردهای بالاتری نیز برخوردار باشد تا سلامت آنها به‌خوبی تضمین شود.
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور پاکستان به‌عنوان دومین کشوری است که ایران نسبت به خرید برنج از این کشور اقدام می‌کند، گفت: هفت درصد برنج کشورمان از پاکستان تامین می‌شود.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی